Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ból kręgosłupa - Leki Przeciwpadaczkowe

Ból kręgosłupa - Leki Przeciwpadaczkowe 5 lata 11 miesiąc temu #6198

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1110
Witam

Niektóre leki przeciwpadaczkowe są przepisywane pacjentom z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi, najczęściej przez Poradnie Leczenia Bólu.

Wątek zakładam dla tych z Was, którzy mieli okazję sprawdzić na sobie działanie leków przeciwpadaczkowych w zwalczaniu dolegliwości bólowych kręgosłupa.

Jeśli możecie - podzielcie się swoimi doświadczeniami z innymi.
Napiszcie co braliście/bierzecie, i czy to Wam pomaga, tudzież w jakim stopniu. Czy są jakieś skutki uboczne ?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Ból kręgosłupa - Leki Przeciwpadaczkowe 5 lata 11 miesiąc temu #6200

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1110
Przykładowe info od ludzi, którym na bóle kręgosłupa został zapisany Gabapentin: www.drugs.com/answers/is-gabapentin-appr...rve-pain-273509.html
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ból kręgosłupa - Leki Przeciwpadaczkowe 5 lata 11 miesiąc temu #6201

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 380
Pisałem już o tym ale w pobocznym temacie. Ja mam GABAPENTIN. Mam brać na pieczenie/palenie stopy itp.
Jedną tabletkę na noc bo w dzień może powodować nadmierną senność - więc nie wskazany w czasie pracy i jazdy samochodem. Jak przeczytałem ulotkę to włosy dęba stanęły jakie może mieć skutki uboczne - nota bene wypadanie włosów też tam było. Mnie po tym lekko muliło i strasznie mnie w dzień usta piekły i pękały (coś ala zajady). Czy pomagał ? nie wiem bo za krótko brałem. Zrobię jeszcze jedno podejście i zobaczymy.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Ból kręgosłupa - Leki Przeciwpadaczkowe 5 lata 11 miesiąc temu #6205

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 350
Cześć,
Jak już pisałam na innym wątku, dopiero zaczynam walkę z bólem, biorąc właśnie Gabapentin 300mg dwa razy dziennie. Póki co mam lekkie skutki uboczne jak senność w ciągu dnia, ale jest do opanowania i w sumie tylko 3 razy spałam w dzień. Drugim skutkiem ubocznym jest ból głowy, niezbyt nasilony, średnio co dwa dni, przechodzi samoistnie po 1-2 godz. Trzeci to lekka niestrawność i ból brzucha jak zjem zbyt tłusto lub za dużo. Ostatnia rzecz to swędzenie skóry, które pojawiło się ze 3 dni temu i nie wiem czy to objaw polekowy, ale chyba tak bo w skutkach ubocznych na ulotce jest wymieniony, Jednak muszę zaznaczyć, że biorę też OxyContin 20mg na dzień i w sumie oba leki mogą wywoływać podobne objawy więc nie jestem do końca wiarygodnym opiniodawcą w tym wypadku ;)
Ok, a teraz czy mi pomaga na dolegliwości? Szczerze mówiąc marnie z tym jest. W dzień faktycznie mogę więcej się ruszać i ból zmalał z średniej 6/10 do powiedzmy 5/10 (czasami 4/10), ale w noce i poranki dalej są masakryczne. Nie sypiam dobrze, ból mnie budzi, rano wstaję jak "potuczona", nim w ogóle się rozruszam mija dobra godzina bo tak sztywny mam kręgosłup, mięśnie, a każdy ruch = ból. Z chodzeniem też się właściwie nic nie poprawiło, mogę dłużej ustać np. w kolejce na poczcie (ostatnio 20 min, ale przy okienku mnie dopadło i ukuło/pieprznęło, gdyby nie lada to pewnie padłabym na kolana). Dopiero zaczynam walkę z bólem poprzez silne leki przeciwbólowe i może to nie są jeszcze dawki wystarczające lub odpowiednio dobrane dla mnie leki. Zobaczymy 25.06 bo mam wizytę w PLB i co dalej to się ustali.
Pozdrawiam
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Ból kręgosłupa - Leki Przeciwpadaczkowe 5 lata 11 miesiąc temu #6216

• Borello
  • Borello Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
Witam
Ja biore karbamazepine do tego tez Klonazepam od 3 tyg. Dostałem od neurochirurga po operacji bo walcze z powiklaniami i koszmarnym bólem stopy. Niestety 600 mg Karbamazepiny mi nie pomaga wiec powoli odstawiamy. Klona biore na sen glownie i na rozluznienie miesni (jest dobry ale podobno silnie uzalezniajacy)
Jesli chodzi o liste objawow ubocznych to nie radze czytac ulotek :) sa tam wszystkie biblijne plagi. Karbamazepina to takze polepszacz nastroju czego po sobie nie stwierdzilem. Z objawów ubocznych to senność i lekki ból głowy. Ludzie chorzy na padaczke i neuralgie biora to latami i zyja. Nalezy robic morfologie krwi kontrolnie i badanie moczu.
A i jescze karbamazepima ma interakcje z bardzo wieloma lekami przeciwbolowymi mi np oslabiala bardzo dzialanie tramalu a nawet ma interakcje z prostym paracetamolem.
Pozdrawiam Serdecznie

Ostatnia edycja: przez Borello.

Ból kręgosłupa - Leki Przeciwpadaczkowe 5 lata 11 miesiąc temu #6250

• Zoja
  • Zoja Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 29
Witam,
Gabapentynę biorę już od 5 mies z powodu neuropatii w nogach i bólu po operacjach kręgosłupa. U mnie sprawdza się bardzo dobrze na bóle neuropatyczne zwłaszcza paląco-piekące w kończynach, w połączeniu z innymi lekami p.bólowymi. Leki przeciwpadaczkowe działają dużo lepiej na ból neuropatyczny niż typowe leki p.bolowe jak NLPZ czy nawet opioidy.
Z ogromnych plusów zaczęłam po gabapentynie w ogóle móc sypiać w nocy i lepsza jest jakość tego snu. Działa lekko "wyciszająco" i uspokajająco na organizm. Rano czasem trudno się dobudzić ;) dla mnie plusem jest także to, że gabapentyna omija całkowicie wątrobę

Uwaga- na pełne działanie gabapentyny trzeba poczekać nawet do paru tyg (zależy od osoby), ponieważ ten lek nie działa od razu- dlatego niektórzy sądzą że nie działa i za wcześnie go odstawiają. Zaczynałam od najmniejszej dawki tj. 100mg 3x dziennie, stopniowo zwiększanej i obecnie jestem na dawce 600mg 3 x dziennie.
Lista sutków ubocznych faktycznie jest imponująca jak każdego leku na padaczkę, ale wiadomo, że zależy to od osoby. Skutki uboczne występowały głównie na początku i przy zwiększaniu dawki, a po ok 1-2 tyg przemijały lub malały. Głównie to zmęczenie, senność, zmulenie i otępienie, kłopoty z koncentracją, brak apetytu, drżenie rąk i nagłe skurcze mięśni. Biorę także inne leki, więc część objawów może się mieszać. Jestem osobą b.drobną i mimo sporej dawki korzyści z tego leku zdecydowanie przeważają nad skutkami ubocznymi, które można znieść w zamian za taką ulgę w bólu!

Czas generowania strony: 0.054 s.
Zasilane przez Forum Kunena