Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 2 lata 3 tygodni temu #12010

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 400
  • Oklaski: 35
Przykro Mi bardzo...Fajna sunia byla.
ja Wsciekla bo biegam po ogrodzie za moim mlodym..Diabel klusownik... Juz niedlugo nie bedzie miejsca na groby Co kopie...zabija wszystko.. ostanie juz Mi wielkie wiewiörke przyniosl.. ptaki.. Juz Boje sie ze Mi dzika przytarga.
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: Perszing37

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 2 lata 2 tygodni temu #12028

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 984
  • Oklaski: 32
Nie wiem w sumie czy już pisałem w tym wątku więc napiszę: po stabilizacji L4/L5/S1 udało mi się nauczyć jeździć na nartach i pojeździć rekreacyjnie. Co prawda niestabilność powyżej, L2/L3, zabijała bólem już po jeżdżeniu, ale sama stabilizacja za bardzo nie przeszkadzała w tej formie rekreacji: da się skręcać. Nie wiem czy jeździłem prawidłowo bo się sam uczyłem (z jedną, delikatną wywrotką przy wysiadaniu z orczyka), pewnie nie, ale jak patrzyłem jak wygląda rozgrzewka szkółki narciarskiej to ja bym tych ćwiczeń nie był w stanie zrobić, tak że pełna rekreacja a nie sportowo, i styl własny, z głównym naciskiem na maksymalne bezpieczeństwo (czyli: mogę wyglądać dziwnie ale nie mam najmniejszego zamiaru się wywrócić ani z nikim/niczym zderzyć). No i lewa noga niestety trochę "inna", więc to też trzeba było wziąć pod uwagę przy utrzymywaniu równowagi.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 lata 2 tygodni temu przez użytkownik421.

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 1 rok 6 miesiąc temu #12943

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 400
  • Oklaski: 35
Hej
10 tygodni po rewizji całkowitej protezy biodra lewego i szczęśliwa jestem bardzo.
Wczoraj zrobiłam 2 km z nowa proteza , kule biorę tylko jako zabezpieczenie .. boje sie jeszcze ze mogę poślizgnąć sie jak ostatnio.
Teraz widzę różnice jak biodro pięknie rusza sie a jak niezrobione jest zrabane.

Trochę części zamiennych jaz mam .. kręgosłup pospinany śrubami .. baterii powszczepianych , teraz biodro i jest super.

Za tydzień zaczynam skakać na trampolinie i co kilka dni zwiększać o pół km odcinek.

Pozdrawiam
Załączniki:
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, adbur, Perszing37

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 1 rok 6 miesiąc temu #12946

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
:) Melodia tylko żebyś za tydzień nie napisała że przesadziłaś z optymizmem i leżysz w szpitalu - Proszę Cię :)

Super że widzisz poprawę.

Ja mam zakaz uprawiania sportu przez rok (w sumie to pierwszy raz taki zakaz dostałem), więc nie sprawdzę czy się da z taką stabilizacją jeździć na nartach. Czytałem z ciekawości artykuł o jeździe na nartach który pojawił się na stronie głównej (drkregoslup.pl/Urazy-kregoslupa/Sporty-z...zy-kregoslupa,39,161) ale tam nic nie ma o tym czy po operacji się da jeździć czy nie, i jakie są najczęstsze narciarskie urazy kręgosłupa i którego odcinka, na co szczególnie uważać.
A tak ogólnie to poza średnio ciężkimi zajęciami domowymi jak czuję się lepiej to siedzę i czekam na kontrolę, nie chcę nic przed nią popsuć. Po niej w zasadzie chyba też nie, ale mam nadzieję że jakoś kiedyś się bardziej rozruszam.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: Perszing37

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 1 rok 6 miesiąc temu #12950

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
Bardzo cieszy mnie to, że WAM jest lepiej. Przepraszam, że bywam tutaj tylko czasem ale wkręciłem się na maksa w domowe wyroby i to mi dużo czasu zajmuje.
A także jestem w trakcie zmiany pracy - jutro finalna rozmowa.
Pozdrawiam wszystkich :)
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Sport i aktywność fizyczna po stabilizacji 1 rok 6 miesiąc temu #12954

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
@Perszing37 - to normalne, są 3 poziomy bólu:
1) przejściowy, nawracający - wtedy się raz wchodzi na forum raz nie,
2) stały irytujący albo wracający przy każdej aktywności - wtedy się siedzi często na forum,
3) taki że już się nie chce nawet pisać, więc też się nie często wchodzi

Czas generowania strony: 0.143 s.
Zasilane przez Forum Kunena