Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Złamanie kompresyjne TH 12

Odp: Złamanie kompresyjne TH 12 6 lata 9 miesiąc temu #1930

• totka
  • totka Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam! Oczywiście z bólem ręki udałam się do innego lekarza prywatnie. Dał skierowanie na usg, po raz pierwszy ktoś mnie zbadał i pytał w którym miejscu są bóle. I to właśnie stąd wiem, że jest to stan zapalny. Po tygodniu przyjmowania lekarstwa , ból trochę się zmniejszył, ale to nie jest jeszcze to, czego bym oczekiwała. Jeszcze trochę pobiorę i chyba pójdę na konsultację, jeśli mi nie przejdzie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Złamanie kompresyjne TH 12 6 lata 9 miesiąc temu #1932

• wojtid
  • wojtid Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 30
czyli jak na USG wysyła to raczej nie widzi problemu z kręgosłupem tylko z innymi narządami wewnętrznymi.

Odp: Złamanie kompresyjne TH 12 6 lata 9 miesiąc temu #1957

• totka
  • totka Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Wczoraj byłam na wizycie u ortopedy. Stwierdził zespół bolesnego barku. Dał skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne i jeszcze jakieś lekarstwo, tylko nie mogę rozczytać jakie (jeszcze nie wykupiłam).
Powiedział też , że te bóle będą powracać. Niestety muszę się już z tym pogodzić, ze czas upływa i wszystko coraz bardziej się zużywa.Przykre to jest.

Odp: Złamanie kompresyjne TH 12 6 lata 8 miesiąc temu #2009

• kamila
  • kamila Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witam,
Jestem tydzien po operacji kregosłupa, dokłanie złamanie th12. Proszę powiedzcie mi czy odrazu mieliście czucie w nogach czy mogliście nimi ruszac. Czuje jak mnie ktos dotyka, lecz nie moge poruszyć nogami.
Proszę powiedzcie czy też tak mieliście.

Odp: Złamanie kompresyjne TH 12 6 lata 8 miesiąc temu #2016

• totka
  • totka Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witaj Kamila. Akurat ja nie mogę Ci na to odpowiedzieć, bo nie miałam operacji. Z nogami też wszystko było w porządku. Ale jeśli miałaś operację to pewnie Twój przypadek był poważniejszy. To jest dopiero tydzień, więc pewnie musisz poczekać trochę na efekty leczenia. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Odp: Złamanie kompresyjne TH 12 5 lata 9 miesiąc temu #3701

• grekii80
  • grekii80 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witam serdecznie,
mam spory problem z właściwym leczeniem złamania Th12 u taty.
3 dni temu został wypisany ze szpitala z następującym wypisem: "Trzon kręgu Th12 jest złamany kompresyjnie. Obszar złamania obejmuje obejmuje część przednią i środkową kręgu. Dokładna analiza Th12 wskazuje, że szczeliny złamania penetrują do powierzchni tylnej trzonu kręgu, która stanowi przednią ścianę kanału kręgowego. Nie stwierdza się istotnego przemieszczenia fragmentów kostnych do światła kanału kręgowego"
Tato jest po rozległym udarze niedokrwiennym (1,5 roku temu), ma problemy z drożnością dwóch tętnic szyjnych.
Pierwotnie miał mieć założony gips, jednak ordynator nie chciał się podjąć tego z uwagi na duże ryzyko związane z przebytym udarem i drożnością żył.
Tato został wypisany do domu, ma leżeć na plecach lub brzuchu 6 tygodni. Po tym czasie może dopiero zakładać gorset.
Pytanie następujące, czy przed upłynięciem 6 tygodni tato może dźwigać się i spokojnie próbować siadać np. w gorsecie lub innym przyrządzie ortopedycznym.
Pozdrawiam i proszę o pomoc w tej nietypowej sytuacji
Czas generowania strony: 0.109 s.
Zasilane przez Forum Kunena