Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Po zlamaniu L5

Po zlamaniu L5 4 lata 10 miesiąc temu #5047

• shedy
  • shedy Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
A mam jeszcze jedno pytanko
Jak wyglada zycie po wyciagnieciu, czy czy potrzebna rehabilitacja i ile trwa

Ogolnie mam sporego stresa przed jutrem

A co do bolu ( 3 tabletki ketonalu forte pomagaja na pare godzin :P )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Po zlamaniu L5 4 lata 10 miesiąc temu #5048

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 73
  • Oklaski: 14
tyLKO NURTUJE MNIE WŁASNIE zjawisko braku zrostu kostnego po implantacji co wtedy wyciagaja instrumentarium ? Ktos sie orientuje?

Po zlamaniu L5 4 lata 10 miesiąc temu #5049

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 348
  • Oklaski: 59
@elektra - co do Twojego pytania
Wam mowili drodzy forumniacy ze to co macie to tylko do zrostu kostnego???
- z tego, co się orientuję raczej stabilizacja pozostaje do końca życia, a usuwana jest właśnie w wyjątkowych sytuacjach tj. metalozy/odrzuty, złamanie prętów, przemieszczeń śrub, czy właśnie brak zrostu kostnego itp.
Jeśli chodzi to ostatnie to na forum był ten temat poruszony: drkregoslup.pl/forum/metody-leczenia/po-...myku-iii-stopnia-156

@shedy - ja po usunięciu instrumentarium, czułam się przez pierwsze tygodnie jak po jego założeniu (czyli sztywna postawa ciała, ból mocny...), ale później szybciej dochodzi się do zdrowia i ogólnie jest dużo, dużo mniej bólu. Nie pamiętam za bardzo ile, ale ma się ograniczenia w podnoszeniu ciężkich przedmiotów, ograniczeniu aktywności fizycznej itp., jednak krócej niż po implantacji.
Po tej operacji nie miałam rehabilitacji żadnej.
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Po zlamaniu L5 4 lata 10 miesiąc temu #5050

• shedy
  • shedy Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Ja doszledlem do takiej wprawy ze tak naprawde nie widac ze mam zlamany kregoslup, chodze normalnie szybko i pracuje ( fizycznie ) ale od pewnego czasu na nowo mam ograniczenia bolowe ( ale idzie przezyc)
Zona namowila mnie do leczenia ( bo ja ze strachu unikalem ortopedy jak ognia ) ale 5 miesiecy temu urodzila mi sie kruszynka i namowila mnie naleczenie.
No i teraz mam malego stracha co bedzie po bo to roznie byla, czytalem sporo o podobnych przypadkach ale i objawy krtore mam nie nabawiaja mnie optymizmem ( co opowieciach innych ) i pamietam jak bylo w Reptach Slaskich w osrodku rehabilitacyjnym. A co gorsza nie ufam Holenderskich lekarzom ale niestety wyjscia nie maja, tyle co mi zdarzyli powiedziec to chca mnie operowac i wyciagac stabilizacje ale nie maja pojecia co dalej, Jutro bede wiedziec co i jak
Aha mam pytanko ta proteze mam oddac w Polsce orientuje sie jak to wyglada????

Po zlamaniu L5 4 lata 10 miesiąc temu #5051

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
Gdybyś miał oddać, to miałbyś to wpisane w jakieś dokumenty, albo podpisywał byś coś że się zobowiązujesz zwrócić. Chyba tylko instrumentarium na bazie platyny trzeba było oddawać - przynajmniej tak słyszałem z opowieści sprzed wielu wielu lat.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Po zlamaniu L5 4 lata 10 miesiąc temu #5052

• shedy
  • shedy Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Ok musze sie dowiedziec jak to wygladalo bo to moi rodzice organizowali wszystko ( bylem za mlody)
Czas generowania strony: 0.106 s.
Zasilane przez Forum Kunena