Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pytanie o teorię w sprawie ćwiczeń kr. szyjnego

Pytanie o teorię w sprawie ćwiczeń kr. szyjnego 1 rok 3 miesiąc temu #12082

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 921
  • Oklaski: 30
Cześć

Mam takie pytania związane z rehabilitacją / uśmierzaniem bólu. Może ktoś będzie w stanie odpowiedzieć:

1. Co dzieje się z dyskami/kręgami kręgosłupa szyjnego jeśli pacjent jest w pozycji leżącej na plecach, a głowę ma na podwieszce kilka centymetrów nad podłożem?

Pytam ponieważ na takiej podwieszce na rehabilitacji byłem w stanie swobodnie ćwiczyć ruchy głową - zgięcia szyi w kierunku ramion, natomiast poza tą podwieszką nie jestem w stanie z powodu bólu przechylać głowy w kierunku ramion z powodu zbyt dużego bólu promieniującego do rąk. Na MRI odcinka szyjnego mam korzenie nerwowe modelowane przez uwypuklone dyski.

2. Czy wyprostowanie ręki w górę działa podobnie do testu Laseque'a w nodze?

Pytam ponieważ najciężej mi jest robić coś z ręką wyciągniętą prosto do góry - pojawia się wtedy dość szybko ból i drętwienie.

3. Na jakiej zasadzie działa uśmierzanie bólu promieniującego z szyi do ręki kiedy podniesiemy rękę do góry, zegniemy rękę w łokciu u dociskamy przedramieniem głowę w dół?

Pytam ponieważ nie mam pojęcia co się wtedy dzieje, ale to u mnie działa, a z tego co czytałem na stronach anglojęzycznych to działa też u innych osób z radikulopatią szyjną, mimo że lekarze o tym nie mówią i jest to u pacjentów czynność odruchowa.

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 2 miesiąc temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.094 s.
Zasilane przez Forum Kunena