Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Iniekcje - Blokady diagnostyczne i lecznicze

Iniekcje - Blokady diagnostyczne i lecznicze 1 rok 8 miesiąc temu #14548

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Sportowcy to przecież są najzdrowsi ludzie, wiele u nich do leczenia nie ma dopóki coś się nie stanie, a wtedy wcale nie leczą się lepiej niż inni aktywni fizycznie.. Urosły kiedyś jakieś mity że sportowcy się jakoś nadludzko leczą ale potwierdzenia tego nie widać, szczególnie w kręgosłupach.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Iniekcje - Blokady diagnostyczne i lecznicze 1 rok 8 miesiąc temu #14549

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 46
  • Oklaski: 8
Sport na poziomie zawodowym to tak naprawdę powolne zużywanie organizmu. Gdzieś czytałem, że obecnie sport zawodowy bez dopingu nie istnieje.
Kiedyś rozmawiałem z kolega na temat znajomego który grał zawodowo w piłkę nożną.
Okazuje się, że po zakończeniu kariery musi przyjmować blokady by móc normalnie chodzić :S
Użytkownik ja również słyszałem, że te wszystkie opowieści o mega leczeniu to zwykłe mity.
Jeżeli chodzi o urazy takie jak zerwania ścięgien czy złamania to trwa to pewnie szybciej. Ale przy chorobach przewlekłych jak kręgosłupy to wszyscy mają prawie równe szanse ponieważ decydujący wpływ na powrót do zdrowia ma organizm.
Oczywiście, mówię tu o przypadkach gdzie lekarz daje z siebie wszystko podczas operacji. A do tego potrzebne jest powołanie lekarza a niekoniecznie pieniądze.

U sportowców większości przypadków stosuje się cokolwiek byleby dokończyć zawody. Potem rehabilitacja trwa miesiącami do następnych zawodów. Ale to wszystko wychodzi po zakończeniu kariery.

Iniekcje - Blokady diagnostyczne i lecznicze 1 rok 8 miesiąc temu #14554

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Nie wiem jak jest u innych, ale np. jak mnie złapał kiedyś zespół mięśnia gruszkowatego (taka trzecia dolegliwość w obrębie dolnej części pleców która może dawać popalić, poza uwypukleniem dysku i stawem KB), to dopóki starałem się wszystko robić normalnie mimo bólu to nie chciał ani trochę popuścić. Dopiero miesiąc odpoczynku połączony z systematycznymi ćwiczeniami rozciągającymi ten mięsień (na początku bardzo bolesnymi a potem stopniowo z górki) przyniósł efekt. I tu jest przykładowa różnica między sportowcami a osobą pracującą: sportowiec dostaje przerwę w aktywności do czasu wyleczenia, normalny człowiek przeważnie musi z tym chodzić do pracy - szanse na wyleczenie się nie-sportowca przez to spadają. Ogólnie sportowcy jak ich coś złapie to wszystko jest nastawione na ich powrót do zdrowia a nie na ich zamęczenie. Dostają też ruchome dyski czy komórki macierzyste w pozostałych urazach ortopedycznych poza kręgosłupem, o czym inni mogą sobie pomarzyć. Jeśli sportowcy szybciej zdrowieją to tylko dlatego że mają inne leczenie. No i sportowcy nie walczą w zawodach do 65 roku życia, jak zwykły człowiek w ciężkiej pracy. Ja dlatego lubię skoki narciarskie i Noriakiego Kasaiego - z luzem i uśmiechem daje radę, mimo że jest w wieku w którym wszyscy skoczkowie już dawno zakończyli karierę, widać profesjonalizm, nie widać żeby to było ponad jego ludzkie siły i żeby musiał się za wszelką cenę ciągle ratować operacjami itp. tylko po to żeby móc dalej skakać, albo żeby skakał na przeciwbólowych. Mam nadzieję że po zakończeniu skoków długo będzie żył w zdrowiu i z uśmiechem.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 8 miesiąc temu przez użytkownik421.

Iniekcje - Blokady diagnostyczne i lecznicze 1 rok 8 miesiąc temu #14672

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 46
  • Oklaski: 8
W poniedziałek mam mieć zastrzyk w staw KB. Zdam relacje jak to wyglądało i jak efekty. Obecnie boli mnie dół pleców z większym naciskiem na stronę prawą. Prawa łydka jakaś dziwna jest i ciągnie mnie z tylu kolana. Jakby za krótkie ścięgno było. Mam jakieś dwa ćwiczenia rozciągające na staw KB które musiałem wyprosić od fizykoterapeuty. Ale po jego robieniu ból w pachwinie i ścięgna od środka nogi jak wcześniej.
Ogólnie jakiekolwiek ćwiczenia wzmagają ból zamiast je zmniejszać. Albo mam je złe dobrane albo rzeczywiście poza l5s1 staw KB jest współwinny.
Tylko dlaczego pacjent musi prosić sie lekarza by ten nie wykluczał stawu KB? Badań krwi ani MRI stawu KB sie nie doczekałem.
Tak to jest jak lekarz boi sie za dużo zbadać bo prywatna ubezpieczalnia "pogniewa sie " i w przyszłym roku nie podpisze umowy z nim. Pozostanie lekarzowi badać biedronki bo mało kogo stać wydać 300/400 euro za sama wizytę.

Iniekcje - Blokady diagnostyczne i lecznicze 1 rok 8 miesiąc temu #14673

• Krzysiekw3
  • Krzysiekw3 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 7
  • Oklaski: 1
Anton napisał:
Prawa łydka jakaś dziwna jest i ciągnie mnie z tylu kolana. Jakby za krótkie ścięgno było.
Takie objawy miałem na początku przy przepuklinie L4/L5.
Styczeń 2017 discektomia lewostronna z fenestracją L4L5
The following user(s) said Thank You: Anton

Iniekcje - Blokady diagnostyczne i lecznicze 1 rok 8 miesiąc temu #14674

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 56
  • Oklaski: 7
Anton napisał:
Badań krwi ani MRI stawu KB sie nie doczekałem. .
Ja poprosilem radiologa to mi opisal stawy KB przy okazji mri ledzwiowego, dobry neuro tez chyba je powinien ocenic na podstawie mri ledzwi bo tam je zazwyczaj tez widac.
The following user(s) said Thank You: Anton
Czas generowania strony: 0.108 s.
Zasilane przez Forum Kunena