Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: McKenzie, a zmiany zwyrodnieniowe

McKenzie, a zmiany zwyrodnieniowe 5 lata 3 miesiąc temu #7274

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1090
Ja również miałem przez bardzo długi czas bóle tego miejsca, nawet czytałem jak się to leczy itd, jedynym wyjściem było chyba usunięcie chirurgiczne kości guzicznej. Moim zdaniem u mnie ten ból wynikał z tego, że przed stabilizacją nie mogłem siedzieć w prawidłowej pozycji, tylko pochylony i mocno podparty rękami. Mogę powiedzieć, że po stabilizacji ostre i przede wszystkim przewlekłe bóle kości guzicznej u mnie minęły (zgłaszałem te bóle nieraz lekarzom, ale nie przykuwało to ich uwagi, raczej traktowali to tak jak to zwykle jest, czyli jak pacjenta boli kręgosłup to przy okazji boli parę innych rzeczy. Moim zdaniem problemy z kręgosłupem to nie ból punktowy tylko "Siedem Boleści", i jeśli lekarz brałby je wszystkie pod uwagę to byłby lekarzem od.. no dobra, to taki żart ;) ).

Co do diagnostyki - drkregoslup.pl/forum/edukacja-i-wiedza/d...wej-i-guzicznej-4160
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: tadeuszklawik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

McKenzie, a zmiany zwyrodnieniowe 5 lata 1 miesiąc temu #7879

• tadeuszklawik
  • tadeuszklawik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 3
  • Otrzymane podziękowania: 14
Niestety od kilku dni znów zaczynam odczuwać ból w okolicach kości krzyżowej (tuż nad pośladkami). Terapeutka twierdzi, że to od przeciążenia związanego z porządkami przedświątecznymi i zaleca dalsze systematyczne wykonywanie ćwiczeń. Znajomi namawiają mnie, aby dać sobie spokój z McKenziem i poszukać terapeuty manualnego. Nie chciałbym przerywać terapii i skakać "z płatka na płatek", ale być może trzeba silniejszych bodźców na ten mój kręgosłup. Co o tym sądzicie?
Mam też może naiwne pytanie dotyczące ćwiczeń rozciągowych na odcinek lędźwiowo-krzyżowy, które mógłbym bezpiecznie wykonywać przy moich zmianach. Neurochirurg, który mi je zalecił nie podał konkretnych ćwiczeń mówiąc, że to rehabilitant je ustali, a terapeutka jest zdania, aby na razie nie dodawać nic do tego co już wykonuję. Ja bym jednak chciał spróbować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.068 s.
Zasilane przez Forum Kunena