Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Teoria względności bólu ;)

Teoria względności bólu ;) 1 rok 3 miesiąc temu #13824

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 30
  • Oklaski: 5
Ja jak brałem 3x2 tramalu i nadal mnie bolało. To lekarz rodzinny mi powiedział, ze to niemożliwe. Bo to bardzo silny lek przeciwbólowy i sugerował wizytę u psychologa.
Kiedyś czytałem na forum jak ktoś pisał o przyzwyczajaniu sie do bólu i ten ktoś ma racje. Bo to co kiedys mnie bolało dzis moge powiedzieć, ze to pobolewanie.
Ale hitem zrozumienia człowieka z bólem jest mój pracodawca, ktory stwierdził : ja rozumię, że Cię bolą plecy ale co za różnica czy Cie boli i w domu siedzisz przed telewizorem czy Cie boli i siedzisz w pracy...
Ja oglądałem TV na leżąco . Nawet pisząc posty leżę używając smartfona by odciążyć plecy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Teoria względności bólu ;) 1 rok 3 miesiąc temu #13825

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
Anton napisał:
Ja jak brałem 3x2 tramalu i nadal mnie bolało. To lekarz rodzinny mi powiedział, ze to niemożliwe. Bo to bardzo silny lek przeciwbólowy i sugerował wizytę u psychologa.

Jak to mi powiedział kiedyś znajomy lekarz zza granicy - po Ketonalu czy Tramalu to prędzej się nudności czy biegunki dostanie niż pomoże na bóle kręgosłupa. Oni tam w takich przypadkach stosują leki opioidowe albo ewentualnie przeciwpadaczkowe (podobno jako efekt uboczny dobrze działają u niektórych kręgosłupowców na ból). W Polsce leczenie bólu (pomijając leczenie przyczyn bólu) to tragedia, zupełnie nie dostosowana do poziomu bólu u pacjenta i oparta na jakichś mitach i zaszłościach sprzed 30 lat. Mi w najgorszym okresie pomagał Ketonal w bardzo dużych dawkach (po 600mg), ale nie przestawało mnie po tym boleć tylko ból z takiego absolutnie nie do wytrzymania zmieniał się w taki przy którym dało się jakoś ostrożnie poruszać.
Anton napisał:
Ja oglądałem TV na leżąco . Nawet pisząc posty leżę używając smartfona by odciążyć plecy.

Również póki co nadal TV oglądam i na komputerze piszę na leżąco - mimo że już powinienem przyzwyczajać się do siedzenia, bo po listopadowej operacji mogę już siedzieć bez podpierania się rękami, to po tylu latach niemożliwości siedzenia zapadło mi w psychice że nie mogę i zapominam próbować. Chociaż jak kilka razy posiedziałem to było w miarę OK, i powinienem już powoli wracać do biurka. Pewnie rehabilitacja pomogłaby pozbyć się kilku takich zaszłości, ale na ten rok mam zabronioną, póki się to porządnie nie zagoi.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: Anton

Teoria względności bólu ;) 1 rok 3 miesiąc temu #13826

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 400
9-10 to mi krążenie wysiada i odpływam ..
0-3 czuje dyskomfort
4-6 boli , biorę leki z nadzieja ze pomogą
7-8 napierdziela i ograniczam ruch .. tylko do ubikacji i nic za bardzo więcej
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, Anton

Teoria względności bólu ;) 1 rok 3 miesiąc temu #13832

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
No to u mnie podobnie, czy czym przy 9-10 zgadzam się na natychmiastową operację jeśli może przynieść ulgę.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Teoria względności bólu ;) 4 miesiąc 3 dni temu #15440

• launica1
  • launica1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 2
U mnie, jak poniżej:
1-2 czuje dyskomfort
3-4 boli , biorę leki z nadzieja ze pomogą
5-6 wzięłam leki, nie pomogły, ból się rozkręca i nie daje spać- szukam, co jeszcze ewentualnie dobrać, potrzebny mi święty spokój..
7-8 boli okropnie, potrafię się z bezsilności poryczeć w poduszkę, ograniczam ruch, nie odbieram telefonów, nie chce mi się już absolutnie nic..
9-10 bolało, jak mi wypadł implant (Diam), lub jak mi strzeliła przepuklina w 6 miesiącu ciąży, lub kiedy bolała głowa w trakcie terapii guza mózgu. Nie chce tego bólu pamiętać.. ale wtedy doslownie potrafiłam z bólu zawyć.
Ostatnio zmieniany: 4 miesiąc 3 dni temu przez launica1.

Teoria względności bólu ;) 4 miesiąc 2 dni temu #15443

• maska_pl
  • maska_pl Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 13
  • Oklaski: 1
A propos bólu, czy ja dobrze rozumuję, że jak ktoś skarży się na ból pleców, to boleć mogą spięte mięśnie, lub podrażnione (przez różne przepukliny, wypukliny, blizny, śruby itp.) nerwy. Czy może boleć coś jeszcze?
Czas generowania strony: 0.113 s.
Zasilane przez Forum Kunena