Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: ćwiczenia po operacji kręgosłupa lędzwiowego

ćwiczenia po operacji kręgosłupa lędzwiowego 4 dni 12 godzin temu #17552

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 2
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ćwiczenia po operacji kręgosłupa lędzwiowego 4 dni 12 godzin temu #17556

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 2
Temat rzeka :jak ćwiczyć po operacji kręgosłupa ?! Otóż to, wiele osób ma problem z dostosowaniem właściwych ćwiczeń po operacji kręgosłupa .Właściwie pacjent często zostawiony jest sam sobie .O ile ćwiczenia po operacji kręgosłupa z jednym poziomem dyskopati nie jest aż tak problematyczne.To już przy większej ilości poziomów operowanych ,włączająć w to wielopoziomową stabilizację (tak jak u mnie osiem śrub i trzy protezy dysków) rzadko który pacjent lub, nawet rehabilitant nie jest w stanie ułożyć sensownego planu rehabilitacyjnego.W moim przypadku rehabilitacja pogorszyła u mnie stan zdrowia -wręcz śmiem powiedzieć że przez mało zindywidualizowany plan rehabilitacji rehabilitant załatwił mnie na "cacy". Mało jest w języku polskim opisów ćwiczeń po operacji stabilizacji kręgosłupa.Stąd moja prośba do forumowiczów aby w miarę możliwości rozwinęli temat odnośnie ćwiczeń jaki były zaordynowane w trakcie rehabilitacji.Lub odnośników do strony internetowej do ćwiczeń po zabiegu stabilizacji.Wrzuciłem dwa filmiki znalezione w necie -trening w tym ćwiczeń głębokich stabilizujących kręgosłup.Życzę wszystkim DUŻO ZDRÓWKA i żeby NIE BOLAŁO !!!! ;)

ćwiczenia po operacji kręgosłupa lędzwiowego 4 dni 7 godzin temu #17570

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1039
  • Oklaski: 37
Ja miałem to szczęście że w szpitalu gdzie miałem operację jest też profesjonalna rehabilitacja. Jak mi nie działały łydki to chciałem iść lokalnie w Bielsku na rehabilitację odpłatną po operacji, powiedziałem że czuję że prądy by mi pomogły to powiedzieli że mam coś nie tak z głową chyba jak myślę że prądami cokolwiek można pomóc - powiedzieli ogólnie że mnie nie chcą widzieć nawet na płatnej rehabilitacji, to poszedłem na rehabilitację tam gdzie operacja - tam żadnych problemów w podjęciu się rehabilitacji pooperacyjnej nie widzieli, dobrali ćwiczenia, w tym właśnie prądy, i mozolnie ale mięśnie wróciły do działania. Ogólnie wszystkie ćwiczenia dobrane pod osoby po operacjach, tak że mimo że naprawdę bardzo intensywne i wyczerpujące to nie szkodzące na kręgosłup. Na tych filmach co dałeś jest jakiś niewielki procent tych ćwiczeń, jakkolwiek są też takie co do których miałbym wątpliwości czy są zalecane w okresie pooperacyjnym.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Czas generowania strony: 0.086 s.
Zasilane przez Forum Kunena