Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: moje zdjęcia RTG - prośba o ocenę

Odp: moje zdjęcia RTG - prośba o ocenę 7 lata 2 tygodni temu #820

• stentor
  • stentor Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 8
Połóż się na plecach czymś twardym, i oceń na ile Cię boli.
jak leżę to nic mnie nie boli - gorzej jak z leżenia na plecach próbuję do pozycji siedzącej - wtedy mam ukłucie bólu mniej więcej przy 45 stopniach - przy 90 stopniach w siadzie nic nie boli.
Możesz też skonsultować się z lekarzem zajmującym się kręgosłupami, i zapytać jaki to może być rodzaj schorzenia,
ortopeda w poniedziałek po obejrzeniu RTG powiedział - dyskopatia.
zaproponuje np. TENS albo laser, to możesz raczej w Twoim przypadku sobie to odpuścić.
ortopeda dał mi skierownie na serię zabiegów (po 10 wizyt) - są tam i masaże i chyba lsery i soulx ale wiem, że to działanie doraźne.
Jeśli powie Ci żebyś dużo jeździł na rowerze, to powiedz mu czym się to kończy
no na jesień/zimę odpuszczę chyba sobie rower w terenie i zacznę uskuteczniać basen na plecach.

ps. napisałeś komuś, że konsultacja u drugiego lekarza to standard - chyba wybiorę się do innego ortopedy ze zdjęciami RTG i zobaczymy, co on powie...

dzięki za komentarze i pozdr
Ostatnio zmieniany: 7 lata 2 tygodni temu przez stentor.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: moje zdjęcia RTG - prośba o ocenę 7 lata 2 tygodni temu #821

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
stentor napisał:
Połóż się na plecach czymś twardym, i oceń na ile Cię boli.
jak leżę to nic mnie nie boli - gorzej jak z leżenia na plecach próbuję do pozycji siedzącej - wtedy mam ukłucie bólu mniej więcej przy 45 stopniach - przy 90 stopniach w siadzie nic nie boli.

No to na rezonansie raczej wyjdzie że masz przepuklinę dysku, wyjdzie też jaką (centralną, boczną, czy jakąś inną - przykłady: www.radsource.us/clinic/0804 - wszystko to można nazwać ogólnie "dyskopatią" jak napisałeś, na podstawie obniżonej przestrzeni międzykręgowej, ale dyskopatia to pojęcie bardzo ogólne), bo po obniżeniu kręgów na Twoim RTG to widać.

Natomiast na rezonansie może wyjść mniejszy ucisk niż masz podczas schylania się. Dlatego jeśli w najgorszym przypadku trafisz z tymi wynikami na lekarza "szablonistę", nie rozumiejącego że dysk to element elastyczny, to Ci powie na podstawie rezonansu, że symulujesz ból przy pochylaniu się.
Za to dodatkowo wyjdą na rezonansie istotne cechy, jak np. szerokość kanału kręgowego i inne istotne elementy, które mogą być pomocne przy jakiejś porządniejszej rehabilitacji (dobrzy rehabilitanci chętnie oglądają rezonans (nie opis), plus wykonują dla porównania testy funkcjonalne, żeby wiedzieć co robią, i dobrać odpowiednią metodę), albo przy operacji. Jeśli chcesz sprawdzić wiedzę rehabilitanta,terapeuty, to daj mu wyniki rezonansu bez opisu. Jeśli zacznie uciekać, to pytanie co chciałby rehabilitować ;)

Ja Ci nie doradzę co dokładnie zrobić, bo nie jestem lekarzem i nie mam wiedzy klinicznej co do leczenia rehabilitacyjnego (np. nie wiem czy dobra terapia manualna przeprowadzana co parę miesięcy by nie pomogła na dłużej - nie wiem w jakich przypadkach jest skuteczna, wiem że niektórym pomaga na dłuższy okres, ale nie widziałem MRI ani RTG tych osób, dlatego musiał byś zapytać terapeutę czy takie coś ma jego zdaniem i jego umiejętnościami sens w Twoim przypadku, i czy jest mu do tego potrzebny rezonans czy nie. I czy rehabilitował już takie przypadki z długotrwałym (kilka miesięcy?) pozytywnym skutkiem).

Ta rehabilitacja co masz to taka terapia Goździkowej, wszystkim to samo dają na wszystkie schorzenia. Chociaż mnie w sumie Etopiryna pomaga na ból głowy, więc kto wie. Sam ocenisz efekty.

Tutaj jest jeszcze strona, na której osoba zajmująca się terapią manualną opisuje jakie można uzyskać efekty, czego się można spodziewać, jak czasowo rozmieszcza zabiegi w różnych przypadkach:

www.rokwisz.pl/pytania_i_odpowiedzi.htm

Strona jest trochę nieaktualna, i oczywiście stawia rehabilitację na perspektywę lepszą od operacji (bo autorem jest rehabilitant), ale daje jakieś pojęcie czym się lepsi rehabilitanci zajmują, poza wciskaniem przycisku "Start" na urządzeniach i pytaniem czy jest poprawa. Szczególnie zdanie:
I jeszcze jedno. Proszę nie tytułować mnie doktorem, bo nim nie jestem. Jestem jedynie doświadczonym masażystą - dobrze przygotowanym do wykonywania tego zawodu.

budzi wiarę, że jest to osoba osiągająca efekty w tym, co robi.

również pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.134 s.
Zasilane przez Forum Kunena