Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Odżywki, suplementy, sterydy

Odżywki, suplementy, sterydy 3 lata 3 tygodni temu #6397

• wrongbit
  • wrongbit Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 21
Od jakiegoś roku próbuje zbudować konkretne mięśnie brzucha. Miałem przez ten rok kilka przerw i nie ćwiczyłem ból nie pozwalał. Ostatnio byłem na siłowni żeby popytać o jakieś suplementy poddałem swój brzuch weryfikacji i stwierdzili że trzeba budować konkretną masę mięśniową a później się zastanowić nad wytrzymałością bo jestem bardzo chudy. Maja tam "suplement" (niestety nazwa wyleciała mi z głowy) dla mnie tak żeby się za dużo nie napracować bo ja nie mogę tak konkretnie pakować żeby robić 1000-siące brzuszków tylko ze 100 max chociaż i to czasem za dużo jest. Tylko pojawia się problem bo trzeba przy tym ćwiczyć chociaż trochę inne partie a ja nie mogę bo mam też chore barki(klatka, biceps, triceps odpada).
A wy stosujecie jakieś wspomagacze przy rehabilitacji ?

Ciekawe czy w ogóle z chorym kręgosłupem da się zbudować porządny brzuch bez wspomagaczy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: przemeqq29

Odżywki, suplementy, sterydy 3 lata 3 tygodni temu #6398

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 113
  • Oklaski: 28
Obawiam sie , ze ciezko bedzie ci znalezc na tym forum osobe, ktora zrobi chociaz 5 brzuszkow, a co dopiero myslec o budowaniu miesni brzucha :(

Przed urazem kregoslupa robilem miesiacami 6 weidera plus brzuszki przy wyciagu, a ze nigdy nie nalezalem do tych najchudszych to po pol roku miesnie byly juz mega widoczne, ale nie pomoge ci z suplementami , poniewaz takowych nie musialem brac.
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, przemeqq29, wrongbit

Odżywki, suplementy, sterydy 3 lata 3 tygodni temu #6399

• przemeqq29
  • przemeqq29 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 42
  • Oklaski: 5
Ja osobiście nie stosuję żadnych wspomagaczy. No chyba, że jedzenie - banan, gotowany ryż, biały ser hehe. Brzuch ćwiczę lekko odrywając głowę i łopatki od podłoża, nogi w odciążeniu (90 stopni zgięte w biodrach i kolanach). Najwięcej robię 100 i to co drugi dzień.
Mam w sumie podobny dylemat - też jestem bardzo chudy (54 kg przy 164 cm wzrostu), też chciałbym nieco przybrać na masie, czasem chodzę na siłownię plenerową (obciążenie tam jest nie za duże), by nieco organizm do wysiłku przyzwyczaić. O ile w ogóle budowa masy jest możliwa przy dolegliwościach (małych) od kręgosłupa.

Dołączam się do prośby założyciela tematu ;)
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, wrongbit

Odżywki, suplementy, sterydy 3 lata 3 tygodni temu #6400

• wrongbit
  • wrongbit Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
@kowalski89 wiem że nie którzy są naprawdę w ciężkim stanie w tym twój przypadek też jest ciężki i rozumiem że nawet te pięć jest ciężko. Mi właśnie o to chodzi żeby robić jak najmniej brzuszków a efekt byłby możliwie najlepszy.
Ja niestety nie ćwiczyłem na siłowni za zdrowych lat tylko piłka albo siatkówka a teraz staram się nadrabiać. Przez ten rok też moim okiem to mięśnie jakieś tam zrobiłem nawet lekki kaloryfer widać po napięciu. Ale jak by udało się zrobić chociaż pół tego co miał koleś z siłowni to było by super bo u niego to jak deska i nie chodzi że tylko płaski ale tak samo twardy :ohmy: . Taki brzuszek moje plecki by chciały :cheer: .
Super by było znaleźć coś co przy jak najmniejszej ilości brzuszków dawało by jak najlepszy przyrost mięśni.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 3 tygodni temu przez wrongbit.

