Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Złamanie kompresyjne odcinka lędzwiowego

Złamanie kompresyjne odcinka lędzwiowego 1 rok 1 godzinę temu #14151

• Norbert
  • Norbert Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Panie doktorze jesli mógłby pan podać jakiś link lub udzielić porady co do ćwiczeń jakie powinni wykonywać pacjenci po złamaniu kompresyjnym stabilnym to bylibyśmy wdzięczny za informacje.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Złamanie kompresyjne odcinka lędzwiowego 1 rok 1 godzinę temu #14152

• Norbert
  • Norbert Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Panie doktorze a czy przy złamaniu odcinka lędźwiowego kręgu l2 może wystąpić kyfotyzacja? i jeśli tak to co pacjenta czeka w dalszym leczeniu pozbycia się tego? Dziękuje z góry za odpowiedź i jeszcze raz pozdrawiam.

Złamanie kompresyjne odcinka lędzwiowego 11 miesiąc 4 tygodni temu #14153

• KuzminDor
  • KuzminDor Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witaj, mój ojciec , 59 lat,miał złamanie kompresyjne Th12. Został zoperowany implantem Spinejack. Następnego dnia wyszedł do domu bez bólu i od 6 miesięcy ( odpukać) jest spoko. Poszukaj w necie info.
Pozdro
Dorota

Złamanie kompresyjne odcinka lędzwiowego 11 miesiąc 4 tygodni temu #14156

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 995
  • Oklaski: 32
@KuzminDor - a czy miał złamanie stabilne czy niestabilne? Jaki miał % utraty wysokości trzonu? Taka operacja jest z dostępu przedniego?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Złamanie kompresyjne odcinka lędzwiowego 11 miesiąc 4 tygodni temu #14157

• Norbert
  • Norbert Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dziękuję Dorotka za włączenie się w rozmowę,słuchaj a możesz mi przybliżyć okres po operacji taty czy miał jakieś ćwiczenia może rehabilitację a przede wszystkim czy uraz którego sie nabawił na dzień dzisiejszy w jakiś sposób ograniczyła jego sprawność jaką miał przed urazem.

Złamanie kompresyjne odcinka lędzwiowego 11 miesiąc 4 tygodni temu #14158

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 995
  • Oklaski: 32
Przepraszam że się znów wtrącę (jeśli nie chcecie to napiszcie). Przede wszystkim najważniejsze jest żeby zarosło się porządnie to czego nie widać. Jak złamaną rękę usztywniają na 3 tygodnie, to po 2 tygodniach od złamania kręgosłupa chyba nie ma co porywać się na rehabilitację.
Druga rzecz - przy kręgosłupach rehabilituje się przeważnie efekty uboczne złamania czy innego leczenia operacyjnego, O ILE wystąpią. Czyli np. niedowłady w nogach. Jeśli faktycznie według wiedzy lekarskiej ma się to zrosnąć i zagoić samo, i nie potrzebna jest w Twoim przypadku operacja, to to czy będzie potrzebna rehabilitacja zależeć będzie od Twojego stanu. Jeśli wszystko będzie OK, to chyba nie potrzeba żadnej rehabilitacji. Jeśli zanikną Ci jakieś mięśnie, albo masz jakieś porażenia - to owszem.

To takie moje nie-medyczne zdanie.

Przy okazji ten wpis Pani która zarejestrowała się na Forum żeby zareklamować tylko jeden produkt i więcej się nie odzywa jest dla mnie podejrzany. Po pierwsze nie znam takiego kozaka co go dzień po operacji kręgosłupa, szczególnie z wstawieniem implantu, nic nie boli. To boli przez kilka tygodni/miesięcy minimum. Po drugie - nie odpowiada na konkretne pytania. Niestety trafiają się nam tu na forum tzw. spamerzy którym ktoś płaci tylko za zarejestrowanie się i zareklamowanie jednego produktu lub jednej metody leczenia. Staramy się tego pilnować, ale w tym przypadku ciężko jest rozstrzygnąć czy ta pani pisze prawdę czy nie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Czas generowania strony: 0.110 s.
Zasilane przez Forum Kunena