Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Masaż tajski

Masaż tajski 9 lata 10 miesiąc temu #472

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam
Czy są jakieś informacje, czy masaż tajski w wersji lżejszej może być stosowany jako profilaktyka kilka razy do roku po operacji kręgosłupa ?
Rehabilitacja klasyczna bardzo pomogła na przywrócenie sprawności mięśni po niedowładach, ale nie bardzo pomaga na ogólne bóle mięśni w różnych rejonach pleców i karku.

Koszta masażu tajskiego są dość niskie (ok. 60zł za 30 minut), ale w porównaniu za podobne ceny za fizykoterapię (TENS, masaż 10 minut, solux, magnetronic), jestem skłonny wybrać się na próbę na masaż tajski (w Polsce albo w Czechach).

Co na to polscy lekarze od kręgosłupów?

Czy jest wiadome, jaka jest wiedza tych naprawdę tajskich masażystów na temat anatomii, i czy to nie zaszkodzi? Masaż wygląda na dokładniejszy niż te stosowane przez rehabilitantów w ramach normalnej rehabilitacji. Pytanie czy jest bezpieczny i czy może przynieść pozytywne rezultaty na dłuższy czas.

Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Masaż tajski 9 lata 10 miesiąc temu #478

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • neurochirurg
  • Oklaski: 89
  • Otrzymane podziękowania: 199
Artykuł jest reklamą komercyjnych stron internetowych salonów masażu i jako taki niezgodny z zasadami wikipedii. Brak odnośników do poważnych artykułów.

SPAM
Dr hab. med. Grzegorz Miękisiak
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii
Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka we Wrocławiu
www.znanylekarz.pl/grzegorz-miekisiak/neurochirurg/wroclaw

Odp: Masaż tajski 9 lata 10 miesiąc temu #479

• Użytkownik42
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
OK, wykasowałem link skoro wyglądało to na reklamę.

Pytanie niemniej nadal jest aktualne. Jak dla mnie ciekawie to wygląda, ponieważ oprócz masażu jest trochę ruchu. Wprawny tego typu rehabilitant przy takiej indywidualnej rehabilitacji ruchowej może mógłby wyczuć dokładniej skąd boli.

Szczególnie interesują mnie ćwiczenia od 5 minuty tego filmu, ponieważ ciągle mam obolałe łydki i ramiona - czy jest wiedza czy oni to robią z wyczuciem i dobierają indywidualnie, czy każdemu to samo? Niby piszą że 2600 lat tradycji ale lepiej się upewnić ;) Czy polska dobra terapia manualna wygląda podobnie ? (Byłem kilka razy w 1 miejscu, ale prawie żadnych ćwiczeń nie było poza wyginaniem grzbietu i masażem szyi, a kosztowało strasznie drogo, więc sobie dałem spokój).

Odp: Masaż tajski 9 lata 10 miesiąc temu #563

• massagewarsaw
  • massagewarsaw Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 18
  • Otrzymane podziękowania: 7
tak, terapia manualna moze wygladac jak masaz tajski, ale jest wiele rodzajaow terapii manualnej.

jesli uwazasz, ze tajski jest dla ciebie, to go po prostu sproboj. Jesli chodzi o tajow, to moze byc problem komunikacji, ale sa tez masazysci polskojezyczni (czasami sa to fizjo).

te techniki tajskiego na wideo sa robione w klasie szkolnej, wiec prawdziwy zabieg moze wygladac inaczej. Sa tez rozne style tajskiego, niemniej doswiadczony masazysta powinien wybrac wlascicwe dla ciebie.

jesli chodzi o lekarzy, to poniewaz masaz tajski jest prawie nieznany w polsce, to nie maja o nim opinii.
kurs masaz tajski massagethai.info

Ostatnia edycja: przez massagewarsaw.

Odp: Masaż tajski 9 lata 10 miesiąc temu #564

• Użytkownik42
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
Cześć
Dziękuję za odpowiedź, chociaż spodziewałem się czegoś bardziej wyczerpującego.

massagewarsaw napisał: niemniej doswiadczony masazysta powinien wybrac wlascicwe dla ciebie.

jesli chodzi o lekarzy, to poniewaz masaz tajski jest prawie nieznany w polsce, to nie maja o nim opinii.

Właśnie to mnie nie przekonuje - bo z jednej strony piszą w internecie, że masaż tajski to 2600 lat tradycji, więc wiedza wykwalifikowanego masażysty powinna być ogromna, i miałem nadzieję że ktoś napisze że tak właśnie jest.

massagewarsaw napisał: jesli uwazasz, ze tajski jest dla ciebie, to go po prostu sproboj.

Bez wiedzy na czym to się opiera i jakie jest doświadczenie osób po takich kursach może to być trochę ryzykowne. Piszą w internecie, że prawdziwi tajscy masażyści szkoleni są w jakiejś tam jednej szkole z ogromną tradycją - i na wizytę u kogoś kto skończył taką szkołę chyba bym się zdecydował. Natomiast nie na eksperymenty u osób po "tygodniowym kursie masażu tajskiego", ponieważ w przypadku osób, które mają problemy z kręgosłupem mogą się skończyć np. tak jak opisano w tym wątku:

www.spinepatientsociety.org/forum/spine-...ing-now-paying-2745/

Ryzykantem nie jestem, interesuje mnie fachowa wiedza oparta na doświadczeniu.

Pozdrawiam

Odp: Masaż tajski 9 lata 10 miesiąc temu #565

• massagewarsaw
  • massagewarsaw Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 18
  • Otrzymane podziękowania: 7
przepraszam, ze nie moge ci odpowiedziec ci bardziej szczegolowo, wypada ci poczekac kolejne 2 tygodnie, lub 2 lata, na cos wiecej. Mozesz natomiast spytac swojego lekarza przy najblizszej wizycie.

do niczego cie nie przekonuje, napisalem, zebys sam sprobowal i ocenil, bo niewielu na forum ma doswiadczenie z tajskim.

to, ze masaz ma 2600 lat tradycji nie znaczy, ze taj wykonujacy zabieg ma ogromne doswiadczenie - moze go nie miec. Tak samo, jak moze go nie miec absolwent tygodniowego kursu. Natomiast, jesli taki zabieg wykonuje ktos po 5 latach studiow medycznych (np fizjo), to jest szansa, ze ci pomoze, raczej niz zaszkodzi.

na wozku inwalidzkim moze sie skonczyc wizyta u renomowanego lekarza, znane sa rowniez takie przypadki.

jako pacjent sam oceniasz, czy masazysta jest godny zaufania, tak samo, jak oceniasz kazdego lekarza.
kurs masaz tajski massagethai.info

• Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.046 s.
Zasilane przez Forum Kunena