Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Z kręgosłupem nic na siłę..

Odp: Z kręgosłupem nic na siłę.. 8 lata 2 miesiąc temu #1509

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
ok, ja akurat napisałem o sytuacji z przeszłości, po urazie bezpośrednio.
teraz jak to jest naprawione, a przede wszystkim nie ma tego kosmicznego bólu który był, to rozumiem o czym do mnie mówisz.

@wojtid - mnie powiedziała, żebym się tak nie wyginał bo mi coś chrupnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Z kręgosłupem nic na siłę.. 8 lata 2 miesiąc temu #1512

• wojtid
  • wojtid Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 7
  • Oklaski: 30
  • Otrzymane podziękowania: 22
a za to jak zaprotestowałem że zabroniono mi i że nie schylę się ,mnie powiedziała że musi sprawdzić jakie mam możliwości wygięcia się a przecież nic Panu nie może się stać ponieważ ma pan stabilizację a ja do nie że tak mam ale tylko miedzytrzonową bez przeznasadowej dopiero jak pokazałem jej rtg to dotarło coś do niej ;)

Odp: Z kręgosłupem nic na siłę.. 8 lata 2 miesiąc temu #1557

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1

massagewarsaw napisał: rowniez ta dewiza odnosi sie do leczenia. Nalezy unikac technik inwazyjnych, a wybierac lagodniejsze.

oprocz problemow kregoslupa od siedzenia czy noszenia ciezarow/pracy stojacej etc, to czesc przypadkow jest po wypadkach, dziedziczne, naturalna degeneracja, choroby towarzyszace (osteoporoza, artretyzm)

O ile w zmianach degeneracyjnych powolnych w wielu przypadkach jest to prawda że należy wybierać metody łagodniejsze, o tyle w zmianach pourazowych/powypadkowych było by to nieciekawe. Np. po wypadkach drogowych. Moim zdaniem trochę bez sensu zaczynać leczenie po wypadku np. od TENS albo psychologii. Chyba mechanizm powstania urazu powinien odgrywać znaczącą (oczywiście nie 100-procentową) rolę w planowanym sposobie leczenia.

Odp: Z kręgosłupem nic na siłę.. 8 lata 2 miesiąc temu #1686

• massagewarsaw
  • massagewarsaw Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 18
  • Otrzymane podziękowania: 7
mowilem o zabiegach manualnych, nie o urzadzeniach czy psychologii, na ktorych sie nie znam.

wiele technik manualnych/recznych sa lagodnymi, a zarazem skutecznymi.

niektore oddzialywuja nie tyle na tkanki miekkie (miesnie, powiezie, wiazadla) bezposrednio, co przez centralny uklad nerwowowy, stymuluja organizm do samonaprawy.

niezaleznie, czy to schorzenie degeneracyjne, dziedziczne czy powypadkowe, bedzie bardzo podobna metodyka zabiegu. Reszta "lezy w rekach" organizmu, jak zareaguje na zabieg.

nie chodzi tylko o techniki walki z bolem, ale powodujace zmiany na poziomie fizycznym
kurs masaz tajski massagethai.info

Z kręgosłupem nic na siłę.. 1 rok 11 miesiąc temu #15036

• Masaż Leczniczy
  • Masaż Leczniczy Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0

Jeśli coś robisz, a plecy zaczną boleć a mięśnie wokół kręgosłupa są napięte, to najgorszą rzeczą jaką można zrobić jest próba wytrzymania bólu i kontynuowania ciężkiego zajęcia. Zamiast tego należy się zatrzymać, i powoli, spokojnie, dać odpocząć kręgosłupowi, wykonać kilka ćwiczeń, przespacerować się. Z bólem kręgosłupa wygrać się nie da, a niektórzy przegrali z kretesem, przez to że sobie nie odpuścili.

Zatrzymać się, dać kręgosłupowi odpocząć... i warto wtedy zastosować również terapię, której celem będzie rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych oraz przyśpieszenie ich regeneracji. W sytuacji, o której pisze autor wątku, zaleca się skorzystać z serii odpowiednio dobranych masaży. Tutaj można poczytać co nieco na temat wpływu masażu na organizm , głównie w tym przypadku warto poczytać o wpływie na mięśnie człowieka , ponieważ masaż doprowadza przede wszystkim do odżywienia tkanek oraz uelastycznienia, co z pewnością poprawi kondycję osoby, która znajdzie się w sytuacji opisanej przez autora wątku. I na koniec oczywiście zgadzam się w stu procentach, z tytułową opinią.. z kręgosłupem nic na siłę.

• Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.075 s.
Zasilane przez Forum Kunena