Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: [ Reklama ] Skuter elektryczny trzykołowy okazja

[ Reklama ] Skuter elektryczny trzykołowy okazja 4 lata 11 miesiąc temu #7944

• skuteryelektryczne
  • skuteryelektryczne Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
Witam Chciała bym odświeżyć temat ponieważ rodzą się nowe pytania które trzeba wyjaśnić .Temat skuterów elektrycznych inwalidzkich nie jest mi obcy , szczerze mówiąc nie wiem z kąd w Polsce nazwa skuter inwalidzki ? ponieważ prowadzę rozmowy w Holandi , Niemczech i Belgi na temat użyteczności takiego sprzętu i tam funkcjonuje nazwa " skuter mobilny " lub pojazd seniora . Czesze się jedynie z tego że dzięki tej nazwie " skuter inwalidzki" osoby starsze lub z urazem kręgosłupa mogą otrzymać refundacje na zakup , prawdopodobnie w każdym rejonie inaczej wygląda dofinansowanie ale zawsze warto walczyć o swoje tym bardziej że pośredniczyłam w zakupie takiego skutera z refundacji :
+ MOPS/GOPS - ta instytucja może dołożyć część kwoty np :1000zł
+PCPR - jest większe prawdopodobieństwo uzyskania dofinansowania na skuter elektryczny używany , jeśli zostanie zakupiony z sklepu.
Czym jest skuter mobilny w istocie ? w Polsce jest on jeszcze niedoceniony , chociaż z obserwacji widzę że zdobywa grono zadowolonych użytkowników .
Mobilny skuter to wygodny środek transportu polecany osobom starszym lub wszystkim tym z problemami chodzenia , jest całkowicie bezpieczny posiada regulacje prędkości od minimalnej czyli wolnego kroku człowieka do maksymalnej nawet 18km/h , nie wymaga dodatkowych pozwoleń na prowadzenie , można nim jeździć niemalże po każdym terenie piasku , trawie itp zasada jest prosta kiedy trzyma się kierownice i manetkę skuter jedzie kiedy się ją puści skuter automatycznie się zatrzymuje . Dzięki takiemu skuterowni można :
zrobić zakupy w sklepie nie dzwigając ciezkich reklamówek
odwiedzić rodzinę i znajomych
dojechać na wizytę u lekarza
wybrać się na wycieczkę do lasu
Jeśli chodzi o temat przechowywania skuter mobilnego :
mieszkając w bloku :
-mozna zostawić skuter na klatce schodowej o ile mozna wjechać do środka .
-można dogadać się z sąsiadem żeby pod balkonem jeśli jest wolne miesjce zbudować mini garaż .tzn zabudowe pod balkonem
- lub jak to ma się w moim miescie kupić /zbudować mini garaż o wielkości 2x2metra z blachy i napisać do spółdzielni o pozwolenie na postawienie takiego mini garazu na trawniku przy bloku , spółdzilenie są przychylne widziałam już co najmiej 3 takie garaże przy bloku

Rozmawiałam z wieloma osobami z całej Polski na temat skuterów . Problem jest jeden : kupić skuter żeby nie zostać oszukanym , jest jeden cel : kupić skuter za około 2000-3500 zł z dobrymi bateriami i sprawdzonym silnikiem i częściami skutera dlatego odsyłam do informacji na moim blogu na temat bezpiecznych zakupów :
www.skuteryelektryczne.blogspot.com/2014...czny-inwalidzki.html
oraz
warto zajrzeć na blog www.skuteryelektryczne.blogspot.com jest tam duzo informacji na temat skuterów elektrycznych
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez użytkownik421. Powód: Scalenie 2 wiadomości w jedną.

[ Reklama ] Skuter elektryczny trzykołowy okazja 4 lata 10 miesiąc temu #7955

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Mam takie pytania:

Co to jest PCPR ?

Do poruszania się po czym jest w Polsce dopuszczony taki skuter ? Tzn. czy również po drogach publicznych ? Jeśli tak, to czy wymaga rejestracji, opłacenia OC, przeglądu, itd. ? Jeśli nie, to po czym tym się da poruszać zgodnie z przepisami - po chodnikach? Ścieżkach rowerowych?

Jaką moc silnika ma taki skuter, albo bardziej praktycznie: obciążony osobą o przeciętnym ciężarze ciała, pod jaką stromiznę jest w stanie podjechać ? Pytam pod kątem np. poruszania się po pochyłych ulicach, np. w miejscowościach turystycznych, albo w miastach gdzie teren nie jest płaski.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

[ Reklama ] Skuter elektryczny trzykołowy okazja 4 lata 10 miesiąc temu #7965

• tomek
  • tomek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 17
  • Otrzymane podziękowania: 63
Witam
Tak jak pisalem wczesniej-w NL poruszam sie skuterem po sciezkach rowerowych,kazdy skuter ma oplacone ubezpieczenie,tablice rejestracyjna.

