Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Pęknięty odcinek TH8

Pęknięty odcinek TH8 3 lata 11 miesiąc temu #7165

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 995
  • Oklaski: 32
Takie zaświadczenia przez lekarza prowadzącego są wystawiane głównie w kwestii powrotu do pracy - np. jeśli pójdziesz do lekarza medycyny pracy z prośbą o wystawienie zaświadczenia zdolności do pracy, to może poprosić o zaświadczenie od lekarza, który prowadził Cię podczas choroby, ponieważ sam nie wie na jakim etapie leczenia jesteś i może nie wiedzieć, jaki jest Twój stan zdrowia. Również na potrzeby ZUS możesz poprosić o takie zaświadczenie, ale nie wiem, czy lekarz-specjalista ma obowiązek je wystawić (jedni mówią, że tak, inni, że nie - że wystawia to lekarz rodzinny, ale rodzinny też w zasadzie powinien mieć opinię od specjalisty żeby wiedzieć, czy leczenie jest zakończone czy nie)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: Lucio

Pęknięty odcinek TH8 3 lata 11 miesiąc temu #7221

• Lucio
  • Lucio Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
Wróciłem z poradni rehabilitacyjnej okazało się, że oprócz th8 mam również problem z odcinkiem lędźwiowym (kłuje mnie cały czas,nasila się przy kasłaniu-kichaniu i przy próbie schylenia), Pani doktor wystawiła mi miesięczny tok rehabilitacji (kriokomora oraz prądy int.) a także ćwiczenia indywidualne z rehabilitantem oraz ćwiczenia grupowe, a dodatkowo ja w domu jeszcze codzienne ćwiczenia ruchowe i rozciągające oraz basen (tylko kraulem lub na grzbiecie), w pozycji siedzącej tylko kolana niżej a biodra wyżej, oszczędzać kręgosłup i nauczyć się dbać o niego (czyli jakie pozycje są dozwolone oraz przeciążenia).Dawać się we znaki kręgosłup podobno będzie już zawsze ale ode mnie zależy i mojej dbałości oraz ćwiczeń czy będzie to uporczywy ból czy do zniesienia dyskomfort- i tutaj zacząłem się zastanawiać czy oby pracę jaką wykonywałem do tej pory nie będzie przeszkodą do uporania się z bólem :( bo nie wyobrażam sobie nie robić tego wciąż Od jutra zaczynam rehabilitację, chciałbym poczuć ulgę w końcu. Pozdrawiam Was
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Pęknięty odcinek TH8 3 lata 11 miesiąc temu #7222

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Ćwiczenia z rehabilitantem indywidualne to super sprawa - rehabilitant Cię widzi co dzień, co dzień może obserwować co się dzieje, jakie są problemy, doradzać, zmieniać ćwiczenia itd. Jeśli rehabilitant jest doświadczony, to dużo się można dzięki takiej indywidualnej rehabilitacji dowiedzieć w porównaniu do tego gdybyś dostał tylko np. fizykoterapię plus ćwiczenia ruchowe. Co do tego, że zawsze trzeba już uważać na kręgosłup, to niestety ale kręgosłup (dyski) się nie regeneruje, więc wszyscy, którzy mają poważniejsze problemy z kręgosłupem tak mają że muszą uważać. Operacja może u części osób zwiększyć zakres bezbolesnej ruchomości, ale uważać i tak po niej trzeba. Jeszcze wracając do rent - ZUS ma (albo miał - czytałem o tym kilka lat temu) coś takiego, jak rentę celową 6-miesięczną na przekwalifikowanie się po urazie/zachorowaniu dla osób, które utraciły możliwość wykonywania danej pracy, i muszą się przekwalifikować. Co prawda osobiście nie znam nikogo, kto taką dostał, ale widziałem na ich portalu, że taka istnieje - może warto w Twoim przypadku coś więcej się o niej dowiedzieć. Pierwsza z brzegu informacja na ten temat: www.polskieradio.pl/42/3084/Artykul/9709...ty-szkoleniowej-ZUS- . Na stronach ZUS też na pewno jest. Pozdrawiam również

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: Lucio

Pęknięty odcinek TH8 3 lata 11 miesiąc temu #7308

• Lucio
  • Lucio Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witam, juto mija 4 dzień rehabilitacji dziennej. Zajęcia jakie odbywam to:
Ćwiczenia na materacu, później prądy int., ćwiczenia w podwieszaniu ramion, ultradźwięki, kriokomora oraz ćwiczenia indywidualne z rehabilitantem który masuje mi kręgi piersiowe i rozrusza je. Sprawdza także % wychylenia mojego kręgosłupa poprzez wygięcia,wychylenia, skręty. W odcinku lędźwiowym stwierdził problem z wiązadłem który jest do wyleczenia lecz ból będzie powracał w momencie gdy będę źle siedział. W odcinku piersiowym ból wciąż ten sam przy tych samych czynnościach czyli lekkich wykonywanych rękami.Na razie jedyne co czuję to zakwasy w tyłku od ćwiczeń na materacu. Zgłosiłem do PZU szkodę aby zwrócili mi na razie koszta za leczenie, ponieważ dopóki leczenia nie zakończę nie chcę ubiegać się o odszkodowanie, natomiast PZU wyznaczył mi termin na komisje lekarską, czy może ktoś mi przybliżyć czego tam mogę się spodziewać oraz na co uważać lub po prostu inne potrzebne wskazówki, ponieważ nigdy nie miałem okazji uczestniczyć w takim czymś. Pozdrawiam i zdrowia!
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Pęknięty odcinek TH8 3 lata 11 miesiąc temu #7314

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Czy te ćwiczenia indywidualne z rehabilitantem ograniczają się tylko do masaży ? I pomiaru wychyłów ?

Pęknięty odcinek TH8 3 lata 11 miesiąc temu #7317

• Lucio
  • Lucio Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Na chwilę obecną tak, kładę się na 5 minut masuje mi th8 th9 th10 ( tak na boki rusza nimi i uciska trochę) i każe mi siąść, dłonie układam za szyją i łokcie wyprostowane i pochylam się do przodu on sprawdza czy się pogłębia skłon za każdym razem, następnie ręce na szyję łokcie wszerz barków i obrót w lewo patrzy ile % a następnie skłon w lewą stronę. Tłumaczy to tym, że szuka granic bólu i co dokładnie boli, zapisuje wszystko na karcie przechodzonej rehabilitacji a także twierdzi, że mam nieruchomy kręgosłup w odc. th8-th10 i w przeciągu 30 minut wykonuję czynność wyżej wymieniona około 5 razy.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez Lucio.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.121 s.
Zasilane przez Forum Kunena