Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Z kręgosłupem nic na siłę..

Z kręgosłupem nic na siłę.. 8 lata 2 miesiąc temu #1501

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
Z kręgosłupem nie wygrasz, a szczególnie z przekazem w postaci bólu, jaki stara Ci się nieraz przesłać.

Jeśli coś robisz, a plecy zaczną boleć a mięśnie wokół kręgosłupa są napięte, to najgorszą rzeczą jaką można zrobić jest próba wytrzymania bólu i kontynuowania ciężkiego zajęcia. Zamiast tego należy się zatrzymać, i powoli, spokojnie, dać odpocząć kręgosłupowi, wykonać kilka ćwiczeń, przespacerować się. Z bólem kręgosłupa wygrać się nie da, a niektórzy przegrali z kretesem, przez to że sobie nie odpuścili.

Jedynymi rzeczami, które można robić na siłę, to PO OPERACJI na siłę wykonywać wszelkie DOZWOLONE ćwiczenia, najlepiej w ramach rehabilitacji, wzmacniające wszystkie inne części ciała poza kręgosłupem.

Podobnie jest z lekami przeciwbólowymi - jeśli zażywamy je z powodu kręgosłupa, to znaczy że nie chcemy słyszeć tego co kręgosłup nam mówi. A w przypadku osób siedzących wiele godzin przed komputerem może mówić o potrzebie wstania i wykonania kilku prostych ćwiczeń.
W przypadku osób dźwigających cięższe przedmioty przez dłuższy czas też może mówić o takiej przerwie, może nawet z położeniem się, aby odciążyć dyski, dać odpocząć mięśniom.

Ciężko stwierdzić, w którym momencie kto z nas doprowadzał stopniowo do psucia swojego kręgosłupa. Ale na pewno inni mogą temu zapobiegać.

No, to taki mój krótki bezsensowny wywód :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Z kręgosłupem nic na siłę.. 8 lata 2 miesiąc temu #1504

• massagewarsaw
  • massagewarsaw Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 18
  • Otrzymane podziękowania: 7
rowniez ta dewiza odnosi sie do leczenia. Nalezy unikac technik inwazyjnych, a wybierac lagodniejsze.

oprocz problemow kregoslupa od siedzenia czy noszenia ciezarow/pracy stojacej etc, to czesc przypadkow jest po wypadkach, dziedziczne, naturalna degeneracja, choroby towarzyszace (osteoporoza, artretyzm)
kurs masaz tajski massagethai.info

Odp: Z kręgosłupem nic na siłę.. 8 lata 2 miesiąc temu #1505

• wojtid
  • wojtid Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 7
  • Oklaski: 30
  • Otrzymane podziękowania: 22
moje problemy z kręgosłupem pojawiły się po wypadku komunikacyjnym (siła uderzeniowa zgieła mnie w pasie i szyi). W szpitalu zrobiono tylko RTG kręgosłupa czy nie złamany, bolało mnie w lędzwiach ciągneło po biodrach , lekarzowi mówiłem że mnie tak tam boli to on mi odpowiedział że no tak boli bo przecież miał pan wypadek !!! no i tak po wyjściu ze szpitala noga mi dokuczała nie pobolewała nie mogłem za długo stać i tak do ostrego ataku rwy kulszowej i pierwszego rezonansu gdy wszystko się ukazało po badaniach zagadka się rozwiązała

Odp: Z kręgosłupem nic na siłę.. 8 lata 2 miesiąc temu #1506

• wojtid
  • wojtid Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 7
  • Oklaski: 30
  • Otrzymane podziękowania: 22
a odnośnie nic na siłe to ostatnio czyli 2 grudnia byłem na komisji lekarskie zus odnośnie świadczenia rehabilitacyjnego i Pani lekarka na siłę mnie zginała w pół bo ona musi sprawdzić ja się sprzeciwiłem a na następny dzień wszystko mnie bolało w krzyżu i obie nogi bolały do kolan

Odp: Z kręgosłupem nic na siłę.. 8 lata 2 miesiąc temu #1507

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
massagewarsaw - no ale jak można np. leczyć ruchem coś co się rozpadło z powodu nadmiaru ruchu i obciążenia?
powiem na swoim przykładzie - bardzo duża aktywność - często duży wysiłek fizyczny - w końcu coś chrupnęło. poszedłem na rehabilitację - powiedzieli żeby się ruszać to przejdzie. no bez jaj. coś się rozsypało z nadmiaru ruchu, a rehabilitant mówi "no to się teraz może troszkę jeszcze poruszamy". iście najczarniejszy angielski humor :)

Odp: Z kręgosłupem nic na siłę.. 8 lata 2 miesiąc temu #1508

• massagewarsaw
  • massagewarsaw Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 18
  • Otrzymane podziękowania: 7
napisalem tylko "Nalezy unikac technik inwazyjnych, a wybierac lagodniejsze." - mozna wykonywac lagodne cwiczenia, np w wodzie (wlaczajac aquarobic, plywanie), joge, pilates.

rowniez mozesz wykonywac cwiczenia na lezaco czy na drabinkach, bez obciazania kregoslupa.

chodzi o wzmoznienie miesni podtrzymujacych kregoslup, czyli naturalny gorset chroniacy przed przeciazaniami
kurs masaz tajski massagethai.info

• Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.057 s.
Zasilane przez Forum Kunena