Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Dyskopatia odcinka lędżwiowego

Dyskopatia odcinka lędżwiowego 2 lata 11 miesiąc temu #7858

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 71
  • Oklaski: 14
Proponuje udać sie do dobrego neurochirurga , wczesniej wypadało by zrobic chociaż rtg odcinka ledzwiowego jeżeli lekarz rodzinny nie wypisze skierowania , no to proszę mu pogrozic ,żeby napisał na pismie odmowy swiadczenia !!!!!! W moich wątkach zaczął się tak samo temat jak u Ciebie jestem po operacjach kręgosłupa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: sabina3121

Dyskopatia odcinka lędżwiowego 2 lata 11 miesiąc temu #7859

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
aaaa nie zauważyłam wczesniej postów hehehhehe Udaj sie do specjalisty neurochirurga bądz ortopedy pozdrawiam i powodzenia :)
The following user(s) said Thank You: sabina3121

Dyskopatia odcinka lędżwiowego 2 lata 11 miesiąc temu #7862

• sabina3121
  • sabina3121 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witam, piszesz ze jestes po operacjach kregoslupa a mozna wiedziec jakie mialas schorzenie? z tego co sie orientuje po wyniku rezonansu magnetycznego mam ta dyskopatie kregoslupa... jestem juz umowiona do neurochirurga dopiero na 13 stycznia i denerwuje sie, boje sie tej wizyty i wlasnie tego ze potrzebna mi bedzie operacja, ktora napewno jest bardzo kosztowna, gdyz pewnei terminy na nfz sa juz na kilka lat zarezerwowane... słyszalam z eoperacja kregoslupa to jest juz ostateczność....

Dyskopatia odcinka lędżwiowego 2 lata 11 miesiąc temu #7863

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 378
  • Oklaski: 59
Wszystko zależy w jakim jesteś stanie. Jak lekarz stwierdzi, że kwalifikujesz się na szybki termin to nie będziesz czekać długo. A jak stwierdzi, że można jeszcze powalczyć rehabilitacją to Ci w ogóle skierowania nie da. Prywatnie zapomnij bo to mega duże pieniądze są. A zabiegi mało inwazyjne typu IDET nie mają potwierdzonej klinicznie skuteczności. Jeżeli idziesz do dobrego neuro to nie ma co się bać. Natomiast zapomnij o podnoszeniu ciężarów. Nie możesz tego robić z dyskopatią. Wprowadź higienę kręgosłupa w codzienne życie - wstawanie, zakładanie butów, schylanie się itp. To bardzo ważne.
A jeżeli masz taką a nie inną pracę - to niestety musisz ją zmienić albo się przekwalifikować. Bo zostać kaleką bardzo łatwo jak się już ma zniszczony kręgosłup.
Operacja wcale nie jest ostatecznością jak już są do niej wskazania a co ważniejsze - podłe samopoczucie i ból. Odsetek nieudanych zabiegów jest bardzo mały. Aczkolwiek zawsze może na nas paść. Każda jednak operka rodzi pewne ryzyko.

Mój rezonans jest w miarę ok. Ale samopoczucie od ponad roku już nie bardzo. Są takie tygodnie, że bez mrugnięcia okiem dałbym się pokroić - żeby się lepiej poczuć.
Ostatnio zmieniany: 2 lata 11 miesiąc temu przez Perszing37.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, sabina3121

Dyskopatia odcinka lędżwiowego 2 lata 11 miesiąc temu #7865

• sabina3121
  • sabina3121 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Akurat z pracy która spowodowala moje dolegliwości zrezygnowalam takze na ten moment nic nie dzwigam.. staram sie odpowiednio poruszac i zachowywac wlasciwa postawe... jak wspomnialam wczesniej termin do neurochirurga mam na poczatek stycznia, oczywiscie wizyta prywatna, ale juz w skutecznosc NFZ przestałąm wierzyc, chodzi mi tutaj o terminy wizyt.. ale coż tak jest u nas w kraju....zamieściłam wyżej w poscie wynik mojego rezonansu, sama z racji tego ze nie jestem lekarzem nie znam sie poprostu na tym a na interpretacje musze czekac do tego stycznia dlatego moze na tym portalu sa osoby, ktore sa w stanie mi chociaz przybliżyc po przejrzeniu tych wyników moj stan, moze wskazac jakies cwiczenia które moga polepszyć moje samopoczucie chociaz minimalnie zniwelowac ból... bo do tej wizyty chyba posrtadam zmysłyz niewiedzy co mi jest..

Dyskopatia odcinka lędżwiowego 2 lata 11 miesiąc temu #7867

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Sabina3121 u mnie zaczeło sie od nogi najpierw miałam drętwienie jej i palec mi się unosił do góry codzienny ból kręgosłupa , zwłaszcza rano gdy miałam wręcz z łózka się zeslizgnąć bo już na czworakach się zdarzało , że wstawałam .... U mnie były 2 przepukliny na L4 L5 i S1 rehabilitacja nie pomogła wcale dodatkowo po rezonansie sie okazało , że są same uciski głownie na worek oponowy i zwężenie przestrzeni międzykręgowej , stenoza kanału międzykręgowego przepuklina centralno boczna i przebyte w tym rwy kulszowe lewostronne i prawostronne po mikrodiscektomii musiałam zdecydować się na implanty sruby blaszki i pręty niestety po operacji były kolejne głownie z braku zrostu (bloku) :blink: kostnego a potem co za tym idzie niestabilność kręgosłupa i wreszcie kiedy mi uspili cały kręgosłup na L5 i S1 to się okazało ze przepuklina , która jest wyżej niezoperowana daje o sobie znać i trzeba mnie jeszcze dokręcić ponieważ na dzień dzisiejszy mam wszystko od nowa co było -nie mam czucia w prawej nodze powierzchniowo jak przez papier czuję . Jest to spowodowane tym odcinkiem L4 i L5 . Operacja jeżeli ma być na pilne to nie będziesz czekała ja czekałam średnio od 5 do 9 miesięcy .Zależy to , też w jakim szpitalu ....Gdyby nie ten odcinek wyżej to było by w miarę ok -ponieważ mam instrumentarium nieruchome moja własna gibkosć i ruchomość jest ograniczona . W tej chwili będę mieć implant tkz pro disc L ruchomy , który zachowuję się jak nasz własny .
Ostatnio zmieniany: 2 lata 11 miesiąc temu przez elektra.
Czas generowania strony: 0.115 s.
Zasilane przez Forum Kunena