Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Egipt - uważajcie jakie leki ze sobą bierzecie

Egipt - uważajcie jakie leki ze sobą bierzecie 1 tydzień 5 dni temu #14346

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 921
  • Oklaski: 30
Brytyjka zawiozła swojemu mężowi cierpiącemu na bóle kręgosłupa do Egiptu Tramal i Naproxen.
Grozi jej za to 25 lat więzienia lub nawet kara śmierci.
Wniosek z tego taki, żeby uważać co się ze sobą zabiera w podręcznej apteczce jadąc do innego kraju - dla nas kręgosłupowców są to zwykłe codzienne leki, dla nich w islamskim Egipcie powód do więzienia lub zabicia.. Przerażające.

Link: www.polishexpress.co.uk/brytyjka-wiozla-...ozi-jej-kara-smierci
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Egipt - uważajcie jakie leki ze sobą bierzecie 1 tydzień 5 dni temu #14347

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 383
  • Oklaski: 34
300 tabletek na raz to mi by lekarz nie przepisał ...
100 najwiecej ... przy takiej ilości to Brytyjka powinna dowiedzieć sie co można a co nie ..
Nie zapominajmy ze są ro leki odurzające

Sama sobie winna
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Egipt - uważajcie jakie leki ze sobą bierzecie 1 tydzień 5 dni temu #14348

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Piszą, że pojechała tam na 2-tygodniowy urlop, a jej mąż który jest po urazie kręgosłupa mieszka w Egipcie. Jeździła tam kilka razy do roku - pewnie za każdym razem mu przywoziła zestaw na dłużej. Nie wiedziała że tam to jest traktowane na równi z marihuaną i całkowicie zakazane nawet jako leki - www.theguardian.com/world/2017/nov/04/br...carrying-painkillers

Wynika z tego że jakbyś miała przy sobie te 100szt wjeżdżając do Egiptu to dostałabyś pewnie 7.5 roku więzienia.

@melodia - sama sobie śmierci czy 25-letniego więzienia za ten środek pro-wymiotny winna..?

Inny link: www.independent.co.uk/news/world/africa/...erslef-a8038126.html

Wychodzi że za 1 tabletkę nawet wsadzają do więzienia.

Są jeszcze jakieś inne takie kraje w pobliżu gdzie leki przeciwbólowe są zakazane? Jak za tabletki można zostać zamordowanym przez jakiś rząd to chyba lepiej o tym wcześniej wiedzieć i tam nie jechać..

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 5 dni temu przez użytkownik421.

Egipt - uważajcie jakie leki ze sobą bierzecie 1 tydzień 4 dni temu #14349

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 383
  • Oklaski: 34
Tak sa .. wszstkie te arabskie ,

W angle nie przepiszą ci tak łatwo tramalu .. i do tego 300 tabletek
Wiec wiedziała co wiozła ...

Jeśli auto sie prowadzi tez powinno sie mieć atest od lekarza.
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Egipt - uważajcie jakie leki ze sobą bierzecie 1 tydzień 4 dni temu #14352

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Ja na Węgrzech miałem na wszelki wypadek paczkę, czyli 90tbl 75mg, do tego nimesil, kilka plastrów bupronerfiny, coś na spanie - taki zwykły zestaw wyjazdowy osoby po operacji która musi się liczyć ze wszystkimi możliwymi sytuacjami, czyli choćby poślizgnięciem przy wejściu do wody i połamaniem prętów w plecach o schody. Nawet przez myśl mi nie przeszło że w jakimś kraju mogłoby mnie coś przykrego za to spotkać, o karze więzienia czy śmierci to już w ogóle - kosmos dla mnie jakiś.

Wiedziała co wiezie, nawet tego nie chowała - na wierzchu bagażu położyła. Ja też tak robię, żeby mieć w razie czego łatwy dostęp.

Mogła zbierać kilka miesięcy - chociaż piszą że w Anglii będzie śledztwo skąd miała naraz 300. Mnie się też zdarza mieć więcej, bo czasem zawieruszę receptę, idę po następną, a po paru tygodniach tamta się też znajduje. Niemniej ja nie przyswajam tramalu w tabletkach prawie wcale, bo się z niego mózgojep-opioid w żołądku robi - wolę zastrzyki, wtedy działa tylko przeciwbólowo a nie jak opioid.

A o co chodzi z tym atestem i autem?

Czy w Europie też gdzieś są problemy z Tramalem czy transteciem czy mydocalmem, jakieś papiery trzeba na to wozić..? Od kogo? Jak długo ważne? Na każdy wyjazd czy jakieś jedno zaświadczenie że biorę i mam dla siebie?

Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 4 dni temu przez użytkownik421.

Egipt - uważajcie jakie leki ze sobą bierzecie 1 tydzień 3 dni temu #14360

• tomson
  • tomson Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Niewyobrażalne, mam nadzieję że brytyjski rząd czy jakieś organizacje międzynarodowe będą w stanie zadziałać w tej sytuacji.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.124 s.
Zasilane przez Forum Kunena