Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nordic Walking czy Trekking po operacjach?

Nordic Walking czy Trekking po operacjach? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18061

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Jako że po kilku operacjach powoli zaczynam chcieć się wzmacniać a nie jak przed nimi tylko tracić całą energię na walkę z bólem, dodatkowo mam zalecony Nordic Walking, to zacząłem rozeznawać temat. I ku mojemu zdziwieniu po rozmowach ze znajomymi okazało się że Nordic Walking a Trekking to dwie różne rzeczy :side: :huh: Myślałem że będzie to polegać tylko na tym że sobie dokupię kijki do dotychczasowych spacerów po górkach i przeniosę część ciężaru ciała na kijki, a okazało się że to o czym ja myślałem to Trekking a ten zalecony Nordic Walking to co innego, inna technika, inne kijki, inny teren.
Czy ktoś z Was ma może swoje doświadczenia w obu tych tematach i mógłby doradzić co lepsze do ćwiczenia górnych partii ciała po problemach z kręgosłupem? Na logikę wydaje się że bardziej ciężar na kijkach opiera się przy NW, a przy Trekkingu że głównie do zabezpieczania są kijki i mniej się ćwiczy. Jakoś nie jestem do Nordic przekonany od kiedy dowiedziałem się że to co innego i zastanawiam się które kijki wybrać.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nordic Walking czy Trekking po operacjach? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18062

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 46
  • Oklaski: 8
To mnie zaskoczyłeś w tym momencie. Też nie wiedziałem. Kijki kupiłem już dawno temu ale jakoś zawsze głupio mi było z nimi spacerować. A teraz to, aż
sprawdzę jakie mam bo nie wiem :P

Nordic Walking czy Trekking po operacjach? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18063

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
No ja już parę dni temu byłem zdecydowany że idę, kupuję kijki do chodzenia po górkach, i zaczynam chodzić, zagadnąłem jeszcze znajomego i takie kwiaty wyszły że to co chciałem zacząć robić to trekking a nie zalecony nordic.
Artykuł o NW był tu - drkregoslup.pl/Bol-krzyza/Nordic-walking...mi-kregoslupa,32,188 , ale nic o różnicach między tym a trekkingiem nie opisano.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.

Nordic Walking czy Trekking po operacjach? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18065

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Poszukaj na internecie czy nie ma u Ciebie w okolicy jakiegoś teamu co spacerują. Na początek pokażą co i jak. Czasem trafić się może ciekawa osoba do pogadania.
Ja chodzę na ćwiczenia grupowe na basen i pani około 60 chyba mnie podrywa. Nawet jeden koleś mi to powiedział, że ta pani chyba mnie podrywa :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 2 tygodni temu przez Anton.

Nordic Walking czy Trekking po operacjach? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18066

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
2razy
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 2 tygodni temu przez Anton.

Nordic Walking czy Trekking po operacjach? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18067

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
No ale to kije by już chyba trzeba było mieć ze sobą? Czy bywa że wypożyczają
Nie wiem właśnie czy w ogóle kupować te do Nordic Walking bo mi chodzenie po równym twardym podłożu nie służy, stawy mnie po czymś takim bolą. A tu są góry to nie wiem czy w ogóle są jakieś miękkie i nie górskie trasy do Nordic Walking..
Ale dzięki za myśl - poszukam, może są jakieś takie spotkania gdzie się coś można lokalnie dowiedzieć :)

Czas generowania strony: 0.108 s.
Zasilane przez Forum Kunena