Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Medische Cannabis

Medische Cannabis 5 lata 1 miesiąc temu #7041

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072

tomek napisał: Moim zdaniem jest troszke inaczej niz napisales uzytkowniku421 ;)
(..)
Piszac wczesniej o zakazie uzywania marihuany mialem na mysli ludzi zdrowych,wykonujacych normalna robote :cheer: Oni jada do coffa,kupuja 5gr i chillout ;) ;) ;) ;)

Czyli, że wobec osób nie zażywających w celach doprowadzenia się do stanu odmiennej świadomości, a w celach medycznych istnieją u Was jakieś złagodnienia,prawa drogowego i prawa pracy jeśli ktoś coś takiego (albo inny opiat) ma przepisany przez lekarza ?

Swoją drogą, rozmawiając z osobami z Australii dowiedziałem się, że tam opiaty są bardzo popularne w leczeniu ból, w tym także odkręgosłupowego, zarówno u osób przed operacjami jak i po operacjach, i z tego co słyszałem to osoby takie na takich lekach nadal pracują (no chyba że akurat dotyczyło to grupy rolników pracujących na własnych polach)

Fajnie by było stworzyć jakieś sensowne zestawienie, jak to gdzie wygląda.

Jeszcze jedno pytanie: czy dawka uśmierzająca ból jest zawsze na tyle wysoka że powoduje problemy psychofizyczne, czy mniejszą dawką można uzyskać efekt przeciwbólowy przy okazji zachowując sprawność psychofizyczną ?

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Medische Cannabis 5 lata 1 miesiąc temu #7042

• tomek
  • tomek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 17
  • Otrzymane podziękowania: 63

użytkownik421 napisał:

tomek napisał: Moim zdaniem jest troszke inaczej niz napisales uzytkowniku421 ;)
(..)
Piszac wczesniej o zakazie uzywania marihuany mialem na mysli ludzi zdrowych,wykonujacych normalna robote :cheer: Oni jada do coffa,kupuja 5gr i chillout ;) ;) ;) ;)

Czyli, że wobec osób nie zażywających w celach doprowadzenia się do stanu odmiennej świadomości, a w celach medycznych istnieją u Was jakieś złagodnienia,prawa drogowego i prawa pracy jeśli ktoś coś takiego (albo inny opiat) ma przepisany przez lekarza ?

Jeszcze jedno pytanie: czy dawka uśmierzająca ból jest zawsze na tyle wysoka że powoduje problemy psychofizyczne, czy mniejszą dawką można uzyskać efekt przeciwbólowy przy okazji zachowując sprawność psychofizyczną ?

Czy zlagodnienia prawa sa-tego nie wiem-ale istnieja takie zaklady pracy gdzie pracuja niepelnosprawni ktorzy napewno zazywaja leki(jakie nie mam pojecia,lecz kiedys sam dostalem propozycje pracy w takim zakladzie,i wiedzieli ze zazywam opioidy,wiec chyba nie mialbym problemu z praca na lekach u nich),ale specyfika takich zakladow tez jest inna,Ja nie wiem dokladnie jak to wyglada.

Piszesz(albo inny opiat)-cannabis nie jest opiatem :) :)

Jesli o dawke chodzi-nie jest to okreslone jak przy standardowych lekach ;) ;) ,trzeba zaczac metoda prob i bledow :P :P zacznasz od dawki X,czujesz jakie masz samopoczucie,czujesz czy Cie boli czy nie-a oto w tym chodzi :) :) -jesli stwierdzisz ze ;a moze jeszcze trosze ,,wziewne'' :P :P -masz wtedy porownanie do wczesniejszej dawki,i tak wlasnie sam dobierzesz do swoich potrzeb pasujac Tobie dawke ;) ;)

Na kazdego wszystko dziala inaczej prawda-czy to beda leki,alkohol,cannabis :) :) ,wiec dawke dopasowujesz pod Siebie,i masz rozeznanie jaki jest Twoj stan psychofizyczny,motoryka :)

Moj przyklad-czasem wystarcza troszke,czasem wiecej ,,wziewow'' ;) :P :silly: :silly: a mialem takie dni ze ,,wziewalem'' :P :P do czasu gdy stwierdzalem ze nie chce mi sie wiecej podnosic z podlogi-spie na niej od kilku lat- ;).Rano wstawalem wyspany,nie czulem bolu mesni,kregoslupa,a to najwazniejsze :P :P
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Medische Cannabis 5 lata 1 miesiąc temu #7053

• Bogdan Jot
  • Bogdan Jot Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 6
No i fajna dyskusja się wywiązała, pozwolę sobie dorzucić parę uwag.

