Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Proszę i interpretację MR i jakieś wskazówki

Proszę i interpretację MR i jakieś wskazówki 2 miesiąc 1 tydzień temu #17507

• jusstine
  • jusstine Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Od czterech miesięcy ogromny dyskomfort w odcinku lędźwiowym, pojawia się ból przy siedzeniu, uczucie drętwienia głownie prawej nogi, pośladek, dół pośladka, udo, przód łydki. mogę przejść około 400 m i pojawia się ból obu nóg, słabość nóg, muszę usiąść, tak samo ze staniem, po kilku minutach muszę usiąść. Lekarz neurolog i ortopeda, po badaniu fizykalnym nie zauważył nić bardzo niepokojącego, odruchy zachowane, moge się schylać, podnieść nogę, itp. Zalecono rehabilitację. Ponieważ nie ma poprawy zrobiłam prywatnie rezonans.
Wynik:

Minimalne skrzywienie boczne prawostronne ze spłyceniem lordozy fizjologicznej. Bardzo dyskretne, początkowe zmiany o charakterze spondylozy. Dehydratacja krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1. Na poziomie L4-L5 widoczny niewielki bulging krążka międzykręgowego z centralną protruzją na głębokość 0,4 cm – materiał krążka i w mniejszym stopniu zmiany zwyrodnieniowe z przerostem więzadeł żółtych modelują worek oponowy oraz zwężają zachyłki boczne dochodząc w sąsiedztwo korzeni L5. Na poziomie L5-S1 widoczne jest dyskretne grzbietowe uwypuklenie krążka międzykręgowego – po bokach materiał uwypuklenia i zmiany zwyrodnieniowe zwężają nieco otwory międzykręgowe dochodząc w sąsiedztwo struktur nerwowych L5. Stożek rdzeniowy na poziomie L1-L2 – intensywność sygnału końcowego odcinka rdzenia kręgowego w normie.
Wnioski: Wczesne zmiany dyskopatyczne na poziomie L4-L5 i L5-S1.

Chodzę na rehabilitację do fizjoterapeuty - terapia manualna (dotychczas dziewięć wizyt) , mam ćwiczenia do wykonywania w domu, dodatkowo chodzę masaże. Żadnej poprawy. Jestem już bezradna czas mija, nic lepiej. Może ktoś miał podobnie, albo może mi coś doradzić? Bardzo dziękuję.
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 3 tygodni temu przez jusstine. Powód: Bardzo proszę o jakąś pomoc, może ktoś miał podobne objawy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.087 s.
Zasilane przez Forum Kunena