Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: ZZSK Ból

ZZSK Ból 6 miesiąc 1 tydzień temu #18260

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 56

malwik500 napisał: no właśnie forum na tej stronie ZZSK nie działa.. niestety

Niedawno jeszcze smigało;/ Skąd jest chłopak? Na leczenie biologiczne można się załapać dopiero po kilku latach jak konwencjonalne metody zawiodą. Na początek do wyboru są 2 warianty: 1szy mniej inwazyjny to NLPZ lub 2gi bardziej hardkorowy to leki na nowotwory np methotrexat ( na 3 lata zapomnijcie o potomstwie). Jak cos to ibuprofen lub olfen w plastrze nieźle działają na stany zapalne i są bez recepty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ZZSK Ból 6 miesiąc 4 dni temu #18297

• malwik500
  • malwik500 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0

wilku25 napisał:

malwik500 napisał: no właśnie forum na tej stronie ZZSK nie działa.. niestety

Niedawno jeszcze smigało;/ Skąd jest chłopak? Na leczenie biologiczne można się załapać dopiero po kilku latach jak konwencjonalne metody zawiodą. Na początek do wyboru są 2 warianty: 1szy mniej inwazyjny to NLPZ lub 2gi bardziej hardkorowy to leki na nowotwory np methotrexat ( na 3 lata zapomnijcie o potomstwie). Jak cos to ibuprofen lub olfen w plastrze nieźle działają na stany zapalne i są bez recepty.

Mieszkamy teraz w Słubicach. Właśnie czytałam, że to nie jest proste dostać się na to leczenie... A nawet jeśli to trwa to kilka lat.. U nas jest ten problem, że chłopak jest już na opioidach od trzech lat bo bez nich nie jest w stanie wytrzymać nawet kilku godzin.. i układ pokarmowy dostał już swoje a teraz te leki NLPZ podobno są jeszcze gorsze.

ZZSK Ból 6 miesiąc 4 dni temu #18298

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 51
Napisz może co mu najbardziej doskwiera: ból, sztywność itd.
Jeżeli ból to czego?
A próbował przeciwbólowo NLPZ cox2? Oczywiście są to leki przepisywane przez lekarza.

Ostatnia edycja: przez Anton.

ZZSK Ból 6 miesiąc 3 dni temu #18302

• malwik500
  • malwik500 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący

Anton napisał: Napisz może co mu najbardziej doskwiera: ból, sztywność itd.
Jeżeli ból to czego?
A próbował przeciwbólowo NLPZ cox2? Oczywiście są to leki przepisywane przez lekarza.

Zaczęło się niewinnie jakoś 10-12 lat temu. Potem coraz gorzej. Ból taki, że można oszaleć. Od 3 lat jest na opioidach i do tej pory pozwalały mu "jakoś" żyć. Zaczęło się od bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym potem przeszło też na piersiowy, następnie żebra.. od kilku miesięcy zaczęły siadać też kolana i stawy skokowe i jest coraz gorzej. Ograniczone ruchy. Sztywność też pojawiła się niedawno. Najgorzej jest rano.. Mówi, że czuje się jakby ktoś zalał Go woskiem. Do tej pory wszyscy lekarze (a odwiedził ich sporo) twierdzili że to jakieś bóle neuropatyczne i przepisywali opioidy. Na zdjęciach RTG nic nie było widać, wyniki krwi bardzo dobre, żadnych stanów zapalnych, nic tylko ból. Dopiero niedawno pewien lekarz wpadł żeby zbadać HLA B27 i jest, pozytywny. Nagle wszystko składa się w całość. No i jesteśmy na początku leczenia. Dopiero zacznie brać leki jak ustalą, w szpitalu że to na 100 % to. Właśnie dostał się do szpitala..

ZZSK Ból 6 miesiąc 3 dni temu #18303

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 51
Dziwi mnie trochę, że przepisywali mu opioidy zamiast spróbować od cox2. Ale ja się nie znam. To, że na RTG nic nie widać to żadna nowość. Bywa tak, że zaczyna widać jak zmiany są już zaawansowane. Wydaje mi się, że przy takich bólach kręgosłupa wyszłoby zapalenie na MRI. Ale niestety nie wykonał go.
A w szpitalu on leży bo nie jest w stanie funkcjonować czy badania mają mu robić.

ZZSK Ból 6 miesiąc 2 dni temu #18305

• malwik500
  • malwik500 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący

Anton napisał: Dziwi mnie trochę, że przepisywali mu opioidy zamiast spróbować od cox2. Ale ja się nie znam. To, że na RTG nic nie widać to żadna nowość. Bywa tak, że zaczyna widać jak zmiany są już zaawansowane. Wydaje mi się, że przy takich bólach kręgosłupa wyszłoby zapalenie na MRI. Ale niestety nie wykonał go.
A w szpitalu on leży bo nie jest w stanie funkcjonować czy badania mają mu robić.

Wiesz co po prostu żaden lekarz nie wpadł na to że może to być ZZSK. Robili badania na zapalenie i też było w normie wtedy kiedy je robił tak samo czynnik reumatoidalny. No po prostu okaz zdrowia... Po prostu jak dostał kwitek " ból neuropatyczny" to wszyscy odsyłali go dalej po neurologach, neurochirurgach, psychiatrach itd itd... To jest właśnie niewiarygodne, że tak mało się wie o tych chorobach... I to lekarze, "bardzo dobrzy" lekarze. Jest w szpitalu na badaniach. Co do leków przeciwzapalnych - brał jakieś kiedyś kiedyś na początku ale akurat tamte nic nie dały.
Ale czytając historie ludzi na internecie dojście do diagnozy ZZSK trwa nawet dłużej.. kilkanaście lat ludzie się leczą na korzonki.. tragedia

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.054 s.
Zasilane przez Forum Kunena