Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Praca na temat dylematów w leczeniu dyskopatii.

Praca na temat dylematów w leczeniu dyskopatii. 2 lata 2 miesiąc temu #7662

• dyskopatia
  • dyskopatia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 13
  • Oklaski: 6
Witam,
Jestem studentką fizjoterapii i zaczynam zbierać materiały do mojej pracy dyplomowej.
W swojej pracy chcę opisać problemy, dylematy , fakty mity dotyczące leczenia dolegliwości bólowych kręgosłupa L-S spowodowanych dyskopatią. Dodatkowo chciałabym przedstawić coś na zasadzie opisu przypadku osoby, która poprzez fizjoterapie pozbyła się dolegliwości bólowych.
Temat mojej pracy nie jest przypadkowy, ponieważ sama przeszłam przez dyskopatię. U mnie skończyło się zabiegiem , a chciałabym udowodnić, że rehabilitacja często pomaga bez konieczności operacji.

W związku z tym chciałabym zapytać
- po pierwsze
Czy jest ktoś kto poprzez rehabilitacje wyleczył się z dyskopatii, bądź objawy bólowe znacznie się zmniejszyły. Czy taka osoba ma dokumentacje medyczną, badania, jakie zabiegi były przeprowadzone i czy ktoś zgodziłby się udzielić mi swojej historii choroby do pracy?
- po drugie
Chciałam zapytać o wasze dylematy jako pacjentów bądź osób spotykających się z osobami cierpiącymi na dyskopatię. Chodzi mi mniej więcej o takie rzeczy jak:
- stereotypowe podejście ludzi że "jak wypad dysk do do nastawiacza i on pomoże" ( owszem może pomóc ale nie zawsze i nie każdy)
- czy stosować ciepło czy zimno
- czy to prawda że trzeba leżeć
- jak najlepiej leżej w jakiej pozycji
- czy odrazu musi być operacja
itp.

Jeśli komuś coś przyjdzie do głowy to będe wdzęczna za sugestie.
Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniany: 2 lata 2 miesiąc temu przez dyskopatia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, elektra

Praca na temat dylematów w leczeniu dyskopatii. 2 lata 2 miesiąc temu #7675

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 71
  • Oklaski: 14
U mnie wyglądało tak dyskopatia na poziomie L4 L5 L5 i S1 stenoza kanału miedzykregowego rwa lewoboczna i prawoboczna spowodowana centralnymi przepuklinami rok czasu sie rehabilitowałam jednoczesnie pracujac fizycznie + p.bólowe i cos w rodzaju rozluznienia miesni Sirdalud w tym mi pomagał 4mg :) gdybym nie pracowała w czasie rehabilitaci pewnie by pomogła , ale mój brak odpoczynku i ciagłe wymuszanie pozycji ciała spowodowała ,ze gorzej mi sie zrobiło ból codzienny nieznośny ograniczenie w codziennym życiu skonczyło się na 4 operacjach teraz bedzie 5 ponieważ operowany był poziom L5 i S1 poszedł mi poziom wyzej w którym była dyskopatia również ehhhh operacje były z zastosowaniem instrumentarium 2 były tkz mikrodiscektomie endoskopowe bez implantów .
Ostatnio zmieniany: 2 lata 2 miesiąc temu przez elektra.
The following user(s) said Thank You: dyskopatia

Praca na temat dylematów w leczeniu dyskopatii. 2 lata 2 miesiąc temu #7678

• dyskopatia
  • dyskopatia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Dziękuję serdecznie za odpowiedź, będę pamiętała że w razie wypadku mogę liczyć na Ciebie.
Poczekam jeszcze trochę , może znajdę kogoś kto dzięki rehabilitacji uniknął operacji.
:) Pozdrawiam

Praca na temat dylematów w leczeniu dyskopatii. 2 lata 2 miesiąc temu #7679

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 863
  • Oklaski: 28
Była jedna taka osoba na forum, ale nie pamiętam kto. Może ktoś nowy się zarejestruje i opisze swoją przygodę z kręgosłupem.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Praca na temat dylematów w leczeniu dyskopatii. 2 lata 2 miesiąc temu #7687

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 368
  • Oklaski: 58
Wszystkie osoby które znam a które uniknęły operacji NIE WYLECZYŁY DYSKOPATII - bo tego się nie da WYLECZYĆ. Kręgosłup się starzeje - to normalne. Więc dyskopatię można zaleczyć, spowolnić ale wyleczyć się nie da. Większość z tych osób ma cyklicznie nawroty - i niestety nawroty są coraz dłuższe i bardziej bolesne. Więc sam się zastanawiam czy skończą na stole czy też nie. Poznałem na wakacjach człowieka, który uciekał spod noża przez 5 lat ale ostatni rok był już tak męczący że nie dał rady się dalej rehabilitować i skończył na stole - z pozytywnym bardzo rezultatem.
Dodatkowo - kto ma możliwości się rehabilitować jak pracuje ???? z wywieszonym językiem jeździłem na zabiegi a potem po córkę do przedszkola. Potem coś w domu trzeba było porobić i co ????
Na stacjonarną złożyłem 2 skierowania - czas oczekiwania do 2-3 lat. A pytam się po raz kolejny - kto ma kasę żeby 2 -3 razy w tygodniu płacić dobremu rehabilitantowi po 100 zł za wizytę ??? JA NIE !!!
The following user(s) said Thank You: aiga25

Praca na temat dylematów w leczeniu dyskopatii. 2 lata 2 miesiąc temu #7688

• dyskopatia
  • dyskopatia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Jejku nie spodziewałam, się że moje pytanie wywoła takie oburzenie . :)
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.367 s.
Zasilane przez Forum Kunena