Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Polecani fizjoterapeuci - miasta

Polecani fizjoterapeuci - miasta 2 tygodni 4 dni temu #18804

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 30

Marecki napisał: Niestety muszę się zgodzić z moimi przedmówcami. Przepuklinę L5/S1 odkryłem w lutym 2017 roku i od razu dostałem skierowanie na operacje. Do lipca 2019 szukałem różnych sposobów na uniknięcie operacji i to chyba był mój najwìększy błąd. Ponad dwa lata mocno przeciętnego życia i niespełnionych nadziei. Pomimo bardzo dużych komplikacji po pierwszej operacji ( rewypuklina, zapalenie kręgosłupa, druga operacja ) nikomu nie polece szukania innych rozwiązan, zwłaszcza w momencie kiedy pojawiają sie objawy neurologiczne. Jak ktoś tu kiedyś mądrze napisał " żółtka do jajka z powrotem nie wciśniesz ". Co innego rehabilitacja po operacji. Jestem właśnie w trakcie takowej i z dnia na dzień jest coraz lepiej.

Miałeś dwie operację? Jak sobie radziles z bólem przez te 2 lata? Ja ledwo wytrzymałem 3 miesiące

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Polecani fizjoterapeuci - miasta 2 tygodni 4 dni temu #18806

• Marecki
  • Marecki Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11

lukas8504 napisał:

Marecki napisał: Niestety muszę się zgodzić z moimi przedmówcami. Przepuklinę L5/S1 odkryłem w lutym 2017 roku i od razu dostałem skierowanie na operacje. Do lipca 2019 szukałem różnych sposobów na uniknięcie operacji i to chyba był mój najwìększy błąd. Ponad dwa lata mocno przeciętnego życia i niespełnionych nadziei. Pomimo bardzo dużych komplikacji po pierwszej operacji ( rewypuklina, zapalenie kręgosłupa, druga operacja ) nikomu nie polece szukania innych rozwiązan, zwłaszcza w momencie kiedy pojawiają sie objawy neurologiczne. Jak ktoś tu kiedyś mądrze napisał " żółtka do jajka z powrotem nie wciśniesz ". Co innego rehabilitacja po operacji. Jestem właśnie w trakcie takowej i z dnia na dzień jest coraz lepiej.

Miałeś dwie operację? Jak sobie radziles z bólem przez te 2 lata? Ja ledwo wytrzymałem 3 miesiące

Chodowałem przepukline, aż do momentu kiedy wyrosła na 15 mm. Zapewne pomogłem rożnego rodzaju rehabilitacjami i zabiegami. Wytrzymywałem do kwietnia tego roku, później już ból nie do zniesienia, operacja w trybie pilnym. Było wszystko ok i niestety niewielka rewypuklina i spondylodiscitis (zakażenie bakteryjne kregosłupa, mocny stan zapalny): konieczna druga operacja ( po prostu pech). Tak czy siak jeżeli miałbym się cofnąć nic bym nie zmienił. Zdecydowaĺbym sie powtórnie na operacje.

Polecani fizjoterapeuci - miasta 2 tygodni 4 dni temu #18807

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 30

Marecki napisał:

lukas8504 napisał:

Marecki napisał: .

Chodowałem przepukline, aż do momentu kiedy wyrosła na 15 mm. Zapewne pomogłem rożnego rodzaju rehabilitacjami i zabiegami. Wytrzymywałem do kwietnia tego roku, później już ból nie do zniesienia, operacja w trybie pilnym. Było wszystko ok i niestety niewielka rewypuklina i spondylodiscitis (zakażenie bakteryjne kregosłupa, mocny stan zapalny): konieczna druga operacja ( po prostu pech). Tak czy siak jeżeli miałbym się cofnąć nic bym nie zmienił. Zdecydowaĺbym sie powtórnie na operacje.

Jak wyglądał u ciebie "proces" rewypukliny? Rewypuklina pojawiła się nagle, jak się objawiła?

Polecani fizjoterapeuci - miasta 2 tygodni 3 dni temu #18811

• Agionix
  • Agionix Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
Nie zgadzam sie z wiekszoscia piszacych, że rechabilitacja przed operacją nic nie daje. W moim przypadku rechabilitacja oddaliła operację o 3 lata, 3 lata w miarę komfortowego życia i śmiem twierdzić, że gdybym nie zaprzestała ćwiczeń, nie pracowala po kilkanaście godzin na dobę i stosowala się do zaleceń rechabilitanta to nie zafundowalabym sobie sekwestru. Co do rechabilitacji po operacji, to mam dziwne wrażenie ze mi nie pomogła, a nawet zaszkodziła, ale może się mylę, tak czy inaczej 2,5 m-ca po operacji nabawilam sie przepukliny nawrotowej :(.
25.07.2019 Distektomia L4/L5

Polecani fizjoterapeuci - miasta 2 tygodni 3 dni temu #18813

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 43
Skoro po trzech latach rehabilitowania się dostałaś sekwestru to śmiem twierdzić, że to jest żadna pomoc.

Polecani fizjoterapeuci - miasta 2 tygodni 3 dni temu #18814

• Agionix
  • Agionix Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
Nie rechabilitowalam sie przez 3 lata. W 2016 wyszła mi przepuklina na L4-L5 rechabilitowalam sie jakieś pół roku i potem miałam względny spokój do kwietnia 2019. Oczywiście czasem coś poczulam w krzyżu, ale nie bylo to nic takiego co nie przeszło po nocy. W miedzy czasie mialam mri i była wyraźna retruzja. Z tym, że jakiś rok przd nawrotem odpuściłam regularny basen i dbanie o siebie, miedzy innymi pracowalam po 12/14 godzin na dobe i zajmowałam sie teściowa po udarze wiążącą ponad 100 kg. Cóż samo życie ;).
25.07.2019 Distektomia L4/L5

Ostatnia edycja: przez Agionix.
Czas generowania strony: 0.106 s.
Zasilane przez Forum Kunena