Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Teoria względności bólu ;)

Teoria względności bólu ;) 8 miesiąc 3 tygodni temu #17457

• inina
  • inina Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 12
W szpitalu podawali mi Baclofen Pregabaline Palexie i ketanol dozylnie. Wychodzac do domu wylam z bolu . Z samochodu na rekach wyniosl mnie narzeczony z kolega bo nie moglam stanac na nogi. Bol mnie paralizowal. Dzis biore to samo bez palexi bo nie dziala na mnie. Do tego ta amitryptyline. Od 2 tyg w domu bol ustapil. Jest duzo lepiej. Wiec mysle ze ten depresant pomaga.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Teoria względności bólu ;) 8 miesiąc 3 tygodni temu #17461

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Away
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 39

użytkownik421 napisał: Też miałem zaleconą amitryptylinę przy silnym bólu kilka lat temu, ale jej nie brałem po przeczytaniu ulotki, przestraszyła mnie ilość objawów ubocznych, a do tego wtedy w internecie nie znalazłem czyichś wypowiedzi żeby to brał na ból i żeby pomagało.

Przeczytałem ostatnio ulotkę leków osłonowych na żołądek, które biorę i liczba chorób zagrażających poważnie zdrowiu i życiu była podobna jak przy Amitryptylinie :)

Ostatnia edycja: przez lukas8504.

Teoria względności bólu ;) 8 miesiąc 3 tygodni temu #17463

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1097

lukas8504 napisał:

użytkownik421 napisał: Też miałem zaleconą amitryptylinę przy silnym bólu kilka lat temu, ale jej nie brałem po przeczytaniu ulotki, przestraszyła mnie ilość objawów ubocznych, a do tego wtedy w internecie nie znalazłem czyichś wypowiedzi żeby to brał na ból i żeby pomagało.

Przeczytałem ostatnio ulotkę leków osłonowych na żołądek, które biorę i liczba chorób zagrażających poważnie zdrowiu i życiu była podobna jak przy Amitryptylinie :)

Mnie wtedy bardziej przestraszył opis stopnia wpływu na koncentrację - przez skrajnie ostry ból i leki które brałem już było z tym słabo, jedynie że tak powiem "okienka pogodowe" miałem i prawie wszystko było ponad siły, a jak przeczytałem dodatkowo ulotkę z amitryptyliny to pomyślałem że jest bardzo prawdopodobne że mnie to całkowicie położy, a jednak musiałem trochę rzeczy sam robić na co dzień. Z pewnością dołożyło się do tego że to antydepresant z nazwy a nie przeciwbólowy. Pewnie jakbym przeczytał to co napisaliście teraz to bym zaryzykował, ale wtedy takich informacji nie miałem :)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Teoria względności bólu ;) 8 miesiąc 3 tygodni temu #17464

• inina
  • inina Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
W moim przypadku chyba pomaga skoro bol ustepuje. Na poczatku bylam senna i nie myslalam o tym ze leze i nie moge wstac z bolu. Zniknely napady strasznych boli. Spie normalnie. Mam nadzieje ze bol z posladka tez minie chocby do takiego stanu zebym mogla w pelni usiasc . Teraz mam dola czasmi. Ale nie moge sie zalamywac bo to mnie powali. Ale i tak sie ciesze ze jest lepiej.

Teoria względności bólu ;) 8 miesiąc 3 tygodni temu #17470

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Away
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 39

inina napisał: W moim przypadku chyba pomaga skoro bol ustepuje. Na poczatku bylam senna i nie myslalam o tym ze leze i nie moge wstac z bolu. Zniknely napady strasznych boli. Spie normalnie. Mam nadzieje ze bol z posladka tez minie chocby do takiego stanu zebym mogla w pelni usiasc . Teraz mam dola czasmi. Ale nie moge sie zalamywac bo to mnie powali. Ale i tak sie ciesze ze jest lepiej.

To normalne, że miewasz doły. Każda osoba zmagająca się długi czas z bólem jest emocjonalnie wbita w ziemie. Trudno się z tego otrząsnąć nawet, gdyby od tego momentu było już tylko lepiej. Ja jestem 6 dni po operacji i kilka razy dziennie mam takie przypływy załamania

Ostatnia edycja: przez lukas8504.

Teoria względności bólu ;) 8 miesiąc 3 tygodni temu #17472

• inina
  • inina Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
Po samej operacji bylam szczesliwa. Mowie teraz bedzie tylko lepiej. Bole minely. 7 lat zwlekalam i cierpialam. A tu nagle powiklania. Najgorsze ze czlowiek mimo bolu byl aktywny a teraz przybity do lozka. Pocieszam sie tym ze jest lepiej i ze moze bedzie jeszcze lepiej.

Czas generowania strony: 0.075 s.
Zasilane przez Forum Kunena