Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 1 rok 6 miesiąc temu #12960

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
To nie jest kwestia bólu. Ten raz jest mniejszy i nic nie łykam a czasem jest większy to się posiłkuje NLPZ-ami.
Tak jak pisałem - wkręciłem się w domowe wyroby i dużo mi to czasu zabiera.
Najwięcej robię serów a to czasochłonne zajęcie.
Ale dzięki temu zajmuje sobie czymś głowę i polecam to jako świetną terapię - może nie sery bo to trudne ale są inne świetne obszary dla nowicjuszy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 1 rok 6 miesiąc temu #12974

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 400
  • Oklaski: 35
Użytkownik ... i dobrze ze masz zakaz .. gdzie ci sie sloieszy. Daj odpocząć trochę.. a jak ogólne samopoczucie ? Jak spanie ?

Perszing .. to juz słynny bloger serowy itd.. wizę na FB hehe
A ty w końcu dasz sie pociąć?

Wczoraj byłam na kontroli ... w sumie nic ciekawego , drugie biodro do roboty.
Ortopeda stwierdził ze na wartości w gore idę .. wyliczył sprzętu i metalu u mnie na 92 tys euro.
Bez liczenia operek i pobytów szpitalnych itd i sprzętu który wymieniali . Chyba bodyguarda sobie zamówię hehe bo sie ktoś dowie i rozpruje w bramie.

A tak na serio to latam co dzień te 2 km ..
Ale na kulach cały czas i prochach.
Od poniedziałek rehabilitacja , nauka chodzenia bo masakra chodze .. bez kul jak quazimodo Hehehe
I wzmacniam mięśnie .. narazie 3 tyg .. potem zobaczymy co dalej
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
The following user(s) said Thank You: Perszing37

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 1 rok 6 miesiąc temu #12975

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 992
  • Oklaski: 32
@melodia - ze spaniem nie najgorzej, tzn. biorę nasenne ale nie budzę się już codziennie po 3-4 godzinach spania z bólu jak to było przed operacją i nie muszę kolejnych nasennych brać w środku nocy. Najgorzej przy spaniu to z szyją bo jak za nisko albo za wysoko poduszkę ułożę to mi ręce drętwieją potem cały dzień i kciuki bolą - muszę sobie kupić w końcu nową ortopedyczną o odpowiedniej wysokości i twardości.
Z chodzeniem jest dziwnie - jak wcześniej przez ostry ból z niestabilności się musiałem co chwilę kłaść i przerywać to za co się zabierałem tak teraz muszę uważać żeby nie przeciążać stawów KB, ale częściej niż ból pojawia mi się zmęczenie. Strasznie jestem zastany, słaby i chudy po tych operacjach. Trochę mi teraz waga zaczęła iść w górę lekko na szczęście - chyba organizm przestał sam z siebie zrzucać kilogramy przez ból. Jak miałem poniżej 60 to już się czułem jak zombie.. Teraz by trzeba mięśnie odbudować/wzmocnić bo tłuszczu nie gromadzę i masy z tłuszczu mi nie przybędzie. Tak że powoli powoli coś do przodu idzie. Acha, i już mnie tak nie nak..wia ciągle jak przez pierwsze tygodnie po operacji - teraz to raz na kilka dni mam taki ostry ból, ostatnio wczoraj - za długo posiedziałem i przy wstawaniu coś tak zaczęło boleć że porażka. Ale przy siedzeniu nic nie czułem. Myślę że to jeszcze takie zmienne atrakcje pooperacyjne.

Poza tym porządkuję sobie biurko, fotel i komp stacjonarny przy których nie siedziałem od urazu kręgosłupa w 2009 roku bo nie szło siedzieć.. Muszę się nauczyć na nowo.
No i jeszcze jedna ciekawostka: zupełnie inaczej się robi wszystko jak się ma niestabilność: wszystko na szybko żeby jak najszybciej skończyć żeby jak najmniej bolało - teraz mi się jest ciężko od tego odzwyczaić. Taka mała nerwica chyba jakby..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 6 miesiąc temu przez użytkownik421.

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 1 rok 6 miesiąc temu #12981

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
A dzwoniłem do szpitala i na razie echo.
Zobaczymy co z tego będzie bo podobno niezły burdel mają.

No blogerem nie jestem ale udzielam się ostro jak widujesz :)
Jutro kolegę uczę ser robić a przy okazji automatyzujemy proces na jego sprzęcie do zacierania piwa.
Zabawa jak 102 :)

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 5 miesiąc 5 dni temu #14999

• maska_pl
  • maska_pl Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 1
Dzisiaj szczęka mi opadła jak to zobaczyłam:

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 5 miesiąc 5 dni temu #15000

• maska_pl
  • maska_pl Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 1
Widzę, że jest tylko film, a brak info kto to robi: "Julie Wilkins received a spinal fusion for scoliosis 24 years ago and is fused from T3 - L3 with Cotrelle Dubosset rods. Visit www.alignmentpaths.com for more information."
Czas generowania strony: 0.135 s.
Zasilane przez Forum Kunena