Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 3 lata 6 miesiąc temu #11009

• melodia
  • melodia Avatar
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 409
  • Oklaski: 36
Mysle ze Anestezysta powinien cie dobrze plprlwadzic i dobrac leki.
Nikt Ci na forum nie doradzi, jedni biora tilidyne dwa razy dziennie i im pomaga a nastepnym tylko w odstepie 8 godzin by poziom byl rowny.
Czesami trzeba miesiecy albo i lat by dobrac leki w skrajnych wypadkach.
Ja nie chcialam wiecej oxy brac 24 /7 bo budzilam sie co dzien nie wiedzac gdzie i dlatego zdecydowalam sie na SCS wszczepienie bo na opiatach cale zycie nie chcialam byc.
W portfelu mam oxy tylko doraznie jak cos sie dzieje.. dluga podroz.. obsuniecie z drabiny itd
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: Grzegorz_Rzeszow

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 3 lata 6 miesiąc temu #11012

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
Jak tylko o lekach ????? Przeca ja jeszcze o wyrobach domowych nawijam. A wy kiedyś garnki mieliście lepić i co ????? bez wkrętki nie ma pozorów normalności a tylko temat słupka słupka słupka. Musicie sobie znaleźć taką wkrętkę która nie będzie nasilała dolegliwości a odciągnie uwagę od problemów dnia codziennego. To ważne. W moim przypadku się sprawdza + oczywiście antydepresanty : )
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, melodia, Grzegorz_Rzeszow

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 3 lata 6 miesiąc temu #11013

• melodia
  • melodia Avatar
  • Moderator
  • 26
Ja zajecie mam .. pudle :P :P :P
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 3 lata 6 miesiąc temu #11019

• Grzegorz_Rzeszow
  • Grzegorz_Rzeszow Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
melodia napisał:
Mysle ze Anestezysta powinien cie dobrze plprlwadzic i dobrac leki.
Nikt Ci na forum nie doradzi, jedni biora tilidyne dwa razy dziennie i im pomaga a nastepnym tylko w odstepie 8 godzin by poziom byl rowny.
Czesami trzeba miesiecy albo i lat by dobrac leki w skrajnych wypadkach.
Ja nie chcialam wiecej oxy brac 24 /7 bo budzilam sie co dzien nie wiedzac gdzie i dlatego zdecydowalam sie na SCS wszczepienie bo na opiatach cale zycie nie chcialam byc.
W portfelu mam oxy tylko doraznie jak cos sie dzieje.. dluga podroz.. obsuniecie z drabiny itd

Dziękuję "melodia" za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie do Pani - czy Tylidynę można kupić w Polsce (np. import zagraniczny)? Wiem, że tylko anestezjolog musi mi ponownie ustawić leczenie p/bólowe. Musze go jednak zmienić (lekarza) bo stwierdził abym zmniejszał dawki Bunondolu - co wiąże się u mnie z coraz większym bólem. Nie wiem dlaczego taka jego decyzja? I do tego nic nie dał w zamian. I co teraz???
Od Reumatologa na ZSSK mam przepisane: Metypred 4 mg, Tolperis VP, Dicloberyl retard, Helides.
To za mało aby uśmierzyć mój ból, który lekko się obniża z poziomu 8 (przed zażyciem w/w bez Bunondolu) na 6-7 po zastosowaniu Metypredu (steryd) i Dicloberylu (NLPZ). To za mało i bez Bunondolu funkcjonować nie mogę choć nie działa już tak dobrze na mnie jak kiedyś.
Dlatego szukam dobrego anestezjologa (najlepiej z Rzeszowa ale mogę nawet podjechać np. do Krakowa, autostradą to ponad godzinkę jazdy) - jak ktoś by mi polecił takiego dobrego specjalistę (ale nie neurologa tylko anestezjologa z prawdziwego zdarzenia). Najlepiej na NFZ ale nie wykluczam prywatnie.
Raz miałem wypisane leki przez rzeszowskiego anestezjologa z PLB, który przepisał mi jakiś słaby NLPZ i Efferalgan Codeine (doraźnie!!!!!!!). To była zupełna porażka i mój stracony czas (usprawiedliwia może jedynie fakt iż nie miałem wtedy jeszcze ostatecznej diagnozy ZSSK). To była pierwsza i ostatnia wizyta u tego Pana Doktora.
Pozdrawiam

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 3 lata 6 miesiąc temu #11024

• melodia
  • melodia Avatar
  • Moderator
  • 26
Oj nie wiem czy w polsce jest tylidina.
Mi pomagala przy dodatkowej 2400 mg ibuprofenu.
Moze porozmawiaj z lekarzem by kombinowac z antydepresanten? Ja od czasu jak biore AD Venlafaxin inachej podchodze do bolu.

Ból kręgosłupa - Leki Opioidowe 2 lata 7 miesiąc temu #13030

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Stanford's Jordan Newmark, MD, on "Opioids and Back Pain"
Stanford Pain Medicine

Opublikowano 17 paź 2016

Tytuł jest trochę nietrafiony, Stanford zorganizował jakiś dzień poświęcony kręgosłupom i powciskali w to różne wykłady. Ten jest BARDZO ogólnie o opioidach, w zasadzie do streszczenia w kilku zdaniach. Niemniej jeśli ktoś nie miał styczności z opioidami to jest w tym filmie kilka ważnych informacji.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 lata 7 miesiąc temu przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.111 s.
Zasilane przez Forum Kunena