Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 2 lata 7 miesiąc temu #13032

• melodia
  • melodia Avatar
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 409
  • Oklaski: 36
A ja sie pochwale ... odstawiłam od tyg opiaty po tylu latach i jeszcze nie wylądowałam w wariatkowie ?
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 2 lata 7 miesiąc temu #13041

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Super :)
Mnie też nie ciągnie już od jakichś 2-3 tygodniu do Transtecu, Dormicum i innych zamulaczy. Nie ma nic przyjemnego w zażywaniu takich leków, i jak ból nie powoduje rozsadzania mózgu to nie ma potrzeby ich brać. Jak mnie całkiem przestanie boleć to zgodnie z obietnicą rzucę też tytoń (bo to też zamulacz przeciwbólowy), tylko trochę się boję że z odcinkiem szyjnym nie będzie tak różowo. Szkoda że mi go w 2015 nie zoperowali jak miałem mieć operację szyi bo już miałbym teraz chyba wszystkie rozwiązywalne na chwilę obecną tematy z kręgosłupem z głowy.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 2 lata 6 miesiąc temu #13220

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Tombarkiewicz: Opioidy za rzadko przepisywane
neurologia.mp.pl/aktualnosci/160775,tomb...-rzadko-przepisywane

Dla przypomnienia - Helsińska Fundacja Praw Człowieka od kilku lat zwracała uwagę że w Polsce prawo do szybkiego leczenia bólu mają tylko umierający:
www.hfhr.pl/odpowiedz-ministerstwa-zdrowia-ws-leczenia-bolu/

www.mp.pl/bol/aktualnosci/116076,obroncy...luja-o-leczenie-bolu

Może dożyjemy czasów kiedy chociaż po operacji będą dawać sensowne leki przeciwbólowe.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 lata 6 miesiąc temu przez użytkownik421.

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 2 lata 4 miesiąc temu #13481

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Cannabis Patch Targets Fibromyalgia Pain
Could a new application of an age-old herb reduce chronic pain?

www.spineuniverse.com/conditions/fibromy...ts-fibromyalgia-pain

Ostatnio zmieniany: 2 lata 4 miesiąc temu przez użytkownik421.

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 6 miesiąc 4 tygodni temu #16484

• rossi22
  • rossi22 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Próbował ktoś może medycznej marihuany a dokładnie olejku CBD w walce z kręgosłupem?

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 3 miesiąc 3 tygodni temu #17120

• Faza
  • Faza Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
Od dłuższego czasu czytam Wasze posty , dziś postanowiłam , iż i ja cis napisze . Operacje kręgosłupa miałam w 2005r ( kręgi myk , pamiątka to 6 śrub i 2 pręty) po operacji ból , ból i tylko boll . W kjncu dostałam doltard 30 mg , brałam to przez 3 lata dwa razy dziennie . Któregoś dnia postanowiłam , ze spróbuje nie brać i rzuciłam z dnia na dzień . Orzez7 lat zapomniałam o bólu . Cieszyłam się życiem , pracowałam , jeździłam konno aż nagle gdy przeprowadzałam się do Nowego domu pojawił się ból. Ból tak silny , ze córka zawiozła mnie do szpitala . Zrobiono mru , tomograf i .. wypuszczono do Donu . Ból znów znikł ale po tygodniu pojawił się znów . Wróciłam do poradni przeciwbólowej gdzie dostałam oksycontin 10 mg dwa razy dziennie . I było w miarę oki do lutego tego roku czyli aż 4 lata . W pracy lupnelo mbie strasznie pojechałam do poradni zrobiono ni blokadę guzik nic nie pomogła , po dwóch tygodniach druga -nic . Tomograf , rezonans nie pokazał zmian czyli , ze od 2015 r obraz bez zmian . Neurochirurg rozłożył ręce a ja z boku gryzłam poduszki . Za zgoda lekarza anestezjologa odbierałam Izy aby podnieść komfort życia . Gdy ZUS wezwał mnie na kontrole to brałam już 90 mg oxy plus 150 palexi ( tapendandol) już myślałam , ze skończę ze sobą bo nie pomagało nic ani gebabentyna ani sterydy ani duże dawki leków opioidalnych . Aż nagle wstaje rano i nie dowierzam nic mnie nie boli tylko lekki ból w nodze ale to nic . Aż bałam się chodzić czy mówić aby nie zapeszyć . Minął dzień , dwa zaczęłam zmniejszać ilość oksycontinu i palexi . Obecnie biorę 20 mg oxy i 100 palexi . Jest dobrze , dziś nawet noga nie dokucza . Wróciłam do pracy . Boje się powrotu tego strasznego boku ale konsekwentnie schodzę z oksy . Dopóki nie boli wole nie brać tuch leków bo jak się rozwinie tolerancja to co potem mi pomoże ? Jutro zredukuje dawkę o następne5 mg czyli będę brać 15 mg . Nie wiem co to było dlaczego przez 3 miesiące tak cierpiałam i dlaczego aż 90 mg oksy nie dawał rady z bólem . Mam sporo zapasu oksy , mam tez morfine sevredol na godzinę „ w” obu nigdy nie nastąpiła . Dlaczego po tylu latach spokoju kręgosłup dał tak mocno o sobie znać i dlaczego nic mi nie pomagało ? Mój neurolog i lekarz od bólu poza blokada bólu ( sterydy) mówią ze przez te stuby i blachy nie mogą zrobić mi termolezji czy neurolezji . Dlatego schodzę teraz z opiodow bo w razie takiego bólu wiem , ze nie mogę dopuścić aby organizm przyzwyczaił się do tak wysokich dawek leków . Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko . Trzymajcie się , walczmy o życie bez boku i cierpienia
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.113 s.
Zasilane przez Forum Kunena