Jest kilka rodzajow tych skuterow-dobierany jest pod wzgledem danego schorzenia i oczywiscie pod konkretna osobe-waga,wzrost,ktora rek pisze dana osoba,czy lepiej np- :P ,,gazowac i hamowac'' :P rekami czy nogami ;)
Na moim jest naklejka-ale to raczej dotyczy wszystkich skuterow-dopuszczalny kat nachylenia do podjazdu wynosi 14 stopni
Co do jazdy po roznych terenach-na moim przykladzie-188cm,128kg+waga skutera-BRAK mozliwosci jazdy po deszczu na trawie,piasku,lecz po ubitych sciezkach w lesie w porze suchej jade normalnie oczywiscie biorac pod uwage kat nachylenia wzniesienia.
Jesli Wasze gabaryty sa normalne :cheer: (nie jak moje :woohoo: )mysle ze dacie rade jezdzic nawet po mokrym podlozu poniewaz NIE ZAPADNIECIE SIE JAK JA :woohoo: :woohoo: :whistle:

PCPR-powiatowe centrum pomocy rodzinie-tak mi sie wydaje.

Jesli zdecydujecie sie trzymac skuter na zewnatrz-poczytajcie jaki wplyw ma na akumulator zmiana temperatur-poniewaz w okresie kiedy temperatura spada juz w okolice 0 zauwazylem ze akumulator juz staje sie jakies 20-30% mniej wydajny niz w okresie wiosna-jesien.
Jest to moje zdanie i wnioski do ktorych doszedlem przez kilkuletnie uzywanie skutera.

Pzdr
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

[ Reklama ] Skuter elektryczny trzykołowy okazja 4 lata 10 miesiąc temu #7967

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Dzięki @tomek za odpowiedź. Być może jeszcze firma sprzedająca te skutery odpowie, jak wygląda kwestia poruszania się tym w Polsce (czy wolno po drogach, co z OC, co z rejestracją).

Nasunęło mi się jeszcze takie pytanie (pytam z ciekawości, bo nie jestem osobiście w tej chwili zainteresowany nabywaniem czegoś takiego):

Pani z firmy sprzedającej te skutery napisała, że można je przechowywać na klatce schodowej lub w blaszanym postawionym na ten cel garażu. A jak w takiej sytuacji wygląda ładowanie akumulatorów ? Rozumiem, że raczej nikt takich akumulatorów nie będzie wyjmował i zanosił do domu ze skutera zaparkowanego na klatce schodowej żeby je naładować ? No i jak często ładuje się akumulatory ? Jak długo trwa ładowanie ? Czy do ładowania potrzebna jest dodatkowa ładowarka, czy skuter ma jakieś przyłącze do zwykłego gniazdka 220V ? Na ile czasu/kilometrów jazdy wystarczają takie sprawne (jak Państwo piszecie) akumulatory w skuterach zakupionych od Was ?

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

[ Reklama ] Skuter elektryczny trzykołowy okazja 4 lata 10 miesiąc temu #7980

• tomek
  • tomek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 17
  • Otrzymane podziękowania: 63
Czesc uzytkownik :)

Skuter ma na wyposazeniu ladowarke,ktora wpinasz normalnie pod 220V,a ona laduje akumulator.
W mojej instrukcji jest napisane iz na jednym ladowaniu mozna nawet pojechac do 50km-nigdy mi sie nie zdazylo pokonac takiego odcinka na jednym ladowaniu :evil:

Ja swoj skuter podlaczam wieczorem i rano ma full-ale ladowanie trwa krocej-poprostu nie chce mi sie isc odlaczac ladowarki :evil:

Ladowarke wozi sie w tylnej czesci skutera-ma ,,bagaznik'' :lol: :lol: kiedys zabraklo mi ,,pradu''wiec zajechalem pod **** Inn i sie ,,ladowalem'' ;) aby wrocic do domu :cheer: .

[ Reklama ] Skuter elektryczny trzykołowy okazja 9 miesiąc 3 tygodni temu #16476

• kownik
  • kownik Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Taki skuter elektryczny trójkołowy to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych. Mój syn już od jakiegoś czasu się nim porusza i przyznam, że jest bardzo zadowolony. Nie wiem jednak jak to wygląda od strony prawnej, gdyby chciał się nim poruszać po drodze.

• Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.073 s.
Zasilane przez Forum Kunena