Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Dyskopatia odcinka lędżwiowego

Dyskopatia odcinka lędżwiowego 2 lata 7 miesiąc temu #7848

• sabina3121
  • sabina3121 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witam, mam 24 lata i choruje na dyskopatie odcinka lędzwiowego, potrzebuje dostać się do naprawdę dobrego fizjoterapeuty w Krakowie. Może ktoś z was jest w stanie mi wskazać kogos kto sie zna na rzeczy i może pomoć, pokazać właściwie ćwiczenia. Bardzo proszę o odpowiedz.
Sabina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dyskopatia odcinka lędżwiowego 2 lata 7 miesiąc temu #7849

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 188
  • Oklaski: 40
Masz jakieś badanie rtg/rezonans?
Jakie masz objawy z tego odcinka kręgosłupa?
The following user(s) said Thank You: sabina3121

Dyskopatia odcinka lędżwiowego 2 lata 7 miesiąc temu #7850

• sabina3121
  • sabina3121 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witam, dziekuje za zainteresowanie się moim problemem. mam promieniujący ból do lewej nogi i czasami odczuwam mrowienie w lewej stopie. oto wynik rezonansu, nie bylam z nim u specjalisty jeszcze.
Wynik badania:
"Badanie wykonano w sekwencjach TSE, TIRM w obrazach T1 i T2, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych w warstwach o grubości 4 mm.
Tendencja do poziomego ustawienia kości krzyżowej. Wysokość i sygnał trzonów kręgowych w granicy normy. Zmiany przeciązeniowe w stawach m- kręgowych.
Wyraźne obniżenie i dehydratacja krążka m-kr.L5/S1, w mniejszym stopniu podobne zmiany na poziomie L4/L5. Towarzyszą zaostrzenia i drobne osteofity krawędzi trzonów.
Poziom L4/L5 - dokanałowa przepuklina krążka na ok. 5 mm z dyskretną lewostronna lateralizacją. Worek oponowy umiarkowanie modelowany, w tym w rejonie wyjścia z jego obrębu korzeni lewego nerwu L5. Nieznacznie zwężony lew zachyłek boczny kanału kręgowego, w jego obrębie korzenie lewego nerwu L5 nieco przemieszczone ku tyłowi.
Poziom L5/S1 - dokanałowa wypuklina krążka na ok. 5 mm. z dyskretną prawostronną lateralizacją, poza tym wpuklenie krążka w dole części otworów m-kr., głównie po lewej na ok 3mm. Towarzyszą osteofity tylnych krawędzi trzonów. Nieznaczne modelowanie worka oponowego i zwężenie prawego zachyłka bocznego kanału kręgowego z sąsiadowaniem wypukliny z korzeniami prawego nerwu S1 w obrębie zachyłka bocznego. w badaniu bez bezpośrednich cech kolizji korzeniowej w zakresie wewnątrzkanałowym. Zwężenie lewego otworu k-kr w tym przez wpuklające sie w dolną jego cześć osteofity tylnych krawędzi trzonów, możliwy ucisk korzeni lewego nerwu L5 w jego obrębie. umiarkowane zwężenie prawego otworu m-kręgowego. "

Dyskopatia odcinka lędżwiowego 2 lata 7 miesiąc temu #7852

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 188
  • Oklaski: 40
Niepotrzebnie dajesz opis w 2-óch różnych tematach, lepiej mieć swój jeden wątek i zbierać tam opinie.
Piszesz, że nie byłaś jeszcze u specjalisty, wg. mnie poszukaj jakiegoś speca w swojej okolicy na znanylekarz.pl dobrze byłoby lekarza z dużą ilością opini, wg. mojej opinii dobre podejście do pacjenta mają profesorowie (np. neurochirurdzy), nie chcą od razu operować, nie są nastawieni na "kasę" i mają super wiedzę, przynajmniej u nas w Szczecinie. Na moim przykładzie powiem Tobie, iż na znanym w szczecine neurologu się zawiodłem- nie widział sekwestru(pękniętego dysku) l5/s1, kazał ćwiczyć itp. dopiero profesor na MRI (obrazie rezonansu) zobaczył to w ciągu 1 minuty i stwierdził , że do operacji lub samo przejdzie. Ten sam profesor ostatnio badał moją znajomą, której proponowali operację odcinka szyjnego- okazało się,że ma jakiś problem z nerwem koło szczęki i to trzeba leczyc a nie operować.
Ostatnio zmieniany: 2 lata 7 miesiąc temu przez adbur.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Dyskopatia odcinka lędżwiowego 2 lata 7 miesiąc temu #7853

