Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 4 miesiąc 4 tygodni temu #15015

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 984
  • Oklaski: 32
maska_pl napisał:
Wyraźnie trudno mi odczytać emocje nie znając człowieka i nie widząc go w czasie wymiany zdań.
Niestety takie właśnie ograniczenia ma internet :) Ogólnie to staramy się nie spinać chociaż wiadomo że ktoś może mieć słabszy dzień albo miesiąc przez ból, szczególnie po operacji ;)
Przy okazji - to jest po stabilizacji transpedikularnej na śrubach, do niedawna operowano skoliozy hakami harringtona, efekty były mierne a haki przy takich ewolucjach by się poskładały, tak że takie efekty to dopiero z ostatnich kilkunastu lat. Może za kilkanaście lat będą takie metody operacji lędźwiowego bez usztywniania że taką sprawność ktoś zachowa? ;)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 miesiąc 4 tygodni temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 4 miesiąc 4 tygodni temu #15020

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 400
  • Oklaski: 35
Ja sie cieszyłam ze tez z stabilizacja s1-L3 mogłam rękami dotknąć ziemi .. teraz juz sie nie cieszę z tego ..

Nie było mnie jakiś czas tutaj ponieważ dużo sie wydarzyło .. zostałam zdiagnozowana klinicznie
Ehlers Danlos Syndrom.
Teraz wiadomo dlaczego mogłam sie zginąć i dlaczego wszystkie protezy mi sie sypia .
Wiec jeśli ktoś z stabilizacja jest giętki jak guma .. nie musi sie wcale cieszyć bo nie wiadomo co go w przyszłości może czekać
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 4 miesiąc 4 tygodni temu #15021

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Mnie się coś właśnie wydaje że cuda nie istnieją, istnieją jedynie złe diagnozy pacjentów.. W Polsce poziom nie-dodiagnozowania chyba sięgnął zenitu, większość lekarzy zajmuje się polityką i mają trudność w skupieniu się na pacjencie, albo w ogóle nigdy nie posiedli takiej umiejętności.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 miesiąc 4 tygodni temu przez użytkownik421.

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 4 miesiąc 4 tygodni temu #15025

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 400
  • Oklaski: 35
Nie tylko w Polsce
Tyle lat byłam operowana z zła diagnoza .. za granica
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 2 miesiąc 2 tygodni temu #15346

• maska_pl
  • maska_pl Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 1
Dla przypomnienia, mam powypadkową stabilizację na odcinku L1-L5, bez powikłań neurologicznych i już bez bólu, niecałe pół roku od operacji. Regularnie chodzę na basen i długie spacery. Ostatnio nie wytrzymałam już i udałam się na pobliskie zajęcia pilatesu. Jedyną pozycją, której nie byłam w stanie wykonać, był siad na podłodze, ale ponieważ ćwiczenie polegało na czym innym usiadłam na piętach. Bezpośrednio po zajęciach trochę poczułam odcinek lędźwiowy, bo prawdopodobnie za bardzo go uaktywniam przy niektórych ćwiczeniach, ale ogólnie wrażenia pozytywne.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, adbur

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 2 miesiąc 2 tygodni temu #15350

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Super :) Ale masz szczęście :)
A po operacji miałaś w ogóle jakieś nerwobóle promieniujące do nóg czy tak się szczęśliwie złożyło że tylko kręgi się połamały ale nerwów nie zmiażdżyły ani nawet nie podrażniły?
Używasz w ogóle jeszcze jakichś przeciwbólowych albo rozluźniających mięśnie na stałe/doraźnie czy już w ogóle nie?
Powiedzieli Ci może czy tą stabilizację masz na stałe czy to do zagojenia się kręgów? (Bo rozumiem że powodem stabilizacji były u Ciebie połamane kręgi?) Dostałaś na kilka miesięcy jakiś zakaz wykonywania pewnych rzeczy dopóki śruby/kości się nie zarosną czy wg lekarzy już możesz normalnie wracać do aktywności?

Czas generowania strony: 0.128 s.
Zasilane przez Forum Kunena