Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Teoria względności bólu ;)

Teoria względności bólu ;) 10 miesiąc 1 tydzień temu #15461

• launica1
  • launica1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 2
Mi lekarz zalecil wziac aviomarin przed naklejeniem plastra. 1 tabl., po godzinie druga, za dwie godziny trzecia i dopiero z tą trzecią naklejam plaster. I na tym koniec aviomarinu. Nie wiem, czy to kwestia indywidualnej tolerancji leku, czy jednak aviomarin pomógł, ale jak to już ktoraś z kolei u mnie seria Transtec, tak mdłości i wymioty nigdy mi się nie przytrafily. Zamulenie i sennosc owszem. Do zniesienia jednak, skoro plastry pomagają na ból.
Trzymam kciuki za operację!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Teoria względności bólu ;) 2 tygodni 2 dni temu #17002

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
Zanim zacząłem czytać to forum to uważałem, że miałem ból 10/10. Teraz myślę, że nigdy nie przekroczyłem 6/10. Teraz większość czasu mam ból 3/10 do 5/10. Ktoś może powiedzieć, że nie ma tragedii, ale ja już odchodzę czasami od zmysłów. Na ból pomaga tylko leżenie i ketonal (który biorę rzadko). Żadne ćwiczenia nie pomagają, mam czasami wrażenie, że tylko rozpalają ból.

Teoria względności bólu ;) 2 tygodni 1 dzień temu #17026

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 41
  • Oklaski: 7
Chodzę do nowego fizjoterapeuty bo mam bliżej. A fizjo mi nie pomaga ale chodzić muszę bo jak nie chodzisz to lekarze twierdzą, że Cie nie boli. ( ćwiczenia w wodzie są niezłe, ale to chodzę gdzie indziej jak daje radę )
Ale wracając do wspomnianego fizjo.
Pytam jak on ocenia tę skale 1-10
0-5 letki ból pracować można na cały etat
5-7 leki przeciwbolowe praca na cały etat
7-8 leki przeciwbólowe zgłoszenie się do lekarza
9-10 lekarz +zgłoszenie chorobowego
:blink:
Z ciekawości spytajcie się fizykoterapetów jakie oni mają spostrzeżenia na ten temat. Zobaczymy jaki to jest rozrzut

Teoria względności bólu ;) 2 tygodni 1 dzień temu #17029

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 3
Kiedyś tu Melodia wstawiła dobrą interpretację skali bólu. Moim zdaniem 9-10 to już się nie kontaktuje, 7-8 błagasz o leki przeciwbólowe, 5-6 szukasz przeciwbólowych gdzie się da, 4-5 myślisz, żeby zażyć tabletkę, 0-3 wytrzymujesz bez tabletki.
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 14 godzin temu przez hanka.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Teoria względności bólu ;) 2 tygodni 23 godzin temu #17037

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1033
  • Oklaski: 37
hanka napisał:
Kiedyś tu Melodia wstawiła dobrą interpretację skali bólu. Moim zdaniem 9-10 to już się nie kontaktuje, 6-8 błagasz o leki przeciwbólowe, 5-6 szukasz przeciwbólowych gdzie się da, 4-6 myślisz, żeby zażyć tabletkę, 0-4 wytrzymujesz bez tabletki.

Zgadzam się z tym :)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Teoria względności bólu ;) 1 tydzień 6 dni temu #17044

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 404
  • Oklaski: 35
Ostatnio nawet dwa razy dobiłam do 10

Jak upadłam i połamałam nogę z przemieszczeniem to zamdlalam na chwile i potem jak mi nogę nastawiali bez środków przeciwbólowych

A taką adrenalinę miałam ze nie mogłam zasnąć do narkozy ... chyba do 40 odliczyłam a normalnie na propofolu do 5 i odlot
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.109 s.
Zasilane przez Forum Kunena