Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)?

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 6 lata 1 miesiąc temu #4527

• skoliotyczka1990
  • skoliotyczka1990 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 4

Użytkownik napisał: Ulotki:
Tetraratio - www.doz.pl/leki/p4177-Tetraratio
Rantudil Retard - www.doz.pl/leki/p214-Rantudil_Retard

Tetraratio to Mydocalm, raczej nic groźnego.
Za to Rantudil Retard to chyba dość mocny lek, i ma nieciekawą listę "grubych" skutków ubocznych w ulotce - lepiej przeczytać i chyba tego za długo nie brać, tzn. jakąś zapisanę serię i tyle. Na stałe może być ryzykowne.

Może jeszcze ktoś obeznany w tym temacie się wypowie?

Ja się zacząłem wykładać dopiero po 2 latach ciągłego zażywania Ketonalu w dużych ilościach. Podobno i tak dziwne, że dopiero teraz się skutki pojawiają ze strony żołądka. Teraz jak to wyszło, będę się chyba musiał przestawić na Diclofenak albo Zaldiar - są łagodniejsze dla żołądka, podobno.

Pozdrawiam

Tetraratio to nie jest Mydocalm. To są zupełnie różne leki. Tetraratio to Myolastan, w Tetraratio i Myolastanie jest Tetrazepamum. To lek specjalnego rozrachunku, bo to silny lek psychotropowy, który zwiotcza mięśnie przykręgosłupowy. Można go stosować max. 2 tygodnie, ale nie każdy lekarz o tym mówi, a później jest problem z odstawieniem leku, bo po prostu człowiek się uzależnia. W czerwcu bieżącego roku wstrzymano sprzedaż i są robione badania, ponieważ jeden kraj UE zaczął mówić o nowych skutkach ubocznych leku i są badania, bo uważa się, że ten lek przynosi więcej szkody niż pożytku. Ja sama brałam ten lek długo po powikłaniach spowodowanych operacją kręgosłupa, miałam takie bóle, przykurcze, że wielu z Was nie umiałoby sobie nawet wyobrazić takiego bólu. Lekarze mnie ostrzegali, że lepiej to szybko odstawić, ale ja bałam się bólu i po prostu wolałam łykać lek, bałam się powrotu bólu. Brałam lek przez 3 lata, po czym okazało się, że 3 miesiące temu wstrzymano sprzedaż i lekarze przerzucili mnie na inny lek, ale i tak pierwsze tygodnie po odstawieniu to jedna wielka masakra, bo człowiek czuje się tak jak pijak który nie może się napić albo jak narkoman który nie dostanie narkotyku. Na ten lek lepiej uważać, bo to silny psychotrop i jak ktoś ma jakieś zapasy, to lepiej tego nie łykać, a jak lek wróci to też lepiej uważać
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 6 lata 1 miesiąc temu #4528

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1

skoliotyczka1990 napisał: (..) miałam takie bóle, przykurcze, że wielu z Was nie umiałoby sobie nawet wyobrazić takiego bólu.

A zdarzyło Ci się przez skurcze z bólu wszystkich mięśni rozgryźć sobie policzek od środka, język, albo ułamać zęba ? :) Ja przy najgorszym bólu miałem takie akcje przez kilka tygodni - wszystkie mięśnie mi zesztywniały i mną telepało. Te leki które wymieniacie wyżej mi nie pomagały na skurcze mięśni - pomógł mi Baclofen, ale przez rozluźnienie mięśni zwiększył jednocześnie ogromnie mechaniczne drażnienie nerwów przez uszkodzone dyski. Z Baclofenu też trochę ciężko wyjść, ale jak się po prostu skończy opakowanie, a się jest leniwym i się nie chce iść do lekarza po receptę na następne, to po trzech dniach odczuć porównywalnych prawdopodobnie do odwyku jest OK.Tak więc mi chyba kompletnie żaden lek na rozluźnienie mięśni z tych które brałem nie spasował, a lekarze się dziwili dlaczego mimo ich brania miałem nadal spięte mięśnie "jak powrozy" jak to mówili. No z bólu się spinałem. Po prostu :) Teraz po operacjach nawet nie myślę o lekach rozkurczających mięśnie - w tym temacie jest u mnie nieźle.

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 7 miesiąc 3 dni temu #16682

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 29
Czy diclofenak ma jakieś inne działanie oprócz przeciwbólowe? Neurolog kazał mi brać lek przez 2-3 tygodni w dawce 150 mg(biorę 75 mg). Lek działa i na kilka godzin zapominam o bólu, ale codziennie rano odczuwam ból od nowa. Czy diclofenak cokolwiek leczy czy ma tylko uśmierzać ból?

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 7 miesiąc 13 godzin temu #16711

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Ma uśmierzać ból głównie, tudzież leczyć chwilowy stan zapalny.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 6 miesiąc 4 tygodni temu #16714

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 29

użytkownik421 napisał: Ma uśmierzać ból głównie, tudzież leczyć chwilowy stan zapalny.

Lekarz przepisał mi teraz zastrzyki. Mam je brać przez 10 dni. Pielęgniarka, która robi mi zastrzyki twierdzi, że ból mine po tej serii zastrzyków. Czy tak to działa, czy ból zwykle wraca od razu po tym, jak przestanę brać zastrzyki i ma za zadanie uśmierzać ból tylko w czasie, gdy biorę leki?

Jak długo można/trzeba brać leki (diclofenac)? 6 miesiąc 4 tygodni temu #16726

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Tak to powinno zadziałać na chwilowy stan zapalny bez stałego czynnika powodującego ten stan, i tak to działa u wielu pacjentów u których są epizodyczne nawroty wielokrotnie w życiu a nie stały ból niepodatny na leczenie zachowawcze. Coś podobnie jakby wpadł opiłek do oka - parę dni po wyjęciu może mocno boleć podrażnione, są leki które to łagodzą o ile nie ma poważnego uszkodzenia.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: lukas8504

Czas generowania strony: 0.099 s.
Zasilane przez Forum Kunena