Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Złamanie kompresyjne odcinka lędzwiowego

Złamanie kompresyjne odcinka lędzwiowego 2 miesiąc 3 tygodni temu #14074

• Norbert
  • Norbert Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witam wszystkich jestem czwarty dzień po wypadku w pracy gdzie doznałem stabilnego kompresyjnego złamania kręgu lędźwiowego l2. Mam pytanie do specjalistów ponieważ na drugi dzień w piątek po zdiagnozowaniu wyżej wymienionego urazu wypisano mnie do domu z tak zwaną sznurowką zaleceniem leżenia w łóżku do czasu ustąpienia bólu.Nadmieniam że oddział na którym się znalazłem oddział ortopedyczny nie prowadzi leczenia urazów kręgosłupa tylko wysyła pacjenta do szpitali który w takich urazach się specjalizuje,nie wiem dlaczego ale zemną tak nie postąpiono. Moje pytanie dotyczy tego czy muszę w łóżku leżeć na wznak gdzie odczuwam ogromny ból czy jednak mogę przekraczac się na boki i tak leżeć gdzie komfort z bólem jest dużo lepszy a drugie pytanie dotyczy kiedy mogę udać się do specjalisty żeby z konsultowac wyniki które dostałem od szpitala i przede wszystkim zacząć fachowe leczenie pod okiem fachowców w tej dziedzinie. Naprawdę proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Złamanie kompresyjne odcinka lędzwiowego 2 miesiąc 2 tygodni temu #14120

• Norbert
  • Norbert Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witam wszystkich z przykrością muszę stwierdzić ze nikt do tej pory nie udzielił mi odpowiedzi na wcześniejszy post,zatem raz jeszcze proszę o odpowiedź, może ktoś wśród was doznał kompresyjnego stabilnego złamania kręgosłupa odcinka lędźwiowego l2 . I powie mi ile mam leżeć w łóżku czy mogę sie przekraczać z boku na bok lub na brzuch, za każdą odpowiedź w tym temacie będę wdzięczny pozdrawiam

Złamanie kompresyjne odcinka lędzwiowego 2 miesiąc 2 tygodni temu #14121

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 928
  • Oklaski: 30
Cześć
Problem ze złamaniami jest taki, że pacjenci mający złamanie zazwyczaj nie mają w okresie choroby nawet czasu zapoznać się z anatomią czy rodzajami złamań, stąd każdy pacjent wie coś tam głównie na temat swojego przypadku, i zagląda tu raz czy dwa kiedy jest coś nie tak, a później już nie. Dlatego wśród pacjentów ze złamaniami wiedza jest wąska i mała, i raczej nie mają w związku z tym jak komu innemu doradzić. Tutaj większość z nas którzy przez dłuższy czas zaglądają to osoby z uszkodzeniami dysków - to jest co innego niż złamanie, więc my też chyba raczej nie czujemy się kompetentni do doradzania w sprawie złamań. Jeśli byłby ktoś z pacjentów kto mógłby Ci tu pomóc to pewnie by już odpowiedział. Jest w tym dziale (forum.drkregoslup.pl/forum/zlamania-osteoporoza) trochę wpisów pacjentów - ale oni wyzdrowieli i tu już nie wchodzą. Chyba jedyną osobą która czasem tu doradza w sprawie złamań jest w związku z tym lekarz który w miarę wolnego czasu tu czasami zagląda.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.

Złamanie kompresyjne odcinka lędzwiowego 2 miesiąc 2 tygodni temu #14122

• Norbert
  • Norbert Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Ok i dziękuję za odpowiedź, nie mogę sie nie zgodzić że tak pewnie bywa jak piszesz ze ludzie po wyleczeniu złamania już nie piszą ale dziękuję że odezwałeś się.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Złamanie kompresyjne odcinka lędzwiowego 2 miesiąc 2 tygodni temu #14123

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 928
  • Oklaski: 30
Tutaj są jeszcze ewentualnie namiary na szpitale związane z leczeniem kręgosłupa o których wiem:
forum.drkregoslup.pl/forum/Opinie-o-leka...2upa-pl?limitstart=0

Tutaj lista lekarzy zrzeszonych w PTChK, niestety podana nawet bez miast
ptchk.pl/czlonkowie

Niestety ja nic więcej nie mogę poradzić. O schorzeniach które my mamy tutaj rozmawiamy i się wymieniamy doświadczeniami, ale o rzeczach których nikt z aktywnych użytkowników nie miał raczej nikt poza lekarzem nie napisze, a nawet jakby napisał a nie miał o tym wiedzy z doświadczenia to mogłoby to być niebezpieczne.

EDIT:

Gdybyś chciał nawiązać kontakt z kimś z wątków które są, to jeśli wyślesz prywatną wiadomość to ta osoba o ile nie zmieniła e-mail ją dostanie, również jeśli napiszesz odpowiedź w jakimś istniejącym wątku to osoby z niego dostaną powiadomienie że ktoś napisał, o ile nie wyłączyły powiadomień.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.

Złamanie kompresyjne odcinka lędzwiowego 2 miesiąc 2 tygodni temu #14128

• Norbert
  • Norbert Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witam u mnie dziś mija dziesiąta doba po wypadku,przypominam ze uległem złamaniu kompresyjnego stabilnego 1/3 kręgu lędźwiowego l2.Poza leżeniem w łóżku i czytaniem wszystkich postów związanych z tym tematem, także zapraszam wszystkich chętnych których dotyczy taki sam problem lub podobny o włączenie sie do rozmowy na pewno czas szybciej będzie na płynął a przede wszystkim więcej się dowiemy jak szybciej wrócić do sprawności pozdrawiam
Czas generowania strony: 0.108 s.
Zasilane przez Forum Kunena