Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ból kręgosłupa - Leki Przeciwpadaczkowe

Ból kręgosłupa - Leki Przeciwpadaczkowe 5 lata 6 miesiąc temu #6636

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 28
  • Otrzymane podziękowania: 114
Racja borello przy rwie kulszowej mozna sie polozyc i odczuwa sie ulge chociaz w bezruchu, a ta kauzalgia to koszmar i nie da się przed tym uciec :/. Faktycznie nawet najmniejsza ulga w tym okropnym paleniu jest zbawieniem, a na bol glowy zawsze mozna wziasc jakis ibuprom itp dlatego jednak jeszcze pobiorę ten tegretol i możliwe że, się bardziej rozkręci jak i bol glowy zmaleje, ponieważ neurolog mówił, że przez pewien czas moga być rozmaite skutki uboczne, ale one mina jak organizm się przyzwyczai. EMG nie mialem jeszcze robionego, ale mozliwe ze zrobie lecz prywatnie bo na nfz sie po prostu prawie nie da. Borello a u ciebie zmalala trochę ta kauzalgia ? przyjmujesz cos innego teraz na to ?
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ból kręgosłupa - Leki Przeciwpadaczkowe 5 lata 6 miesiąc temu #6643

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 350
@kowalski89 i borello polecam EMG jeżeli chcecie sprawdzić który nerw i w jakim stopniu jest uszkodzony. Miałam to badanie i w końcu moglam pokazać lekarzom, że faktycznie mam ogromne problemy z nogą, która jak się okazało ma niedowład po nieudanej opercji. Dzięki temu można też kontrolować, czy po rehabilitacji, środkach farmakologicznych jest jakaś poprawa.
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Ból kręgosłupa - Leki Przeciwpadaczkowe 5 lata 6 miesiąc temu #6651

• Borello
  • Borello Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
2 tygodnie temu mialem reoperacje z powodu nawrotowego sekwestru. Kauzalgia wciaz jest ale mniejsza. Jestem na róznych NLPZ aby nie dopuscic do rozlania sie stanu zapalnego .

Ból kręgosłupa - Leki Przeciwpadaczkowe 5 lata 6 miesiąc temu #6698

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 28
  • Otrzymane podziękowania: 114
Musze wam przyznac, ze jak neurolog zapisywal mi ten lek na padaczke (carbamazepina) to bylem zle do niego nastawiony, a teraz jestem wprost zadziwiony jego dzialaniem pod katem palenia. Doslownie nie wiedzialem co mam robic i mialem wrazenie jakby mnie ktos oblal benzyna i podpalil na plecach i nogach (chyba najgorszy rodzaj bolu jaki doznalem) . Z dnia na dzien palenie sie zmniejsza, a bol glowy maleje lecz dochodza troche zawroty glowy, ale mam nadzieje ze przejda. Zapomnialem dopytac lekarza czy na tych lekach moge wypic jakies 2 piwa ? Czy raczej bardzo niewskazane i moze sie cos stac?
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Ból kręgosłupa - Leki Przeciwpadaczkowe 5 lata 6 miesiąc temu #6701

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1097
"Karbamazepina może zmniejszać tolerancję alkoholu, w trakcie leczenia nie należy go spożywać."

Źródło: bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=436

Co to dokładnie oznacza, i jakich ilości dotyczy - nie wiem.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ból kręgosłupa - Leki Przeciwpadaczkowe 3 lata 11 miesiąc temu #10984

• Grzegorz_Rzeszow
  • Grzegorz_Rzeszow Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 3
Ja biorę p/bólowo na Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa 3 x dziennie Bunondol 0,4 mg. To niestety lek bardzo silny (praktycznie narkotyczny, był do niedawna na różowe recepty - informacja od lekarza).
Do tego miałem zapisany na początku Clonazepamum 2 mg na noc (tez strasznie silne lekarstwo) ale rano czułem się jak pijany po tych lekach więc anestezjolog i reumatolog zmienili mi na Depakine Chrono 2 razy dziennie po 300 mg.
Bunondol 0,4 mg działał rewelacyjnie w tym połączeniu.
Zamierzam teraz podejść do Poradni Leczenia Bólu aby mi zmienił Bunondol 0,4 mg na inny równie skuteczny lek.
Wiem, że Bunondol to silny opioid ale bez leków mam bóle w slkali (0-10) na poziomie 8. Po Bunondolu spadł do (2-3). Z Depakine Chrono to 1-2. Ale z biegiem czasu te połączenie (mam je ponad rok) już nie jest takie skuteczne i odczuwam ból po w/w lekach (3-4)!!!
pozdrawiam i proszę o rady jaki lek zamiast Bunondolu byłby dobry?
Dużo zdrowia dla wszystkich

Czas generowania strony: 0.081 s.
Zasilane przez Forum Kunena