Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 5 lata 7 miesiąc temu #6455

• tomek
  • tomek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 17
  • Otrzymane podziękowania: 63

użytkownik421 napisał: @tomek - nie.. A jak zdobyć holenderskie obywatelstwo ? ;)

Tak czy inaczej, z tego co czytam, to jest to środek o wiele tańszy i zdrowszy niż zestaw tabletek - z tego m.in. powodu legalizuje się go w kolejnych stanach USA, i to nie tylko w celach medycznych. Kiedyś był gdzieś artykuł dotyczący weterana wojennego z uszkodzonym na wojnie kręgosłupem (brak możliwości dalszego leczenia operacyjnego - nie pamiętam czy był już po jakichś operacjach czy nie, ból przewlekły silny) - dostał pozwolenie na hodowlę na własny użytek, podliczyli jakie to oszczędności dla budżetu, bo nie musi systematycznie chodzić do specjalisty po recepty, i nie muszą mu refundować leków za kilkaset dolarów - a sam zainteresowany mówił, że mimo iż porusza się na wózku, to dzięki zmianie leków jego stan psychiczny znacznie się poprawił, bóle ma mniejsze, czuje się lepiej, po kilku latach zaczął znów rozmawiać z ludźmi - w tym z rodziną, i znalazł sobie hobby - łowienie ryb.

Nie potrzeba holenderskiego obywatelstwa :cheer: :cheer:
Dokladnie tak jest jak piszesz :) :)
Szczerze wspolczuje wszystkim tym ktorzy nie moga sprobowac marihuany :( -mysle ze wielu z Was by pomogla :whistle: ;) -i nie rozumiem dlaczego wszyscy potrzebujacy nie moga korzystac z niej? :( :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez tomek.

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 5 lata 7 miesiąc temu #6460

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1097

tomek napisał: Szczerze wspolczuje wszystkim tym ktorzy nie moga sprobowac marihuany :( -mysle ze wielu z Was by pomogla :whistle: ;) -i nie rozumiem dlaczego wszyscy potrzebujacy nie moga korzystac z niej? :( :(

Logiczne wytłumaczenia są chyba dwa:

1. "Sorry, taki mamy klimat"
2. Lekarze w Polsce podpisują deklarację wiary. "Wierzymy, że to aż tak nie boli żeby trzeba było silnych środków przeciwdziałających bólowi i jego następstwom".

Jak czytam polskie i zagraniczne fora, patrzę na filmy ze szpitali za granicą, to Polaków ogólnie chyba ustawowo boli mniej niż ludzi innych narodowości przy identycznych schorzeniach, częściej zdrowieją sami nie wymagając badań i leczenia, a i duża ilość lekarzy niechętnie przepisuje jakiekolwiek leki przeciwbólowe (mówiąc, że np. Apap jest dobrym lekiem przeciwbólowym dobrym na bóle uszkodzonego albo będącego po operacji kręgosłupa), ponieważ są to twardzi ludzie i znają się na bólu (nie ma takiego bólu, którego lekarz nie byłby w stanie wytrzymać! ***)

Ech.

*** U pacjenta.

PS. Wróciłem do leku, bo łykanie 5 innych zamiast niego mi nie pasuje. Zmniejszyłem dawkę do połowy tabletki, czyli 0.1mg, ok. 3 razy na dobę, i bardzo ostrożnie sprawdzam co się będzie działo (oszczędzam się, żeby nie powodować bólu, bo nie wiem na ile mocno taka dawka działa, a jednocześnie obserwuję czy znów mi się organizm nie zatruje)

@Zoja - poczytałem o OxyContin'ie przed wybraniem się do lekarza na konsultację - raczej odpada, ponieważ ulotka podaje, że nie wolno go stosować u osób z ciężką astmą (czyli u mnie).
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 5 lata 7 miesiąc temu #6464

• tomek
  • tomek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 17
  • Otrzymane podziękowania: 63
U nas na wszystko Paracetamol ;-) ;-) ;-)

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 5 lata 7 miesiąc temu #6465

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 28
  • Otrzymane podziękowania: 114
Jak tak czytam wasze wypowiedzi to przypomnialo mi sie jak jakis czas temu dzwonil do mnie wujek, ktory mieszka juz 30 lat w usa i polecal mi wlasnie paracetamol haha, a jak go wysmialem i powiedzialem ze to nawet na lekki bol glowy nie pomaga, a co dopiero na takie silne bole po nieudanych operacjach to sie bardzo zadziwil i powiedzial to moze niech sprobuje takiego bardzo silnego leku paracetamol z kodeina to sie zalamalem. Dlatego jak widac polska nie jest jeszcze takim najgorszym krajem pod wzglendem leczenia bolu.
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 5 lata 7 miesiąc temu #6468

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 350
W UK też na wszystko Paracetamol ;) Na przeziębienie, bóle różnego pochodzenia, cudowny lek! haha
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 5 lata 7 miesiąc temu #6469

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1097
@kowalski89 - no nie wiem. Dr.House zażywał Vicodin, i to w dość dużych dawkach, mimo że bóle raczej mniejsze niż silne bóle odkręgosłupowe, i jakoś funkcjonował. Niby to tylko film, ale chyba nie przesadzali by aż tak, żeby ściemniać, że ktoś zażywa lek którego inni nie zażywają i funkcjonuje. W krajach anglojęzycznych popularna jest też m.in. Lyrica, no i leki przeciwpadaczkowe z tego co zaobserwowałem po tym co ludzie piszą tam na forach.

cyt. Vicodin: "(..) Paracetamol zawarty w preparacie zwiększa efekt przeciwbólowy hydrokodonu i uniemożliwia stosowanie preparatu w celach innych niż wskazania medyczne, ponieważ dawki stosowane w celach odurzania się zawierałyby toksyczną dawkę paracetamolu. Hydrokodon podawany doustnie ma około 1,5 razy silniejsze działanie od morfiny podawanej tą samą drogą, aczkolwiek dawka wywołująca równoważny efekt analgetyczny może się różnić osobniczo (..)"

źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Vicodin

cyt. Lyrica: "(..) Preparat Lyrica stosuje się w leczeniu osób dorosłych z następującymi chorobami:
* ból neuropatyczny (ból spowodowany uszkodzeniem nerwów); preparat Lyrica można stosować w leczeniu bólu neuropatycznego pochodzenia obwodowego, jak ból występujący u pacjentów z cukrzycą lub u pacjentów z półpaścem, a także bólu neuropatycznego pochodzenia ośrodkowego, jak ból występujący u pacjentów z urazem rdzenia kręgowego (..)"

źródło: www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/document_li...0546/WC500046603.pdf
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Czas generowania strony: 0.076 s.
Zasilane przez Forum Kunena