Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Proszę i interpretację MR i jakieś wskazówki

Proszę i interpretację MR i jakieś wskazówki 6 dni 11 godzin temu #17507

• jusstine
  • jusstine Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Od czterech miesięcy ogromny dyskomfort w odcinku lędźwiowym, pojawia się ból przy siedzeniu, uczucie drętwienia głownie prawej nogi, pośladek, dół pośladka, udo, przód łydki. mogę przejść około 400 m i pojawia się ból obu nóg, słabość nóg, muszę usiąść, tak samo ze staniem, po kilku minutach muszę usiąść. Lekarz neurolog i ortopeda, po badaniu fizykalnym nie zauważył nić bardzo niepokojącego, odruchy zachowane, moge się schylać, podnieść nogę, itp. Zalecono rehabilitację. Ponieważ nie ma poprawy zrobiłam prywatnie rezonans.
Wynik:

Minimalne skrzywienie boczne prawostronne ze spłyceniem lordozy fizjologicznej. Bardzo dyskretne, początkowe zmiany o charakterze spondylozy. Dehydratacja krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1. Na poziomie L4-L5 widoczny niewielki bulging krążka międzykręgowego z centralną protruzją na głębokość 0,4 cm – materiał krążka i w mniejszym stopniu zmiany zwyrodnieniowe z przerostem więzadeł żółtych modelują worek oponowy oraz zwężają zachyłki boczne dochodząc w sąsiedztwo korzeni L5. Na poziomie L5-S1 widoczne jest dyskretne grzbietowe uwypuklenie krążka międzykręgowego – po bokach materiał uwypuklenia i zmiany zwyrodnieniowe zwężają nieco otwory międzykręgowe dochodząc w sąsiedztwo struktur nerwowych L5. Stożek rdzeniowy na poziomie L1-L2 – intensywność sygnału końcowego odcinka rdzenia kręgowego w normie.
Wnioski: Wczesne zmiany dyskopatyczne na poziomie L4-L5 i L5-S1.

Chodzę na rehabilitację do fizjoterapeuty - terapia manualna (dotychczas dziewięć wizyt) , mam ćwiczenia do wykonywania w domu, dodatkowo chodzę masaże. Żadnej poprawy. Jestem już bezradna czas mija, nic lepiej. Może ktoś miał podobnie, albo może mi coś doradzić? Bardzo dziękuję.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.086 s.
Zasilane przez Forum Kunena