Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Amitryptylina, Pregabaina czy Duloxetine

Amitryptylina, Pregabaina czy Duloxetine 1 tydzień 4 dni temu #16197

• Owain
  • Owain Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 7
  • Oklaski: 2
Hej. W dziale o lędźwiówce opisuję swoją batalię z bólem, prawostronną rwą kulszową. No ale tutaj chciałem zapytać o Wasze ewentualne doświadczenie z tymi lekami.
Żona się upiera, abym brał coś z ww. Początkowo moja neurolog przepisała mi pregabalinę. Ale pani doktor, która robiła mi blokadę, kazała odstawić. Z kolei ortopeda, do którego trafiłem, prócz dodatkowych badań i szukania właściwej przyczyny, przepisał amitryptylinę, ale kazał to skonsultować z psychiatrą. Wczoraj psychiatra wyśmiał ortopedę i przepisał mi Duloxetine.
Oczywiście jestem 100% przekonany, że żaden z tych leków specjalnie mi nie pomoże, ból nie jest neuropatyczny czy utrwalony, mam szczególnie po blokadzie okresy, że nie boli (nie boli jak leżę :) No ale że walka z diagnozą, blokadami itp potrwa pewnie jeszcze jakiś czas, żona upiera się, że potrzebuję antydepresantów.

Mnie jest trochę wszystko jedno, z tym że zacząłem od pregabaliny i chętnie bym ją ciągną dalej, ma chyba największy wpływ przeciwbólowy, jeśli już. No ale pani dr kazała odstawić. Amitryptylinę mógłbym też brać, kilkanaście lat temu brałem kilka dni i odstawiłem, bo spać mi się chciało strasznie, a musiałem chodzić do pracy. Teraz jestem na zwolnieniu, więc i chętnie bym pospał. Z kolei Duloxetine zapisał mi psychiatra, na wychodnym już mu napomknąłem, że lata przeciwbólowych zjadły mi wątrobę i się zawahał, ale leku nie zmienił. A teraz czytam, że Duloxetine strasznie masakruje wątrobę, a działanie p-bólowe takie sobie. Macie może jakieś doświadczenia z tymi lekami w kontekście działania przeciwbólowego, uspokajająco-sennego oraz wpływu na wątrobę?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Amitryptylina, Pregabaina czy Duloxetine 1 tydzień 3 dni temu #16202

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 2
Ja tylko Amitryptyliny próbowałam, ale podobnie jak Ty byłam zamulona i spać mi się strasznie chciało. Nie dałam rady pracować biorąc to. Efekt przeciwbólowy jakiś tam był.

Amitryptylina, Pregabaina czy Duloxetine 1 tydzień 3 dni temu #16204

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1004
  • Oklaski: 35
Nic z tego nie używałem więc nie doradzę.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Amitryptylina, Pregabaina czy Duloxetine 13 godzin 14 minut temu #16242

• amh
  • amh Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
hej.
ja miałam zleconą zarówno pregabalinę jak i dulsevię (to chyba to samo co duloxetine)
Pregabaline znosiłam bardzo dobrze, z tym że nie działała na mnie mocno przeciwbólowo, ale może trochę

faktycznie spałam po tym leku, dawka 150 dwa razy dziennie
duselvia na depresję, w ogóle się nie sprawdziła przeciwbólowo, a i tak musiałam odrzucić, miałam skutki uboczne.
dodatkowo z pregabalny łatwo było zejść
przynajmniej z tych dawek, które miałam ustalone
pozdr
Ostatnio zmieniany: 13 godzin 7 minut temu przez amh.
Czas generowania strony: 0.101 s.
Zasilane przez Forum Kunena