Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Skutki przewlekłego bólu?

Skutki przewlekłego bólu? 3 lata 10 miesiąc temu #13603

• tadeuszklawik
  • tadeuszklawik Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 3
  • Otrzymane podziękowania: 14
Ja walczę z bólem 3 rok i zauważam następujące skutki:
- nerwica i depresja,
- brak chęci do życia,
-co raz częstsze myśli samobójcze,
-kłopoty ze snem,
-unikanie spotkań ze znajomymi, ale i z rodziną,
-zamykanie się w sobie.
Z kolei jak są dni bez bólu mam ataki euforii, wszytko na raz chciałbym zrobić.

Słowem wahania nastrojów jak u kobiety w ciąży.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421, Pawelski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skutki przewlekłego bólu? 3 lata 10 miesiąc temu #13723

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1189
Dodam jeszcze że z moich obserwacji wynika że człowiek z przewlekłym ostrym bólem nigdy się nie nudzi..
Tzn. szybko się nuży różnymi tematami, szczególnie zapodawanymi przez zdrowe osoby, natomiast chyba nigdy nie siedzi i nie zastanawia się "co by tu z nudów porobić".

Co do myśli samobójczych to u mnie wygląda to tak:
- chorowałem na inne przewlekłe choroby od bardzo wczesnego dzieciństwa (nie związane bezpośrednio z narządem ruchu), i w okresie kiedy rówieśnicy byli bardzo aktywni ja leżałem w szpitalach czy sanatoriach - w wieku dojrzewania i wcześniej często miewałem takie myśli i nienawiść do tego że chorowałem.
Z wiekiem mi te choroby przeszły lub zelżały.
Teraz od kiedy pojawił się temat kręgosłupa, który uszkodziłem sobie w pracy, będąc ubezpieczonym, to złe emocje kieruję raczej nie na siebie tylko na system leczenia jaki obecnie jest w Polsce, plus na niektórych lekarzy do których w ogóle nikt ze schorzeniami kręgosłupa nie powinien być kierowany a tak się dzieje masowo. A z siebie daję 200% żeby wyzdrowieć na tyle na ile się da i żeby mieć siłę na leczenie. Uważam że moja ścieżka od urazu do częściowego wyzdrowienia to jeden wielki chaos organizacyjno-kompetencyjny w którym pacjent ma pomijalne znaczenie statystyczne, i że gdybym nie trafił w końcu po długich poszukiwaniach i konsultacjach do dobrego szpitala, to teraz albo by mnie nie było albo żyłbym jak 100-procentowy kaleka, a wtedy zapewne miałbym i myśli samobójcze.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Skutki przewlekłego bólu? 6 miesiąc 4 dni temu #20631

• GOKA
  • GOKA Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 3

użytkownik421 napisał: Dodam jeszcze że z moich obserwacji wynika że człowiek z przewlekłym ostrym bólem nigdy się nie nudzi..
Tzn. szybko się nuży różnymi tematami, szczególnie zapodawanymi przez zdrowe osoby, natomiast chyba nigdy nie siedzi i nie zastanawia się "co by tu z nudów porobić".

Co do myśli samobójczych to u mnie wygląda to tak:
- chorowałem na inne przewlekłe choroby od bardzo wczesnego dzieciństwa (nie związane bezpośrednio z narządem ruchu), i w okresie kiedy rówieśnicy byli bardzo aktywni ja leżałem w szpitalach czy sanatoriach - w wieku dojrzewania i wcześniej często miewałem takie myśli i nienawiść do tego że chorowałem.
Z wiekiem mi te choroby przeszły lub zelżały.
Teraz od kiedy pojawił się temat kręgosłupa, który uszkodziłem sobie w pracy, będąc ubezpieczonym, to złe emocje kieruję raczej nie na siebie tylko na system leczenia jaki obecnie jest w Polsce, plus na niektórych lekarzy do których w ogóle nikt ze schorzeniami kręgosłupa nie powinien być kierowany a tak się dzieje masowo. A z siebie daję 200% żeby wyzdrowieć na tyle na ile się da i żeby mieć siłę na leczenie. Uważam że moja ścieżka od urazu do częściowego wyzdrowienia to jeden wielki chaos organizacyjno-kompetencyjny w którym pacjent ma pomijalne znaczenie statystyczne, i że gdybym nie trafił w końcu po długich poszukiwaniach i konsultacjach do dobrego szpitala, to teraz albo by mnie nie było albo żyłbym jak 100-procentowy kaleka, a wtedy zapewne miałbym i myśli samobójcze.

O jakim szpitalu mówisz tutaj?

Skutki przewlekłego bólu? 6 miesiąc 4 dni temu #20635

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1189
Już zapomniałem o tym wpisie i przeczytałem jak nie swój jednocześnie się z nim zgadzając, potem dopiero zobaczyłem że to mój sprzed lat sprzed operacji wysokiej stabilizacji lędźwiowej i operacji szyi kiedy było jeszcze średnio ale z perspektywami :)

USOIR Zakopane :) Zanim tam trafiłem to było błądzenie we mgle w której nikt nic nie wie i nic się nie da a leczenie kręgosłupów to jakieś przesłania ludowe nawet u lekarzy. Mam nadzieję że przez tych 10 lat się w Polsce poprawiło i że coraz mniej osób coś takiego przechodzi, i że będzie szło w dobrym kierunku bo jest dużo do zrobienia, kilka mocnych ośrodków nie ratuje całego kraju szczególnie jeśli 99% lekarzy w mniejszych miejscowościach nie wie gdzie skierować pacjenta i gdzie co się leczy obecnie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Skutki przewlekłego bólu? 6 miesiąc 3 dni temu #20640

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 11
  • Otrzymane podziękowania: 65
Ja do powyższych dodam, że ból wcale nie musi być ciągły ostry by powalić największego twardziela.

Ostatnia edycja: przez Anton.

Skutki przewlekłego bólu? 5 miesiąc 3 tygodni temu #20666

• GOKA
  • GOKA Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 3
cieszę się, że nie jestes w tym miejscu.
Ja się chyba tam zbliżam...

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.056 s.
Zasilane przez Forum Kunena