Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Czy nie za wcześnie rehabilitacja? Tj 12

Czy nie za wcześnie rehabilitacja? Tj 12 2 lata 3 miesiąc temu #11745

• Desislava
  • Desislava Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
25 lutego miałam wypadek samochodowy w wyniku którego zlamany został kręgosłup. Z opisu: złamanie kompresyjne kręgu th12 z przesunięciem górnej blaszki granicznej, bez powikłań neurologicznych. Na rtg lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, ale
na wszelki wypadek skonsultowal się z drugim ortopedą. Ten z kolei stwierdził złamanie i zrobił Tk, które niestety to potwierdziło. Noc spędziłam na oddziale, rano mnie wpakowano w gorset jewetta z zaleceniem, że mam w nim również spać. Nie będę się rozpisywać o bólu, zaburzeniach ortostatyczntych, dość, że prawie dwa miesiące głównie leżałam, wstajac jedynie do toalety. Na ostatniej wizycie kontrolnej, 10 maja, u innego ortopedy zrobiono mi rtg. Lekarz stwierdził, że jest zrost i mogę się pozbyć gorsetu i zaczac rehabilitacje. Dostałam ćwiczenia i masaże, nic poza tym. I tu moje wątpliwości: czy tak szybko mógł się ów krąg zrosnąć? ( w szpitalu mówili, że pół roku). Czy może znowu trafiłam na lekarza, który źle odczytał zdjęcie? Czy rehabilitacja jest po takim krótkim czasie bezpieczna? Zaczynam od poniedziałku gimnastykę i obawiam się czy mi to nie zaszkodzi zamiast pomóc. Dodam, że nadal boli mnie miejsce złamania jak tylko chwilę pochodzę. Po dłuższym spacerku pojawia się ból również w okolicach lopatek i barku oraz problem z oddychaniem, ale te jak rozumiem są wynikiem oslabionych mięśni.
Chciałabym sie też dowiedzieć czy mogę zacząć się schylac żeby wreszcie sama moc sobie założyć buty, skarpetki itd. , bo na to pytanie lekarz udzielił dość enigmatycznej odpowiedzi - proszę się oszczędzać, nie dźwigać i podnosić rzeczy z przykucu.
Ostatnio zmieniany: 2 lata 3 miesiąc temu przez Desislava.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy nie za wcześnie rehabilitacja? Tj 12 2 lata 3 miesiąc temu #11784

• Desislava
  • Desislava Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Naprawdę nikt mi nie odpowie? :dry: Chociaż o tym schylaniu, czy to bezpieczne i już można bez narażania miejsca złamania czy jednak powinnam jeszcze zaczekać?

Czy nie za wcześnie rehabilitacja? Tj 12 2 lata 3 miesiąc temu #11793

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 995
  • Oklaski: 32
Chyba po prostu nikt nie chce odpowiadać żeby Ci nie zaszkodzić. My tu raczej wymieniamy się doświadczeniami tudzież opisujemy swoje przypadki, ale nie leczymy się wzajemnie, a jeśli dajemy sobie jakieś rady to tylko takie które nie mogą zaszkodzić. A Ty oczekuje rady która gdyby była błędna mogłaby zaszkodzić. Chyba najlepiej będzie jeśli będziesz się stosować do zaleceń swojego lekarza prowadzącego.
Poza tym osoby najdłużej aktywne na Forum to głównie te które mają problemy z dyskami, natomiast osoby ze złamaniami póki co pojawiały się i dość szybko znikały, więc może żadna z takich osób nie przeczyta Twojego wpisu więc i nie odpowie. Tak to wygląda.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: melodia
Czas generowania strony: 0.110 s.
Zasilane przez Forum Kunena