Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Iniekcje - Blokady diagnostyczne i lecznicze

Iniekcje - Blokady diagnostyczne i lecznicze 10 miesiąc 3 dni temu #16090

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 46
  • Oklaski: 8
Piszę dalej co u mnie z blokadami.
Dowiedziałem się,że mój lekarz który robił mi wcześniejsze blokady już nie pracuje.
A więc miałem omówienie problemu z nowym lekarzem ( boli mnie odcinek piersiowy i lędźwiowy). Wiec zapytano mnie którym odcinkiem się zajmiemy górnym czy dolnym bo za obydwa odcinki ubezpieczalnia nie pokryje kosztów. Anestozjolog zaproponował mi ostrzyknięcie nerwów wychodzących w odcinku piersiowym. Trochę mnie to zdziwiło więc zapytam raz jeszcze.

Czy w odcinku piersiowym stosuje się blokady lub ostrzykiwanie nerwów wychodzących. Oczywiście pod kontrolą RTG

Zdecydowałem się na odcinek "dolny" czyli lędźwiowy. Lekarz nie mówił mi co dokładnie będzie ostrzykiwał - może i dobrze nie będę się sugerować. Słyszałem jedynie jak omawiał asystentce co robił. Wnikało by ,iż ostrzykuje nerwy/gałęzie wychodzące z kręgosłupa w okolicy L5 a stawem SI/ miednicy. Jakby w tym zagłębieniu? O efektach opowiem za kilka dni.

Opis: kładę się na stole( bod brzuchem małą poduszka), rtg, umycie alkoholem, zimno ukucie, podanie kontrastu ( zabolało) znów ukłucie ( zabolało), podanie leku. Potem na wózek i do poczekalni gdzie siedziało z 5 osób na wózkach na / lub po zastrzyku.Noga mi nie zdrętwiała jedynie letkie pieczenie w okolicy wbicia igły. Potem spacer czy wszystko ok i do domu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Iniekcje - Blokady diagnostyczne i lecznicze 10 miesiąc 3 dni temu #16092

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
W teorii się wykonuje, a czy w praktyce, w czasie obecnym, w Polsce - tego się dowiadujemy tylko nawzajem od siebie. Nie ma żadnej struktury w ochronie zdrowia, nikt nie ma danych co gdzie się robi..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Iniekcje - Blokady diagnostyczne i lecznicze 1 miesiąc 2 tygodni temu #18082

• starcraft
  • starcraft Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Cześć
Mam na imie Krzysztof, lat 44 i przepuklina boczna L4/L5
W zasadzie ostro jest od maja zeszłego roku i w lipcu w zeszłym roku miałem blokade.
Wg mojej pamięci otrzymałem coś przeciwbólowego i sterydy przeciwzapalne. Nic nie pomogło i potem rechabilitacja i szpitale co chwile.
Wciąż czekam na operacje (stabilizacja) ale tam gdzie chce być operowany (tarnów) nie ma limitów na ten rok
W zeszłą środe miałem kolejną blokade i po 2 dniach ból ustąpił całkowicie i moge normalnie funkcjonować.
Wkłucie miałem gdzieś w okolicy biodra

Iniekcje - Blokady diagnostyczne i lecznicze 1 miesiąc 2 tygodni temu #18083

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Witaj na forum

Czyli blokada ta która Ci pomogła była w innym miejscu niż ta która nie pomogła? Może teraz miałeś blokadę stawu krzyżowo-biodrowego?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Iniekcje - Blokady diagnostyczne i lecznicze 1 miesiąc 2 tygodni temu #18084

• starcraft
  • starcraft Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Obie miałem w to samo miejsce, na prawo od kręgosłupa w okolicach miednicy i powiem szczerze nie czułem tym razem tego "rozpychania" i miejsce wkłucia bolało moze dwa dni

Iniekcje - Blokady diagnostyczne i lecznicze 4 tygodni 12 godzin temu #18275

• Jakubek
  • Jakubek Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Jeśli zastrzyk nadtwardówkowy to blokada, to miałem robione u dr Kroszczyńskiego.

Depo Medrol 80mg, Lidokaina 1% 8ml, Ultravist 2ml

"Lewostronne transforminalne zastrzyki nadtwardówkowe na poziomach L5S1 i S1".

Były robione ze względu na przepukline L5S1 i rwe kulszową. Ból z 8/10, zmniejszył się na 2/10, po okresie 1.5msc wrocił, tak do 5-6/10.
Czas generowania strony: 0.108 s.
Zasilane przez Forum Kunena