Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)?

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 11 miesiąc 3 tygodni temu #16728

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 39

użytkownik421 napisał: Tak to powinno zadziałać na chwilowy stan zapalny bez stałego czynnika powodującego ten stan, i tak to działa u wielu pacjentów u których są epizodyczne nawroty wielokrotnie w życiu a nie stały ból niepodatny na leczenie zachowawcze. Coś podobnie jakby wpadł opiłek do oka - parę dni po wyjęciu może mocno boleć podrażnione, są leki które to łagodzą o ile nie ma poważnego uszkodzenia.

Dziękuję za odpowiedź. Wątpię, czy to zadziała w moim przypadku. Mam wrażenie, że te leki upośledziły moją ocenę odczuwania bólu i za kilka dni będzie koszmar, bo wcześniej radziłem sobie z bólem a teraz jestem wyczulony na każde najmniejsze ukłucie w plecach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 11 miesiąc 3 tygodni temu #16767

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert

użytkownik421 napisał: Tak to powinno zadziałać na chwilowy stan zapalny bez stałego czynnika powodującego ten stan, i tak to działa u wielu pacjentów u których są epizodyczne nawroty wielokrotnie w życiu a nie stały ból niepodatny na leczenie zachowawcze. Coś podobnie jakby wpadł opiłek do oka - parę dni po wyjęciu może mocno boleć podrażnione, są leki które to łagodzą o ile nie ma poważnego uszkodzenia.

Znam jedną osobę, która ma poważniejsze problemy z dyskami i stwierdziła ona, że po kuracji zastrzykami ból zniknął i od kilku miesięcy nie czują ona bólu. Czy to jest w ogóle możliwe, że same zastrzyki uśmierzyły ból na długi czas (oczywiście biorąc pod uwagę to, że będą nawroty). Przepraszam z góry, jeśli moje pytania są banalne, ale zmagam się z bólem kręgosłupa od niedawna i trochę jestem tym przerażony

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 11 miesiąc 2 tygodni temu #16770

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 11
  • Otrzymane podziękowania: 51
Jest to możliwe. Bo mamy lek przeciwbólowo/ przeciwzapalny +odpoczynek. Coś przestało podrażniać i bóle ustały. Pytanie jedynie na jak długo. Oby jak najdłużej.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 11 miesiąc 2 tygodni temu #16775

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1099
Uważam dokładnie jak napisał Anton. Warto się przy tym zastanowić co spowodowało ten stan zapalny (jaki ponadnaturalny wysiłek skoro wcześniej możliwe że mimo zmian bólu nie było), i więcej tego nie robić. Chyba że doszło przy powstaniu bólu do uszkodzenia/pogłębienia uszkodzenia, to ból w takim przypadku może nie minąć. Nie ma głupich pytań o kręgosłup jak są dyktowane swoimi odczuciami i obawami, wręcz przeciwnie - takie pytania są najsensowniejsze i pozwalają na zgłębianie tematu i wymianę doświadczeń. Najgorsze są usystematyzowane obiegowe ludowe ogólniki, często będące herezjami niewiadomego pochodzenia, a cytowane nawet przez słabszych rehabilitantów czy lekarzy bez doświadczenia.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 11 miesiąc 2 tygodni temu #16777

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Ból nie powstał raczej w wyniku jednego zdarzenia, ale jest wynikiem wieloletnich zaniedbań. Pracuje przy komputerze, ale w domu, więc często siedziałem nawet nie przy biurku tylko na fotelu że skulonymi nogami. Kręgosłup zawsze mnie trochę pobolewał, ale dopiero od kilku miesięcy ból zaczął promieniować. Nigdy to nie był ból, który przykuł mnie do łóżka, ale jestem tym już bardzo zmęczony. Wziąłem już 7 z 10 zastrzyków i ból prawie zniknął, ale co rano budzę się i od razu myślę, czy będę jeszcze żył bez bólu i czy zastrzyki i rehabilitacja pomogą na tyle, by w miarę normalnie funkcjonować.

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 11 miesiąc 2 tygodni temu #16805

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Proszę was o radę. Trzy dni temu skończyłem serię zastrzyków i od tamtej pory silniejszy ból nie wrócił, choć nie zniknął całkowicie. Odczuwam jednak często mrowienie w stopie i takie bóle na łydce, pośladku i udzie. Co dziwne często też czuję drętwienie prawej ręki. Czy te wszystkie bóle mogą wynikać z kręgosłupa? Od kilku dni mam nawrót depresji, z którą zmagałem się w przeszłości i często odczuwałem bóle somatyczne, które nie miały związku z fizyczną chorobą.

Czas generowania strony: 0.066 s.
Zasilane przez Forum Kunena