Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: ZZSK Ból

ZZSK Ból 3 miesiąc 1 dzień temu #18393

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 49
Tak jest ponieważ ludzie często mają zmiany lub przepukliny i cieżko jest to zdiagnozować. Sam należe do takich osób gdzie nakłada się kilka przyczyn bólu i w sumie nie wiadomo co tak na prawde mi jest. Narazie staram pozbyć się stanu zapalnego z stawów K-B a potem zobaczymy.
Mam również przepukliny na L4L5 i L5S1. Miałem blokady nadtwardówkowe, w staw K-B i inne miejsca. Wysyłano mnie do psychiatry i itd. Nawet sugerowano mi wmawianie sobie chorób.
Tak więc Twój chłopak to nie jedyny przypadek.

Aha zapytałem się osoby mnie prowadzącej jakie zadanie ma lek biologiczny. Lek ten ma przedewszystkim zatrzymać stan zapalny i zatrzymanie rozwoju choroby. A zmniejszenie bólu jest efektem zmniejszenia zapalnia.
A czy przestanie mnie całkowicie boleć usłyszałem, że niekoniecznie. Zależy od organizmu.
Ale jak wyżej pisałem mam przepukliny i czy mnie przestanie boleć zależy nie dość, że od "organizmu" to i od przepuklin. O ile to dobry kierunek.
Oczywiście należy wziąść pod uwagę, że biologia w ogóle zacznie działać. Bo to też nie jest tak, że ktoś otrzyma leki biologiczne i już jest prawie wyleczony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Anton.

ZZSK Ból 2 miesiąc 3 tygodni temu #18425

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 49
Co tam u Twojego chłopaka? Jakie zalecenia i co powiedzieli lekarze?
Bo z szpitala to już napewno wyszedł.

ZZSK Ból 2 miesiąc 2 tygodni temu #18468

• malwik500
  • malwik500 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0

Anton napisał: Tak jest ponieważ ludzie często mają zmiany lub przepukliny i cieżko jest to zdiagnozować. Sam należe do takich osób gdzie nakłada się kilka przyczyn bólu i w sumie nie wiadomo co tak na prawde mi jest. Narazie staram pozbyć się stanu zapalnego z stawów K-B a potem zobaczymy.
Mam również przepukliny na L4L5 i L5S1. Miałem blokady nadtwardówkowe, w staw K-B i inne miejsca. Wysyłano mnie do psychiatry i itd. Nawet sugerowano mi wmawianie sobie chorób.
Tak więc Twój chłopak to nie jedyny przypadek.

Aha zapytałem się osoby mnie prowadzącej jakie zadanie ma lek biologiczny. Lek ten ma przedewszystkim zatrzymać stan zapalny i zatrzymanie rozwoju choroby. A zmniejszenie bólu jest efektem zmniejszenia zapalnia.
A czy przestanie mnie całkowicie boleć usłyszałem, że niekoniecznie. Zależy od organizmu.
Ale jak wyżej pisałem mam przepukliny i czy mnie przestanie boleć zależy nie dość, że od "organizmu" to i od przepuklin. O ile to dobry kierunek.
Oczywiście należy wziąść pod uwagę, że biologia w ogóle zacznie działać. Bo to też nie jest tak, że ktoś otrzyma leki biologiczne i już jest prawie wyleczony.

A co bierzesz, żeby pozbyć się tego stanu zapalnego? i Ile już to trwa? i jak Twój układ pokarmowy się trzyma? No właśnie czyli wszędzie schemat ten sam.. Mówią Ci, że wmawiasz sobie chorobę... No właśnie z tymi lekami biologicznymi też nie jest tak ciekawie.. podobno mogą pomóc albo nie.. albo zadziałać w drugą stronę..

ZZSK Ból 2 miesiąc 2 tygodni temu #18469

• malwik500
  • malwik500 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący

Anton napisał: Co tam u Twojego chłopaka? Jakie zalecenia i co powiedzieli lekarze?
Bo z szpitala to już napewno wyszedł.

Tak. Wyszedł. Jakoś po tym szpitalu dostaliśmy oboje po głowie.. Okazało się, że według lekarzy jest w niezłym stanie! Przerażające jest to, że to jest dopiero "niezły stan". Dostał leki które obniżają płodność ale nie chce ich na razie brać bo podobno ta płodność może nie wrócić... Dodatkowo jakieś przeciwzapalne które nic na razie nie dają.

ZZSK Ból 2 miesiąc 2 tygodni temu #18488

• maniek86
  • maniek86 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 2
Czy ZZSK stwierdzona na podstawie zbadania HLAB 27? Kiedys jeden z reumatologów powiedziałmi, że to nie daje 100% pewności. Mam przepukline w odc.ledzwiowym i stany zapalne na stawach krzyzowo-biodrowych i kiedys jedna Pani reumatolog na podstawie rezeonansu stawow k-b i objawow klinicznych (testow ruchomosci) stwiwrdzila, ze mam zzsk. Inny reumatolog nie zgodzil sie z ta diagnoza, fizioterapeuci do ktorych chodzilem rowniez. Mi udało sie dojsc do dość dobrego stanu dzieki regularnym cwiczenia i zmianie trybu zycia i o diagnozie Pani reumatolog postanowilem zapomniec. Jednak czest nurtuje mnie pytanie jak potwierdzic, czy rzeczywiscie to nie zzsk, gdyz ponoc w tej chorobie zdarzaja sie okresy remisji. Czy moglabys napisac cos wiecej, jakie badania robi sie w takim wypadku? Co do rehabilitacji, wiem ze w przypadku zzsk rowniez trzeba codziennie cwiczyc, aby nie dopuscic do zrostow na kregoslupie. Kiedys znalazlem w necie specjalne zestawy cwiczen dla zzsk, ktore mozna bylo pobrac w formie pdf, oczywiscie lepiej znalezc rehabilitanta ktory specjalizuje sie w zzsk, w duzych miastach sa tacy.

Tak jak pisal kolega wyzej, rowniez trafilem kiedys na historie MC Silk, ktory opowiadal o swoim zzsk, pamietam, ze mowil ze 1-1,5 h dziennie poswieca na cwiczenia aby w miare funkcjonowac.

Ostatnia edycja: przez maniek86.

ZZSK Ból 2 miesiąc 2 tygodni temu #18499

• malwik500
  • malwik500 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Na to, że może to być ZZSK wpadł pewien lekarz z Leszna ( neurolog) i od razu kazał zrobić badania na obecność HLAB27. Wcześniej od żadnego lekarza nie słyszeliśmy o czymś takim jak ZZSK więc po przeczytaniu typowych objawów na internecie wszystko stało się jasne. Nawet sama się na to nie natknęłam chociaż wydawało mi się, że przeszukałam internet wzdłuż i wszerz no ale w poszukiwaniu bólu neuropatycznego. Po tym odwiedziliśmy Panią reumatolog która potwierdziła, że wygląda to jak wczesne stadium ( jakieś 10 lat bólu - wczesne stadium) i dała skierowanie do szpitala w Śremie - Ośrodek Reumatologiczny i tam przebadali Go dokładnie w tym kierunku i potwierdzili już na 100%. Typowe objawy, typowe zmiany na kręgosłupie które już widać na prześwietleniach. jakieś 3 lata tamu jeszcze nic nie było widać. Tylko bolało. Także tak to wyglądało.
Tak ćwiczenia są bardzo potrzebne do zachowania ruchomości. Tak MC Silk też na to choruje... widziałam Jego wywiady...

Ostatnia edycja: przez malwik500.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.070 s.
Zasilane przez Forum Kunena