Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Turystyka nisko-górska po operacji kręgosłupa

Turystyka nisko-górska po operacji kręgosłupa 2 lata 4 miesiąc temu #10560

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 974
  • Oklaski: 31
Może napiszę od razu pierwszy wpis w tym dziale Forum.

Zarówno między operacjami jak i po nich - zgodnie z zaleceniami - starałem się jak najwięcej chodzić. Po płaskim podłożu chodziło mi się źle z powodu niesymetrycznych dolegliwości, natomiast po terenach leśno-górzystych chodziło się przyjemniej. Myślę że chodzenie w takim terenie ogromnie poprawia działanie mięśni nóg, jeśli ktoś ma jakieś lekkie zaburzenia pracy mięśni z powodu przebytej choroby/urazu/operacji kręgosłupa. Inne zalety: jest zazwyczaj spokojnie, o ile nie pójdziemy w jakieś wysokie partie gór to ciężko sobie zrobić krzywdę w porównaniu do innych form aktywności fizycznej.

Także ogólnie: jeśli lekarz komuś stanowczo nie zabronił, to od siebie polecam chodzenie po lesie i mniejszych górkach jako ćwiczenia nóg/utrzymywania równowagi/itp. Mnie bardzo dużo dały takie spacery, chociaż nie zawsze byłem w stanie się na nie wybrać (czasem zwyczajnie brakowało sił albo nogami tak słabo poruszałem że nie było sensu).
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 lata 4 miesiąc temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Turystyka nisko-górska po operacji kręgosłupa 2 lata 4 miesiąc temu #10562

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 41
  • Oklaski: 13
Witam w temacie turystyki w roku 2015 w lipcu pozwoliłem sobie na wejście na Biskupią kope Góry
Opawskie 890 m. Wejście na szczyt i zejście 4 godziny. Po mimo obaw bardzo przyjemna wycieczka.
Sierpień jazda nad morze samochodem 600 km bez sensacji tydzień pięknej pogody oraz dużo chodzenia.
Samopoczucie wyśmienite,ponadto spacery plażą Sopot Gdańsk.
W Październiku decyzja przejazd samochodem 150 km wejście na Babią Górę 1725 m trasa tam i z powrotem 5 godzin i powrót samochodem do domu w ten sam dzień. Każda aktywność poprawiała
samopoczucie.Obecnie jazda rowerem 1 godzina codziennie przerwa w styczniu spowodowana pogodą.
Moja aktywność ogranicza tylko nadciśnienie biorę tabletki co 12 godzin.
Wysiłek ogranicza ból który nie jest silny .Nadal nie wykluczam operacji czekam na telefon z szpitala.
Wykonam RM i lekarz podejmie decyzje.Pozdrawiam podzielę się informacjami po zrobieniu RM w swoim poście.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, adbur, melodia

Turystyka nisko-górska po operacji kręgosłupa 2 lata 4 miesiąc temu #10570

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
gucio1960 napisał:
Każda aktywność poprawiała samopoczucie.

No to jest świetny znak :)

@gucio1960 - a testowałeś/używasz może kijki trekkingowe? Zastanawiam się czy one coś dają osobom mającym dolegliwości kręgosłupa.

Ja po utracie dystraktora z L2/L3 (z którym wszedłem na Kasprowy) już tak ochoczo nie chodzę po górkach, ponieważ niestabilność którą mam na tym poziomie z którego został wyjęty dystraktor nie daje o sobie zapomnieć. Efektem każdej dłuższej wędrówki są teraz u mnie mocno spięte plecy. Także moje wycieczki zmalały i skróciły się. Do Babiej Góry póki co się nie przymierzam, bo tam jest zejście po milionie wysokich schodków, a takie dreptanie w dół po schodkach potęguje u mnie dolegliwości zarówno kręgosłupa lędźwiowego jak i szyjnego.. Jakieś takie bardziej urozmaicone i krótsze trasy są teraz dla mnie lepsze..
Acha, no i ja w zimie nie chodzę w górki - mam duży strach przed poślizgnięciem się i uszkodzeniem pleców.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 lata 4 miesiąc temu przez użytkownik421.

Turystyka nisko-górska po operacji kręgosłupa 2 lata 4 miesiąc temu #10573

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
Może nie będzie o górskiej ano i nisko górskiej ale o chodzeniu. Jako , że adoptowaliśmy psa (starsza sunia) to chodzę z nią po pracy i wieczorem. Nawet jak mam ochotę po polegiwać bo plecy bolą czy też pospinane na maxa to muszę iść. I o dziwo jak przejdę takim dobrym tempem , oczywiście bez wielkiej przyjemności to potem jest lepiej. A jak jeszcze wezmę po spacerze gorący prysznic to zupełnie fajnie się plecy rozluźniają. Uważam, że spacery dynamiczne i pływanie to najlepsze dla nas sporty. Byłem w niedzielę też z córką na lodowisku. Nie jeździłem chyba 20 lat - ale całkiem nieźle sobie to przypomniałem. Bałem się tylko cholernie upadków ale na szczęście ani jednej gleby. Powiem tak - gorzej niż spacery ale też całkiem całkiem. Może gorzej dlatego że musiałem córkę uczyć czyli i za siebie i za nią równowagę trzymać.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Turystyka nisko-górska po operacji kręgosłupa 1 rok 11 miesiąc temu #11959

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 41
  • Oklaski: 13
Witam właśnie wróciłem z wycieczki na Pradziad w Czechach wyjazd rano o 9 .Wejście od Karlovej Studienki przesilenie 700 m
czas przejścia około 5 godzin wysokość 1490m. wycieczka udana bez bólu pleców .Tydzień wcześniej jak co roku Kopa Biskupia 890 m.
Korcą mnie Tatry może nie wejście na Rysy ale wejście na Świnice przez dolinę pięciu stawów przełęcz Zawrat .
Jedyny trudne przejście to z Zawratu na Świnice po łańcuchach pod górę i kawałek zejścia z Świnicy w stronę Kasprowego a potem
kolejką do Zakopanego. Następna opcja to Morskie Oko przełęcz Szpiglasowa dolina Pięciu Stawów Palenica.
Wszystko zależy od konsultacji 1 VIII przesunięcie ze względu na dni Młodzieży
Zabieg wyznaczyli na 16 VIII jeśli będę czuł się dobrze to wyjadę na urlop w tatry.
Nadal mam duże wątpliwości co do stanu mojego zdrowia jakieś dolegliwości mam ale nadal wykonuje wiele czynności bez bólu.
Decyzja o zabiegu będzie bardzo trudna . Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Turystyka nisko-górska po operacji kręgosłupa 1 rok 11 miesiąc temu #11987

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Ja się definitywnie już ograniczam z chodzeniem na dalsze wycieczki do czasu rozwiązania problemu niestabilności: chodzi mi się jak z plecakiem 60L. Nogi niby silne, ale na odcinku lędźwiowym cały czas za duże obciążenie, a schudnąć więcej się nie da.

Czas generowania strony: 0.094 s.
Zasilane przez Forum Kunena