Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)?

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 3 miesiąc 2 tygodni temu #17219

• Madzonga1
  • Madzonga1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 7
  • Oklaski: 0
Jak leżysz na podłodze i kwiczysz z bólu to w jakim stanie może być w tedy psychika hmm... Bądź ból jest na tyle silny, że leżysz w jakiejś dziwnej pozycji w jakiej ci wygodnie a i tak wiesz, że nie zaśniesz. Bądź jesteś po 2-3 nocach nie przespanych - takie sytacje łamią - mnie złamały ale trzeba się podnieś zacisnąć zęby i iść do przodu. Tak jak pisałem też, że jak już było w miarę okay to ja żonę podnosiłem na duchu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18103

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 2
Czy ktoś z was miał krwawienie z odbytu jako skutek uboczny brania diclofenaku? U mnie w ostatnim tygodniu większość wypróżnień odbywa się z krwią. Czuje też świąd i pomyślałem, że to może hemoroidy. Zacząłem smarować się maścią na hemoroidy i wydawało mi się, że jest już lepiej, ale dzisiaj znowu było sporo krwi. Chcę na razie uniknąć wizyty u lekarza, ale nie wiem, co robić. Czy zamienić maść na coś silniejszego (większość środków jest bez recepty)?

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18105

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 46
  • Oklaski: 8
Jak masz krew z odbytu a to nie hemoroidy to do lekarza. Bo jak wykończysz jelita to zapomnij o lekach przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Pamiętaj, że chore jelita to nie tylko ból a "odżywianie" całego organizmu.

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18107

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Anton napisał:
Jak masz krew z odbytu a to nie hemoroidy to do lekarza. Bo jak wykończysz jelita to zapomnij o lekach przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Pamiętaj, że chore jelita to nie tylko ból a "odżywianie" całego organizmu.

Wszystko wskazuje na to, że to hemoroidy. Nie mam bólów brzucha, tylko swędzenie w okolicach odbytu. Takie objawy mialem od jakiegoś czasu, jak byłem w szpitalu to pytałem lekarza, czy to nie jest przeciwwskazanie do operacji i mówił, że nie. Dopiero od kilku dni używam maści na hemoroidy. Jutro pójdę po coś mocniejszego, bo to co teraz używam jest podobno słabe

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18108

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
lukas8504 napisał:
Czy ktoś z was miał krwawienie z odbytu jako skutek uboczny brania diclofenaku? U mnie w ostatnim tygodniu większość wypróżnień odbywa się z krwią. Czuje też świąd i pomyślałem, że to może hemoroidy.

Chodzi o wypróżnienia z krwią czy o krew na papierze toaletowym?
Ja niedawno przerabiałem temat krwi na papierze i ostrego świądu - po wizycie u proktologa okazało się że grzybica najprawdopodobniej właśnie polekowa po lekach przeciwbólowych przez lata i licznych antybiotykoterapiach np. przez infekcje pooperacyjne. Jak ból jest tematem numer jeden dominującym życie to przy okazji mogą rozwinąć się inne tematy.. Btw. czytałem jaka to wizyta straszna i uwłaczająca - jak się wie co to np. niemożliwość wypróżnienia się przez częściowo uszkodzone nerwy, i związana z tym przytrucia organizmu, plus np. zespół jelita drażliwego, to raczej wizyta u proktologa nie robi wrażenia - raczej dopytywał się kto mi te pół kręgosłupa zrekonstruował :side: Niestety, wychodzi kompletny brak opieki POZ/specjalistów nad pacjentami kręgosłupowymi pooperacyjnymi.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18110

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
użytkownik421 napisał:
lukas8504 napisał:
Czy ktoś z was miał krwawienie z odbytu jako skutek uboczny brania diclofenaku? U mnie w ostatnim tygodniu większość wypróżnień odbywa się z krwią. Czuje też świąd i pomyślałem, że to może hemoroidy.

Chodzi o wypróżnienia z krwią czy o krew na papierze toaletowym?
Ja niedawno przerabiałem temat krwi na papierze i ostrego świądu - po wizycie u proktologa okazało się że grzybica najprawdopodobniej właśnie polekowa po lekach przeciwbólowych przez lata i licznych antybiotykoterapiach np. przez infekcje pooperacyjne. Jak ból jest tematem numer jeden dominującym życie to przy okazji mogą rozwinąć się inne tematy.. Btw. czytałem jaka to wizyta straszna i uwłaczająca - jak się wie co to np. niemożliwość wypróżnienia się przez częściowo uszkodzone nerwy, i związana z tym przytrucia organizmu, plus np. zespół jelita drażliwego, to raczej wizyta u proktologa nie robi wrażenia - raczej dopytywał się kto mi te pół kręgosłupa zrekonstruował :side: Niestety, wychodzi kompletny brak opieki POZ/specjalistów nad pacjentami kręgosłupowymi pooperacyjnymi.

Przez dłuższy czas to było trochę krwi na papierze, od tygodnia trochę też kąpię przy oddawaniu stolca. Trochę olałem na początku sprawę, bo miałem ważniejsze sprawy na głowie (tzn. operacja) i dopiero od tygodnia coś z tym robię. Bólu nie czuje, tylko lekki świąd. Dla mnie sama wizyta nie byłaby taka straszna, tylko jestem zmęczony lekarzami i szpitala i i spróbuję na razie to opanować na własną rękę.
Czas generowania strony: 0.110 s.
Zasilane przez Forum Kunena