Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Implant dysku ruchomego typu prodisc itp w kregoslupie ledzwiowym poziom L4/L5

Implant dysku ruchomego typu prodisc itp w kregoslupie ledzwiowym poziom L4/L5 1 miesiąc 4 tygodni temu #19854

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • neurochirurg
  • Oklaski: 85
  • Otrzymane podziękowania: 195
Obecnie mało kto wszczepia ruchome dyski, ja sam też tego nie robię. Tak naprawdę one się nie sprawdziły i ogromnym problemem jest reoperacja: trzeba to robić od przodu przez brzuch. Jasne, że są pacjencie zadowoleni ale generalnie nie polecam nikomu.
Dr hab. med. Grzegorz Miękisiak
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii
Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka we Wrocławiu
www.znanylekarz.pl/grzegorz-miekisiak/neurochirurg/wroclaw

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Implant dysku ruchomego typu prodisc itp w kregoslupie ledzwiowym poziom L4/L5 1 miesiąc 4 tygodni temu #19855

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1110

administrator napisał: Obecnie mało kto wszczepia ruchome dyski, ja sam też tego nie robię. Tak naprawdę one się nie sprawdziły

Czy to dotyczy wszystkich ruchomych implantów dysków czy tylko dla odcinka lędźwiowego? Czy z szyjnymi też jest coś nie tak, jakieś problemy?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Implant dysku ruchomego typu prodisc itp w kregoslupie ledzwiowym poziom L4/L5 1 miesiąc 4 tygodni temu #19856

• GOKA
  • GOKA Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziekuję za opinie jednak szczerze mówiąc jestem nia zaskoczona.
Jak dotąd nie spotkałam się z ewidentnie negatywna opinia na temat adr a korzystam z wielu źródeł pl i zagranicznych.
Neourochirurg w PL, póki co jedyny z którym konsultowałam moje badanie, również zaproponował rozwiązanie jakim jest adr i wlasnie "od przodu" w celu lepszego ustawienia kręgosłupa.
Czy może Pan nieco rozszerzyć opinię że adr-y sie nie sprawdziły?

Implant dysku ruchomego typu prodisc itp w kregoslupie ledzwiowym poziom L4/L5 1 miesiąc 4 tygodni temu #19857

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • neurochirurg
O lędźwiowy mi chodziło wyłącznie. W szyjnym ruchome nadal stosowane, często z powodzeniem.
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Implant dysku ruchomego typu prodisc itp w kregoslupie ledzwiowym poziom L4/L5 1 miesiąc 4 tygodni temu #19858

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • neurochirurg
Dobór, kwalifikacja do operacji jest bardzo trudna, pacjenci mają wyłącznie ból osiowy, niekorzeniowy. Sam zabieg - nie jest aż tak trudny. W razie niepowodzenia sytuacja robi się poważna, rewizje są ryzykowne. Inaczej mówiąc z mojej perspektywy niewarta skórka wyprawki. Co prawda pojawiają się głosy, że nowe generacje będą dużo lepsze ale czas pokaże. Ja sam nie polecam.
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Implant dysku ruchomego typu prodisc itp w kregoslupie ledzwiowym poziom L4/L5 1 miesiąc 4 tygodni temu #19859

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1110

administrator napisał: Dobór, kwalifikacja do operacji jest bardzo trudna, pacjenci mają wyłącznie ból osiowy, niekorzeniowy.

Nie do końca wiem jak to rozumieć - czy tak że "do zabiegu kwalifikowani są pacjenci mający wyłącznie ból osiowy, niekorzeniowy" ?
Chyba nie? Ponieważ na podstawie swoich doświadczeń wiem że ból osiowy powodowany jest głównie niestabilnością i/lub bólem stawów międzykręgowych, a niestabilność jest przeciwwskazaniem do zastosowania ruchomego dysku. Mnie się wydaje na logikę że głównie pacjenci z bólem korzeniowym się kwalifikują. Jak to jest?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.061 s.
Zasilane przez Forum Kunena