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 896
  • Oklaski: 30
Witaj na Forum

Przyłączam się do zdania @adbur'a. W Krakowie i okolicach mogę polecić Profesorów z Zakopanego (klinika.net.pl - przyjmują również bliżej Krakowa prywatnie, a przynajmniej przyjmowali). Również dr. Kłosiński ze szpitala Rydygiera jest moim zdaniem godny polecenia.

Nie wiem czy znajdziesz rehabilitanta interpretującego tak dobrze MRI jak lekarze operujący kręgosłupy, a w Twoim opisie objawów i opisie rezonansu jest dość konkretna niewiadoma:
mam promieniujący ból do lewej nogi i czasami odczuwam mrowienie w lewej stopie
Zwężenie lewego otworu k-kr w tym przez wpuklające sie w dolną jego cześć osteofity tylnych krawędzi trzonów, możliwy ucisk korzeni lewego nerwu L5 w jego obrębie.

Jeśli przypuszczenie radiologa opisującego MRI się potwierdzi, i to osteofit naciska u Ciebie na nerw po lewej stronie, po której masz największe dolegliwości (pomijając resztę zmian - a masz ich trochę), to rehabilitacja moim zdaniem nie miałaby sensu. Myślę, że warto, żeby to i pozostałe rzeczy wyjaśnił specjalista. Jeśli możesz napisz, czy ten główny ból promieniujący do lewej nogi pojawił się nagle, czy trwa od dawna, pojawiał się co jakiś czas i stopniowo nasilał?

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 lata 7 miesiąc temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: sabina3121

Dyskopatia odcinka lędżwiowego 2 lata 7 miesiąc temu #7857

• sabina3121
  • sabina3121 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witam, ogolnie problemy z kregoslupem zaczely mi sie nagle okolo 3 lata temu..... pracowalam fizycznie i sporo dzwigalam a przy mojej masie bo waze niecale 50 kg było dość cięzko. nie zdawalam sobie sprawy ze robie sobie krzywde.... bol w noze pojawil sie nagle, ostry utrudniający chodzenie bylam wtedy u lekarza rodzinnego który zapisał mi zastrzyki i tabletki przeciwbolowe.. po jakims czasie to ustapilo na pare miesięcy moze pol roku i potem odnowa chociaz bol juz nie byl tak duzy. od tego czasu sa miesiace ze jest wszystko okej a sa takie dni ze odczuwam ten bol w nodze, nie jest on taki zeby utrudniał mi chodzenie ale jednak jest uciazliwy. Oczywiscie bylam potem ponownie u lekarza rodzinnego ale jedynie co to przepisywal tabletki twierdzac ze to minie, skierowan do specjalistow tez nie chcial mi dac... wiec na wlasna reke udalam sie do fizjoterapeuty z krakowa, który probowal mnie leczyc metoda mackenziego, nie widzialm wtedy rezultatów ale to dlatego iz miomo tego ze cwiczyłąm dalej podnosilam ciezkie pudla w pracy. Pomalu zaczynam sie przyzwyczajac do bolu w nodze, z tym życ ale ostatnio bez tak naparwde powodu , (nie dzwignelam nic dobzre sie schylam po dana rzecz)dostalam silnego bolu w ledźwiach ( nie promienijącego do nogi) nie moglam podniesc nog, dwa dni lezalm z plastrami rozgrzewajacymi i tabletkami pzreciwzapalnymi obecnie juz bol minal w miare i chcialam sama cwiczyc w domu aby wzmocnic odcinek ledxwiowy ale boje sie czy ktores bo jest ich masa w internecie mi zaszkodza dlatego chcialam sie skonsultowac z jakims dobrym fizjoterapeuta.
Czas generowania strony: 0.110 s.
Zasilane przez Forum Kunena