Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zmiany pogody a ból

Odp: zmiana pogody a ból 8 lata 2 miesiąc temu #1526

• HaniaK
  • HaniaK Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 1
Oj co to prawdziwy bol to ja doskonale wiem :) Miałam rozkawałkowany trzon kręgu L4 jak po zlamaniu typu "wybuchowego" z przemieszczeniem tylnego odłamu do światła kanału kręgowego. Dzieki temu miałam skrajnie ciasny kanał na tym poziomie. Było to bodajże 5 mm.
Pytałam o ból pogodowy, bo sie trochę łudzę, że moje pobolewania czasami mają z nim związek a nie ze zwężonym kanałem kręgowym, który teraz ma 7 mm.Od 1 do 10 bole mają gdzieś ze 3 może. Po ibupromie faktyczmnie przechodzi także w sumie chyba jest ok.
A jesli chodzi o pytania o zwężony kanal to chyba nowy temat założę, bo mam ich parę.

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez HaniaK. Powód: pomyłka

Odp: zmiana pogody a ból 8 lata 2 miesiąc temu #1528

• Morphi
  • Morphi Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0

HaniaK napisał: Oj co to prawdziwy bol to ja doskonale wiem :) Miałam rozkawałkowany trzon kręgu L4 jak po zlamaniu typu "wybuchowego" z przemieszczeniem tylnego odłamu do światła kanału kręgowego. Dzieki temu miałam skrajnie ciasny kanał na tym poziomie. Było to bodajże 5 mm.
Pytałam o ból pogodowy, bo sie trochę łudzę, że moje pobolewania czasami mają z nim związek a nie ze zwężonym kanałem kręgowym, który teraz ma 7 mm.Od 1 do 10 bole mają gdzieś ze 3 może. Po ibupromie faktyczmnie przechodzi także w sumie chyba jest ok.
A jesli chodzi o pytania o zwężony kanal to chyba nowy temat założę, bo mam ich parę.

pozdrawiam

Moja Matka ma rozkawałkowany kompresyjnie "wybuchowo" trzon Th12 (z przemieszczeniem odłamu do światła kanału rdzenia kręgowego) z powodu zmian osteoporotyczno-zwyrodnieniowych. Światło AP kanału ok. 9mm, może mniej. Poza tym złamane Th11 oraz L1 + złamana blaszka graniczna dolna L4. Operacja absolutnie wykluczona (73 l., wysokie ryzyko paraplegii) - tylko gorsetowanie, zresztą często "modyfikowane" ze względu na postępującą deformację kifotyczną oraz jak najwięcej tzw. "bezpiecznej aktywności ruchowej".

W związku z tym typem złamania odczuwa bóle rdzeniowe, nie korzeniowe. Często opasujące bóle trzewne. Od kilku (maja 2011) m-cy na systemie transdermalnym. Fentanyl Actavis 50 mikrogr/h + DHC Continus 60 mg 1x + Sevredol 20 mg (dodatkowo w razie nasilenia dolegliwości bólowych).

Obyś jak najdłużej wytrzymywała na ibupromie i podobnych lekach NLPZ, dostępnych bez recepty. Aczkolwiek kobiety podobno w ogóle mają ogólnie wyższy próg bólu, niż mężczyźni.
Od czasu do czasu spróbuj zamienić tabletki na żele lub plastry (np. Olfen Patch) - także dostępne bez recepty - może będą równie skuteczne.

Ostatnia edycja: przez Morphi.

Odp: zmiana pogody a ból 8 lata 2 miesiąc temu #1537

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator

HaniaK napisał: Od 1 do 10 bole mają gdzieś ze 3 może.

No to nie dużo na szczęście :) Mnie bolało na zmiany pogody przez dzień-dwa tak jak zaraz po operacji, a potem przeszło. Nie były to bóle jak od kręgosłupa, tylko po zabiegowe.

@Morphi - szkoda że Vicodin'u nie ma w Polsce :/ Wnioskując z Dr.House można na tym całkiem nieźle funkcjonować. Masz ogromne szczęście, że to mimo wszystko nie jest Twój ból.

Odp: zmiana pogody a ból 8 lata 2 miesiąc temu #1540

• HaniaK
  • HaniaK Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 2
@Morphi: Boże jakaś masakra, serdecznie współczuje takiego bólu Twojej mamie. Zdrowia zyczę

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Odp: zmiana pogody a ból 6 lata 5 miesiąc temu #4477

• mpcheat
  • mpcheat Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 10
To, nie żart. Mnie też pobolewa na zmianę pogody :)
Dowodów naukowych na to nie ma, ale najprawdopodobniej ma to związek ze zmianami ciśnienia atmosferycznego.

Odp: zmiana pogody a ból 4 lata 6 miesiąc temu #9558

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1097
Odkopię trochę temat. U mnie jest jeden plus upałów które od jakiegoś czasu są w .pl - mniejsze dolegliwości bólowe odcinka lędźwiowego + stawów KB. A jak u Was - upał ma jakiś wpływ?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Czas generowania strony: 0.069 s.
Zasilane przez Forum Kunena