Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)?

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 11 miesiąc 2 tygodni temu #16806

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1099
Teoretycznie ogólnie u ludzi mogą, ale bez badania MRI odcinka szyjnego (ręka) i lędźwiowego (noga) nie da się stwierdzić czy akurat u Ciebie mogą.
Jeśli masz jakieś problemy psychiatryczne, to proponuję skorzystać z leczenia u psychiatry - jeśli dolegliwości nogi i ręki po tym miną na długo, to chwała psychiatrze i problem dla Ciebie i lekarz od kręgosłupów z głowy :) Niestety póki co nie słyszałem osobiście o takim przypadku, ale może jesteś akurat tym pierwszym.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: lukas8504

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 11 miesiąc 2 tygodni temu #16807

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 39

użytkownik421 napisał: Teoretycznie ogólnie u ludzi mogą, ale bez badania MRI odcinka szyjnego (ręka) i lędźwiowego (noga) nie da się stwierdzić czy akurat u Ciebie mogą.
Jeśli masz jakieś problemy psychiatryczne, to proponuję skorzystać z leczenia u psychiatry - jeśli dolegliwości nogi i ręki po tym miną na długo, to chwała psychiatrze i problem dla Ciebie i lekarz od kręgosłupów z głowy :) Niestety póki co nie słyszałem osobiście o takim przypadku, ale może jesteś akurat tym pierwszym.

Problemy z kręgosłupem mam na pewno, tylko w pewnym momencie te problemy pobudziły moją nerwicę. Zacząłem żyć w strachu przed bólem, boję się zrobić krok lub usiąść że strachu przed bólem. Do psychiatry wybieram się jutro, bo wiem, że ciężko będzie pozbyć się tego lęku

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 11 miesiąc 2 tygodni temu #16808

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 11
  • Otrzymane podziękowania: 51
Według nie których ja też miałem bóle somatyczne. Zdanie lekarze zmienili gdy zrobiłem prywatnie MRI i kolonoskopie. Gdy brak wiedzy lub chęci szukania, wciska się ludziom bajki o bólach somatycznych.
Piszę o bólu a nie pobolewaniu. Bo takie pobolewania to miała babcia co głowe liściami okładała i ból jej mijał.
Ale jak kogoś boli, że traci prace jako jedyny żywiciel rodziny i mówienie mu o bólach somatycznych to śmianie się człowiekowi w twarz.
Jak uwarzasz, że powinieneś iść to idz do tego psychiatry. Coś wymyśli na lęki i strach. Ale jak masz coś z kręgosłupem to według mnie boleć nie przestanie.
Bynajmniej ja takiego przypadku nie znam .
Żaden wstyd iść do psychiatry

Ostatnia edycja: przez Anton.

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 11 miesiąc 2 tygodni temu #16811

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert

Anton napisał: Według nie których ja też miałem bóle somatyczne. Zdanie lekarze zmienili gdy zrobiłem prywatnie MRI i kolonoskopie. Gdy brak wiedzy lub chęci szukania, wciska się ludziom bajki o bólach somatycznych.
Piszę o bólu a nie pobolewaniu. Bo takie pobolewania to miała babcia co głowe liściami okładała i ból jej mijał.
Ale jak kogoś boli, że traci prace jako jedyny żywiciel rodziny i mówienie mu o bólach somatycznych to śmianie się człowiekowi w twarz.
Jak uwarzasz, że powinieneś iść to idz do tego psychiatry. Coś wymyśli na lęki i strach. Ale jak masz coś z kręgosłupem to według mnie boleć nie przestanie.
Bynajmniej ja takiego przypadku nie znam .
Żaden wstyd iść do psychiatry

Wiem, co masz na myśli, bo lekarze często zwalają problemy zdrowotne na psychikę ("bo taka już Pana uroda"). U mnie jednak problemy psychiczne występowały długo przed problemami z kręgosłupem. Kręgosłup jest chory na pewno, bo na rtg wyszło mi, że mam zwężone kręgi. Na rezonans idę dopiero po świętach. Ból się znacznie zmniejszył po serii zastrzyków, co nie zmienia faktu, że mam opory przed wychodzenie na dwór. Kuleje nawet, jak nie czuje bólu, bo boję się, że mocno mnie zaboli, jak będę normalnie chodził. Czy jeśli 4 dni po zastrzykach ból się zmniejszył to można stwierdzić, że to zadziałało i będę miał spokój na jakiś czas i będę mógł spokojnie się rehabilitować? Oczywiście nikt nie może mi dać gwarancji, więc pytam, jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii?

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 10 miesiąc 1 tydzień temu #17140

• Madzonga1
  • Madzonga1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 8
Hej

W internetach takie coś znalazłem na temat Nlpz.
Udar i zawał na receptę – Mity kontra fakty
katarzynaswiatkowska.pl/od-bolu-glowy-do...olan-do-udaru-mozgu/

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 10 miesiąc 1 tydzień temu #17141

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Ile jest takich leków, o których piszą takie sensacyjne artykuły podając dane w procentach o ile zwiększają ryzyko chorób? O ile wzrosło by ryzyko chorób serca, gdyby ludzie cierpiący na silne bóle kręgosłupa nie mieli tabletek zmniejszających ból? O ile wzrosła y liczba samobójstw u takich osób?

Czas generowania strony: 0.083 s.
Zasilane przez Forum Kunena