Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Ćwiczenia na wioślarzu a kręgosłup

Ćwiczenia na wioślarzu a kręgosłup 3 tygodni 2 dni temu #18705

• Norbert
  • Norbert Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam wszystkich, zamierzam zacząć ćwiczyc na wioślarzu ergonomicznym aby poprawić wydolność organizmu a przede wszystkim wzmocnić mięśnie przy kręgosłupowe nadmieniam że minęło dwa lata od wypadku i złamaniu kompresyjnym trzonu kręgu l2
badanie rezonansu pokazał że mam małą przepukline na kręgu L5. I tu moje pytanie? czy wioślarz nie zrobi mi więcej szkód niż pożytku czytałem różne artykuły na ten temat jedni wręcz chwalą tą metodę ćwiczeń aby wzmocnić mięśnie przy kręgosłupie ale są też tacy co odradzają i kogo tu słuchać. Proszę wszystkich a zwłaszcza specjalistów co sądzą na ten temat, a może też są tutaj tacy co zmagają się z problemami kręgosłupa i ćwiczą na wioślarzu dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich formułowiczów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ćwiczenia na wioślarzu a kręgosłup 3 tygodni 2 dni temu #18706

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
To była pierwsza rzecz jakiej mi zakazano na rehabilitacji przy problemach z kręgosłupem. Teraz po stabilizacji trochę w tym kierunku poszedłem, ale nie żeby wzmacniać mięśnie pleców tylko dla rozruszania się delikatnie i wzmocnienia górnych partii ciała, tak żeby lędźwiowego nie obciążać.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: Norbert

Ćwiczenia na wioślarzu a kręgosłup 3 tygodni 2 dni temu #18707

• Norbert
  • Norbert Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
Długo ćwiczysz na wioślarzu? I jak twoj kręgosłup lepiej się czujesz?

Ćwiczenia na wioślarzu a kręgosłup 3 tygodni 2 dni temu #18708

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Nie długo, przez krótki okres tylko delikatnie ćwiczyłem żeby rozruszać co zastane, 3 tygodnie, wiedząc że robiąc to ostrożnie śruby i pręty nie powinny ucierpieć, ale nie zamierzam tego robić więcej, za duże ryzyko a zdaję sobie sprawę że jak uszkodzę to co osiągnąłem w niwelowaniu bólu u siebie to szanse na pomoc są minimalne.
Bezpieczniejszy dla mnie na górne partie jest nordic walking z którym się zaprzyjaźniłem :)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.
  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.107 s.
Zasilane przez Forum Kunena