Odżywki, suplementy, sterydy 3 lata 3 tygodni temu #6402

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 896
  • Oklaski: 30
Pytanie/zagadnienie ciekawe, jakkolwiek wtrącę odrobinę sceptycyzmu:

1) temat poruszany w wątku drkregoslup.pl/forum/edukacja-i-wiedza/t...-na-sile-1501/page-1

2) ja np. myślę, że mięśnie mam (albo miałem przed urazem) nie najgorzej rozwinięte, mimo że nigdy nic nie ćwiczyłem, ale lubiłem ogólnie aktywność i wysiłek. wagi mam coś 70kg przy 180cm, (plus minus parę kg - zmienia się to w zależności od bólu, przy ostrym zjechałem do 64kg), więc też niewiele. natomiast o co mi chodzi: po urazie spięły mi się obronnie wszystkie mięśnie pleców, i były spięte praktycznie cały czas przez około 18 miesięcy (!), dopóki operacje nie przywróciły mi możliwości ich rozluźnienia bez bólu. Uważam, na podstawie swojego przypadku, że często kompensowanie dysfunkcji kręgosłupa mięśniami może być szkodliwe, a mięśnie mogą przy takiej kompensacji porządnie boleć (dodatkowo, dwóch lekarzy po urazie poinformowali mnie, że jeśli przyczyna ciągłego napięcia mięśni nie zostanie u mnie usunięta w ciągu 6 miesięcy, to tak napięte mięśnie mogą ulec trwałemu uszkodzeniu). Administrator napisał niedawno artykuł na stronie głównej o balansie strzałkowym kręgosłupa - jest tam napisane m.in., że w zbalansowanym kręgosłupie mięśnie nie powinny być nadmiernie napięte, i co z tego wynika nie powinny przejmować roli utrzymywania kręgosłupa w pozycji bezbolesnej. Potwierdzam to na swoim przypadku w 100%, i nie jestem zwolennikiem "wzmacniania mięśni kręgosłupa" jako środka przeciwbólowego. Jasne, że mięśnie warto mieć, ale nie są one rozwiązaniem żadnych poważnych dolegliwości.. Ja np. przez to, że tyle czasu "trzymałem się" w pionie głównie na spiętych mięśniach, mam teraz z nimi problemy (głównie bolesne przykurcze przy napinaniu, ale również i drżenia ogólnie).

Podsumowując: moim prywatnym, nie lekarskim zdaniem, "leczenie" dolegliwości kręgosłupa poprzez wzmacnianie mięśni jest uzasadnione głównie u osób u których te mięśnie są z jakichś powodów słabo rozwinięte (poniżej przeciętnej), w związku np. z otyłością, "osiadłym" trybem życia, itp., natomiast w przypadku osób o prawidłowym umięśnieniu, nadrabianie dodatkowym wykształceniem i napięciem mięśni stabilności kręgosłupa która powinna być bez wysiłkowa i bezbolesna, nie jest dobrym rozwiązaniem.

To takie moje 3 grosze.

PS. Brzuszków również obecnie raczej nie zrobię, głównie w obawie przed połamaniem/destabilizacją śrubek i prętów, ale i nie kojarzę tego z czymś bezbolesnym.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 lata 3 tygodni temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: wrongbit

Odżywki, suplementy, sterydy 3 lata 3 tygodni temu #6403

• wrongbit
  • wrongbit Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
Ja u siebie zauważyłem zależność że im leprze mięśnie brzucha tym mniej się napinają mięśnie pleców przynajmniej tak jest u mnie. Mięśni kręgosłupa w ogóle nie ćwiczę mam dość dobre rozwinięte jeszcze w pracy przez którą mi jak podejrzewam zrobił się kręgozmyk(przeprost i wyprost tak w kółko).
Jeśli chodzi o brzuch to wątpię żeby mięśnie ciągle napięte mogły się uszkodzić znam ludzi którzy mają potężne twarde mięśnie brzucha gdzieś od 3lat i na żadne dolegliwości mięśniowe się nie skarżą i ćwiczą dalej. Znaczy może jest tak że u nich te twarde mięśnie wcale nie są napięte tylko po latach ćwiczeń to jest już normalny mięsień.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.103 s.
Zasilane przez Forum Kunena