To prawda, że psychoaktywność leczniczej marihuany jest problemem, o którym trzeba pamiętać. I nie dotyczy on tylko kierowców i operatorów maszyn, choć to najbardziej oczywiste przypadki. Ale ograniczenia w pracy po marihuanie dotyczą także inżyniera, księgowego czy magazyniera. Przy rozważaniu tego problemu należy mieć na uwadze m. in. następujące okoliczności:

- nie wszyscy chorzy potrzebują psychoaktywnego THC, dla niektórych wskazany jest niepsychoaktywny CBD i oni wybierają odmiany marihuany o wyższym stosunku CBD:THC;

- w wielu wypadkach dająca efekty terapeutyczne dawka jest za mała, by wywołać efekt psychotropowy. Słyszałem o przypadku (choć na pewno nie jest to norma), kiedy 2 "maszki" wystarczały, by chora żyła bez bólu całych kilka dni. Wielu chorych przyjmuje równie niewielkie dawki, ale częściej, dzięki czemu efekt terapeutyczny jest zawsze osiągany bez psychoaktywności;

- nawet jeśli danemu pacjentowi jest potrzebna dawka większa, po pewnym czasie (różnie u różnych osób, zazwyczaj po kilku-kilkunastu dniach) organizm wytwarza tolerancję na THC. W jaki elegancki sposób to się dzieje i jakie są tego implikacje, opowiadam w książce. Ale tu powiem jedną bardzo ważną rzecz: tolerancja dotyczy jedynie działania psychotropowego, działanie lecznicze THC nie zmienia się z upływem czasu (oboma zjawiskami rządzą inne mechanizmy). Czyli przy większych dawkach problemy mogą wystąpić tylko na początku, potem funkcjonuje się normalnie.

No i na zakończenie: pamiętajmy też o tym, że wiele leków farmaceutycznych też może powodować ograniczenia w wykonywaniu obowiązków służbowych. Niektóre leki mają w ulotce ostrzeżenie, żeby nie prowadzić po nich samochodu, ale czy to znaczy, że prowadzić księgowość już można? Mówiąc szczerze, mam spore wątpliwości.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421, tomek, melodia

Medische Cannabis 5 lata 1 miesiąc temu #7054

• tomek
  • tomek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 17
  • Otrzymane podziękowania: 63
Dokladnie,FACHOWO wszystko Pan to opisal :) :) wielkie dzieki ;)
Osobiscie na mnie dzialaja odmiany do 10% THC-wiec uprawiam SATIVIE :) Bardzo dobrze dziala na moje cialo-a umysl pozostaje ok :),jak pisalem wczesniej zajmuje sie domem :)

Chodz watpie ze moje rosliny uprawiane na swiezym powietrzu osiagaja te 10% THC-najbardziej wlasnie pasuje mi ta odmiana :cheer: :cheer:
Kiedys ze wzgledu na zalamanie sie pogody,w okresie kwitniecia,schowalem do pokoju swoj krzak-nie wiem czy nie zadzialala wtedy moja psychika ;) -spalem w tym samym pokoju co moj krzak,nie palilem wczesniej nic,bol plecow byl taki sam :( i o dziwo przespalem cala noc bez bolu,rano wstalem taki jak zawsze gdy pale-zajebsicie :) :) :cheer: :cheer:

Wlasnie teraz krzaki sa w okresie kwitniecia,wiec poddaje sie aromaterapii :) :)

Medische Cannabis 2 lata 1 tydzień temu #14297

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
1 listopada 2017 r. wchodzą w Polsce w życie przepisy umożliwiające wykonywanie w aptekach leków na bazie konopi.

Więcej: www.rp.pl/Farmacja/171039891-Ile-bedzie-...yczna-marihuana.html

A Kosher High with a 3D Printed Medical Marijuana Inhaler

"Israeli drug delivery company Syqe Medical has made a 3D printed medical marijuana inhaler. "

Link: 3dprint.com/191217/3d-printed-marijuana-inhaler/
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Medische Cannabis 2 lata 1 tydzień temu #14304

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 26
  • Oklaski: 36
  • Otrzymane podziękowania: 413
Noooo nareszcie

A tak szczerze to ja jaram co dzień wieczorem i mi dlatego dobrze idzie ...

Mogę kupować bez efektowne leki .. są dostępne u mnie w sklepach ale jednak wole z kopem
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Czas generowania strony: 0.163 s.
Zasilane przez Forum Kunena