Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 3 miesiąc 3 tygodni temu #17137

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • neurochirurg
  • Otrzymane podziękowania: 183
  • Oklaski: 80
Nawrót bólu po 7 latach? Bardzo bardzo rzadka historia. Jeśli faktycznie w TK / MRI nic się nie zmieniło należy to traktować jako nowy, przewlekły ból osiowy o nieznanej etiologii, bez związku z przebytym zabiegiem. Sytuacja jest skomplikowana, prostego leczenia nie będzie, pozostaje metoda prób i błędów. Stopniowe odstawianie opiatów to dobry pomysł.
Dr n. med. Grzegorz Miękisiak
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 3 miesiąc 3 tygodni temu #17156

• Faza
  • Faza Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
Dziękuję za odpowiedz. Boli mnie dok ladnie miejsce w którym mam stabilizację. Tzn teraz trudno mówić o jakimś wielkim bólu ale wyraznie czuje,ze coś się dzieje. Zaczynam miec problemy z lewą nogą. Bol promieniuje do nogi , nigdy wcześniej tego nie miałam. Czasami mam wrażenie ,że ciagnę nogę .Cięzko mi jest ją wyżej podnieśc. Mam problem z zasnieciem . Bol jest taki ciągnąco szarpiący..Ale w koncu znajduje pozycję (najlepiej przy wyprostowanej nodze) i zasypiam. Rano jest najlepiej , nic nie boli. Gdy wracam do domu muszę choc na chwilę się połozyc i odpocząc. Ale to juz nic w porównaniu z tym co się działo przez trzy miesiące. Teraz biorę już 2x 10 mg oksykontiny za pare dni będę chciała przejśc na 5 , mam nadzieję ,że dam rasdę ioby ten wielki ból juz nie powróci. Był moment ,że brałam juz tyle oksycontinu ,że sama nie jestem w stanie powiedziec ile. Dobierałam i dobierałam

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 1 miesiąc 2 tygodni temu #18099

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Ból przewlekły o różnej etiologii - postępy w farmakoterapii
prof. dr hab.n. med. Jan Dobrogowski
VI Sympozjum Postępy w leczeniu bólu, 15-17.10.2015, Zakopane

www.mp.pl/bol/wideo/wyklady/138741,bol-p...ly-o-roznej-etiologi

Uśmierzanie bólu ostrego
prof. Jerzy Wordliczek
VII Sympozjum Postępy w leczeniu bólu, 4-6.10.2018, Zakopane

www.mp.pl/bol/wideo/wyklady/201775,usmierzanie-bolu-ostrego

Uśmierzanie bólu pooperacyjnego - aktualny stan wiedzy (2017)
Repetytorium „Postępy w leczeniu bólu” 10-lecie studiów podyplomowych Medycyna Bólu
22.12.2017

www.mp.pl/bol/wideo/wyklady/177864,usmie...aktualny-stan-wiedzy

Na stronie Medycyny Praktycznej jest tych materiałów więcej, może kogoś z Was zainteresują i/lub pomogą. Ja pamiętam że będąc w ostrym bólu takich informacji się szukało i wchłaniało wiedzę, teraz jako pacjent a nie lekarz, już dzięki operacjom bez ostrego bólu, muszę Wam powiedzieć że nie jestem tak mocno nastawiony na wchłanianie materiałów medycznych i szukanie rozwiązania. Jednak ból własny jest ogromnym stymulatorem, stąd myślę że wiedza o tych konferencjach może komuś kto ma silne dolegliwości się przydać.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.105 s.
Zasilane przez Forum Kunena