Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Polecani fizjoterapeuci - miasta

Polecani fizjoterapeuci - miasta 2 tygodni 4 dni temu #18789

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 43
Nie polecają, bo nie mają kogo po prostu. Tu na forum większość osób jest po operacjach lub po rehabilitacjach, które nie pomogły. Też znam osobę po operacji, która miała zakaz rehabilitacji i ćwiczeń, i nawet mimo, ze przytyła jakoś nawrotów nie ma. Posiadanie umięśnionego brzucha o niczym nie przesądza, sportowcy też mają problemy z kręgosłupami.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Polecani fizjoterapeuci - miasta 2 tygodni 4 dni temu #18790

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072

szklana.kulka napisał: Oczywiście, każdy przypadek jest inny. Decyduje lekarz z pacjentem, jeśli to lekarz, który z pacjentem rozmawia, ma dla niego czas. W tym poście pytałam osób, którym rehabilitacja pomogła, być może te osoby już tu nie zaglądają, bo nie muszą :) Jaka to rehabilitacja? Kto ją prowadził? W jaki sposób?.

Każdy ma nieco inne schorzenie, na innej ilości poziomów, na innym poziomie zaawansowania, jest w innym wieku, jednego boli tylko zgnieciony nerw, inny ma promieniowanie, inny ma pospinane mięśnie - takie rehabilitacje uniwersalne co pomagają każdemu z poważniejszymi schorzeniami to bajka. Jak się pobędzie z innymi na turnusie rehabilitacyjnym w poważniejszym ośrodku to się widzi jak na każdego inaczej wpływa dana aktywność i jak bardzo się różnimy - trwałość ewentualnej poprawy po rehabilitacji też jest różna, jednemu nie pomaga, drugiemu na krótko, innemu pomaga na długo.
Ja po urazie a przed operacjami objeździłem sporo rehabilitantów i w Reptach pierwszy raz trafiłem na kogoś naprawdę poważnie się tym zajmującego - opłacało się jechać coś 70km, jakkolwiek po analizie badań obrazowych ostatecznie stwierdził że to się do rehabilitacji nie nadaje tylko do operacji (mimo że mniej poważni rehabilitanci myślą że wszystko da się wyrehabilitować szczególnie wzmacnianiem mięśni), i miał rację.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Polecani fizjoterapeuci - miasta 2 tygodni 4 dni temu #18794

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 43
Tak, wzmacnianiem mięśni, nastawianiem i modną obecnie pracą na powięziach. :)

Polecani fizjoterapeuci - miasta 2 tygodni 4 dni temu #18799

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 30

hanka napisał: Nie polecają, bo nie mają kogo po prostu. Tu na forum większość osób jest po operacjach lub po rehabilitacjach, które nie pomogły. Też znam osobę po operacji, która miała zakaz rehabilitacji i ćwiczeń, i nawet mimo, ze przytyła jakoś nawrotów nie ma. Posiadanie umięśnionego brzucha o niczym nie przesądza, sportowcy też mają problemy z kręgosłupami.

U mnie rehabilitacja przed operacją nie dała żadnych rezultatów, ale po operacji bardzo mi pomogła

Polecani fizjoterapeuci - miasta 2 tygodni 4 dni temu #18802

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 48

hanka napisał: Tak, wzmacnianiem mięśni, nastawianiem i modną obecnie pracą na powięziach. :)

Nawet kolejność się zgadza.
Teraz widzę rownież modę na igłowanie :)
Za tą wiadomość podziękował: hanka

Polecani fizjoterapeuci - miasta 2 tygodni 4 dni temu #18803

• Marecki
  • Marecki Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11
Niestety muszę się zgodzić z moimi przedmówcami. Przepuklinę L5/S1 odkryłem w lutym 2017 roku i od razu dostałem skierowanie na operacje. Do lipca 2019 szukałem różnych sposobów na uniknięcie operacji i to chyba był mój najwìększy błąd. Ponad dwa lata mocno przeciętnego życia i niespełnionych nadziei. Pomimo bardzo dużych komplikacji po pierwszej operacji ( rewypuklina, zapalenie kręgosłupa, druga operacja ) nikomu nie polece szukania innych rozwiązan, zwłaszcza w momencie kiedy pojawiają sie objawy neurologiczne. Jak ktoś tu kiedyś mądrze napisał " żółtka do jajka z powrotem nie wciśniesz ". Co innego rehabilitacja po operacji. Jestem właśnie w trakcie takowej i z dnia na dzień jest coraz lepiej.

Czas generowania strony: 0.103 s.
Zasilane przez Forum Kunena